HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

iweb je napisao/la:Prijedlog:posjetitelji - da na naslovnici ima neki grafikon koji pokazuje koliko(u postotcima) ima novih, a koliko povratnih posjetitelja.
Dvije riječi: Google Analytics
(već je postavljen).
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iweb »

Dobro jutro!!! Ja sam mislio da svi vide statistike, a ne samo odabrani.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

iweb je napisao/la:Dobro jutro!!! Ja sam mislio da svi vide statistike, a ne samo odabrani.
Javi se Iv@nu ili Grofu da dodaju tvoj mail u analytics. Detaljna statistika wikija nije tajna, ali tehnički ne može biti izvedeno da je javna. I na kraju krajeva, postoji određena statistika ovdje svima dostupna.

A sa samom idejom grafikona na naslovnici se uopće ne slažem i to iz 2 razloga:
1) nije tamo wiki zbog statistike, statistika je sporedna stvar i kao takva ne zaslužuje nikakvu površnu na naslovnici (osim onog linka)
2) tehnički zahtjevno za izvesti, odnosno potrebno dodavanje novog plugina koji prati tu vrstu statistike i grafički je reprezentira (pitanje je da li ga ima uopće) ili postavljanje plugina koji eksporta Google Analytics u wiki (pitanje je da li je uopće izvedivo i da li bi to degradiralo vrijeme učitavanja, jer sadržaj tada ovisi o drugom siteu)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iweb »

4ndY je napisao/la:
iweb je napisao/la:Dobro jutro!!! Ja sam mislio da svi vide statistike, a ne samo odabrani.
Javi se Iv@nu ili Grofu da dodaju tvoj mail u analytics. Detaljna statistika wikija nije tajna, ali tehnički ne može biti izvedeno da je javna. I na kraju krajeva, postoji određena statistika ovdje svima dostupna.

A sa samom idejom grafikona na naslovnici se uopće ne slažem i to iz 2 razloga:
1) nije tamo wiki zbog statistike, statistika je sporedna stvar i kao takva ne zaslužuje nikakvu površnu na naslovnici (osim onog linka)
2) tehnički zahtjevno za izvesti, odnosno potrebno dodavanje novog plugina koji prati tu vrstu statistike i grafički je reprezentira (pitanje je da li ga ima uopće) ili postavljanje plugina koji eksporta Google Analytics u wiki (pitanje je da li je uopće izvedivo i da li bi to degradiralo vrijeme učitavanja, jer sadržaj tada ovisi o drugom siteu)
Istina, wiki nije zbog statistike.
A tako i tako se učitava sadržaj s googleanalytics.com zbog koda koji prati posjete.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

iweb je napisao/la: A tako i tako se učitava sadržaj s googleanalytics.com zbog koda koji prati posjete.
Da, ali se taj dio (pozivanje skripte) zato stavlja skroz na kraj stranice, a ovo bi bilo taman negdje u sredini (ako bi se uopće moglo eksportat, ponavljam) ;)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iweb »

4ndY je napisao/la:
iweb je napisao/la: A tako i tako se učitava sadržaj s googleanalytics.com zbog koda koji prati posjete.
Da, ali se taj dio (pozivanje skripte) zato stavlja skroz na kraj stranice, a ovo bi bilo taman negdje u sredini (ako bi se uopće moglo eksportat, ponavljam) ;)
A šta će prema tome onda one skripte na početku dokumenta? De prestanimo s offtopicom, zaključat će nas.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

iweb je napisao/la: A šta će prema tome onda one skripte na početku dokumenta? De prestanimo s offtopicom, zaključat će nas.
To je loše postavljeno i morat ćemo ispravit ;-)

(ma neće, bitno je da raspravimo ovo do kraja)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Grof »

To je vjerojatno bug izazvan Wiki extensionom koji umeće Google Analytics kod u stranicu.

No prema rječima sa stranice od Extensiona, tamo je striktno napisamo da Extension ubacuje Google kod na dno stranice, a ne u header....
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iweb »

Grof je napisao/la:To je vjerojatno bug izazvan Wiki extensionom koji umeće Google Analytics kod u stranicu.

No prema rječima sa stranice od Extensiona, tamo je striktno napisamo da Extension ubacuje Google kod na dno stranice, a ne u header....
Nije to taj kod nego kod od MediaWiki.
Još da kopiram:

Kod: Označi sve

<script type= "text/javascript">/*<![CDATA[*/
var skin = "monobook";
var stylepath = "/skins";
var wgArticlePath = "/index.php/$1";
var wgScriptPath = "";
var wgScript = "/index.php";
var wgVariantArticlePath = false;
var wgActionPaths = [];
var wgServer = "http://wiki.open.hr";
var wgCanonicalNamespace = "";
var wgCanonicalSpecialPageName = false;
var wgNamespaceNumber = 0;
var wgPageName = "Naslovnica";
var wgTitle = "Naslovnica";
var wgAction = "view";
var wgArticleId = "36";
var wgIsArticle = true;
var wgUserName = null;
var wgUserGroups = null;
var wgUserLanguage = "hr";
var wgContentLanguage = "hr";
var wgBreakFrames = false;
var wgCurRevisionId = "2942";
var wgVersion = "1.13.2";
var wgEnableAPI = true;
var wgEnableWriteAPI = false;
var wgRestrictionEdit = ["sysop"];
var wgRestrictionMove = ["sysop"];
/*]]>*/</script>
                
		<script type="text/javascript" src="/skins/common/wikibits.js?164"><!-- wikibits js --></script>
		<!-- Head Scripts -->
		<script type="text/javascript" src="/skins/common/ajax.js?164"></script>
		<script type="text/javascript" src="/index.php?title=-&action=raw&gen=js&useskin=monobook"><!-- site js --></script>
		<style type="text/css">/*<![CDATA[*/
@import "/index.php?title=MediaWiki:Common.css&usemsgcache=yes&action=raw&ctype=text/css&smaxage=18000";
@import "/index.php?title=MediaWiki:Monobook.css&usemsgcache=yes&action=raw&ctype=text/css&smaxage=18000";
@import "/index.php?title=-&action=raw&gen=css&maxage=18000&useskin=monobook";
/*]]>*/</style>
Kod menia
<script type="text/javascript"> if (window.isMSIE55) fixalpha(); </script>
	<div class='generated-sidebar portlet' id='p-navigation'>
		<h5>Orijentacija</h5>

Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Grof »

Gle, niti sam PHP prgoramer niti sam kopao po kodu.

Jedina implementacija za Gooogle Analytics ide preko spomenutog Extensiona. Nitko od nas ovdje nije ručno dodavao kod u mediawiki...
Odgovori