Humor, šaljive slike/video...
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: Humor, šaljive slike/video...
šta sve ljudi smatraju humorom...
- PunkBastard
- Postovi: 1975
- Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
- Spol: M
- OS: Debian 7 Wheezy
- Lokacija: wonderland
Re: Humor, šaljive slike/video...
To čini se zna biti problem u tuđem wc-u većinom.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Re: Humor, šaljive slike/video...
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Re: Humor, šaljive slike/video...
Par za dobro jutro
U kući sami muž i žena. Mužu se seksa, pa navali na ženu.
Žena će: "Polako, stani, daj malo romantike, pusti tuš u kupaonici kao da pada kiša vani"
On to napravi i odmah navali na nju. Žena će: "Polako, stani, uključi ventilator kao da vani puše vjetar"
On to napravi i opet navali na nju.
Žena će: "Polako, stani, uključi veš mašinu kao da vani grmi"
On i to napravi, sjedne i zapali cigaretu. A žena će: "Pa hajde, što čekaš?"
Muž: "Gdje da te je*em po ovom nevremenu".
Odlučio Mujo otići na privremeni rad u Njemačku, pa pita Hasu za savjet kako da nauči njemački. Haso odgovori da je samo bitno da govori polako i svi će te razumjeti.
Ode Mujo u Njemačku i jednog dana ode u bar i kaže konobaru: "Daaaj mi jeeednuuu pivu!"
Konobar: "Eeevooo tiii jednaaa pivaaa!"
Mujo: "Aaa ooodaaakleee siii tiiii?"
Konobar: "Iz Saaaraaajeevaaa!"
A Mujo ga zaprepašteno pita: "A zašto onda govorimo njemački?"
Komisija za prijem na posao razgovara sa jednim kandidatom i krenu postavljati pitanja..
Komisija: "I što smatrate da vam je najveća slabost?"
Kandidat: "Iskrenost."
Komisija: "Iskrenost? Ja ne mislim da je iskrenost slabost..."
Kandidat: "*ebe mi se što vi mislite..."
Ulazi lik u bus i kaže: svi ruke u vis, ovo je pljačka!!!
Glas iz pozadine kaže: Idi u pi*ku materinu, ja mislio kontrola karata.
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Humor, šaljive slike/video...
Moderni nogomet


- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: Humor, šaljive slike/video...
Open-source cola, http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source_cola:
Open-source cola is any cola soft drink produced according to an open-sourced recipe. Unlike the famously secretive Coca-Cola formula, these recipes are openly published and their re-use is encouraged.[1][2] The OpenCola and Cube-Cola recipes are published under the GNU General Public License (GPL).[2][3][4]
Malo niže:
A well-known cola often confused with open-sourced colas is Ubuntu Cola...
Open-source cola is any cola soft drink produced according to an open-sourced recipe. Unlike the famously secretive Coca-Cola formula, these recipes are openly published and their re-use is encouraged.[1][2] The OpenCola and Cube-Cola recipes are published under the GNU General Public License (GPL).[2][3][4]
Malo niže:
A well-known cola often confused with open-sourced colas is Ubuntu Cola...


