The Raspberry Pi 2 Model B

Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

rkaracic
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 svi 2014, 02:17
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la rkaracic »

U petak mi je stigao Raspi B+, u ponedjeljak najave Raspi 2 B za iste pare. FML

Najviše mi je na novom Raspiu žao što nisu podebljali ethernet port na 1Gbit, ali opet, bit će strašan stroj za 300kn.
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la Fugu »

Evo i tportal je prenio vijest o novom Raspiu i njegovoj kombinaciji s W10.
http://www.tportal.hr/gadgeterija/tehno ... ma-10.html
I normalno, opet njušim omalovažavanje Linuxa (ili možda malo pretjerujem :sokiran ?)
u dijelu gdje pišu da dok ne dođe w10 za Raspberry, možete se služiti Linux distrama za njega...
Znači, Linux je za nuždu dok ne dođu windowsi.
Where there is a gui there's a way.
trzalica
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Spol: M

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la trzalica »

Fugu je napisao/la: I normalno, opet njušim omalovažavanje Linuxa (ili možda malo pretjerujem :sokiran ?)
u dijelu gdje pišu da dok ne dođe w10 za Raspberry, možete se služiti Linux distrama za njega...
Znači, Linux je za nuždu dok ne dođu windowsi.
Mislim da su ustvari tvorci Raspberry Pi-a za to odgovorni jer su to predstavili kao veliku prednost novog uređaja...
Avatar
Cooleech
Moderator
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Lokacija: /hrvatska/solin/

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la Cooleech »

Fugu je napisao/la:Evo i tportal je prenio vijest o novom Raspiu i njegovoj kombinaciji s W10.
http://www.tportal.hr/gadgeterija/tehno ... ma-10.html
I normalno, opet njušim omalovažavanje Linuxa (ili možda malo pretjerujem :sokiran ?)
u dijelu gdje pišu da dok ne dođe w10 za Raspberry, možete se služiti Linux distrama za njega...
Znači, Linux je za nuždu dok ne dođu windowsi.
Evo, pravda je zadovoljena. Regao sam se da mu prokomentiram članak. :D
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la Fugu »

Brzo i oštro. :thmb-up

Evo još jednog linka:
http://www.itworld.com/article/2878736/ ... ry-pi.html
Where there is a gui there's a way.
trzalica
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Spol: M

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la trzalica »

Fugu je napisao/la:Brzo i oštro. :thmb-up

Evo još jednog linka:
http://www.itworld.com/article/2878736/ ... ry-pi.html
The tables have turned, the magnetic poles have reversed, Microsoft is desperate

Gone are the days when Linux users tried to run their free and open source operating system on Microsoft-controlled hardware: PCs. As Microsoft's OS and Office market share is declining, and with an (almost) failed mobile platform, the company is now looking at open source for its survival.

Microsoft is now a minority in the consumer PC (which includes all forms of computing devices - laptops, desktops, smartphones and tablets). It’s 261,657 thousand units vs 1,946,456 thousand units.

That makes Microsoft’s market share less than 15%!
E pa sada neka netko kaže da Windowsi zauzimaju 95 ili 98% računala. ;) :kava :thmbs-up

Ovo će isto biti fenomenalan uređaj.
Avatar
audiosl4ve
Postovi: 729
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Spol: M
OS: CachyOS

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la audiosl4ve »

trzalica je napisao/la:
Fugu je napisao/la:Brzo i oštro. :thmb-up

Evo još jednog linka:
http://www.itworld.com/article/2878736/ ... ry-pi.html
The tables have turned, the magnetic poles have reversed, Microsoft is desperate

Gone are the days when Linux users tried to run their free and open source operating system on Microsoft-controlled hardware: PCs. As Microsoft's OS and Office market share is declining, and with an (almost) failed mobile platform, the company is now looking at open source for its survival.

Microsoft is now a minority in the consumer PC (which includes all forms of computing devices - laptops, desktops, smartphones and tablets). It’s 261,657 thousand units vs 1,946,456 thousand units.

That makes Microsoft’s market share less than 15%!
E pa sada neka netko kaže da Windowsi zauzimaju 95 ili 98% računala. ;) :kava :thmbs-up

Ovo će isto biti fenomenalan uređaj.
Kazu:
A less expensive version with Ubuntu pre-installed will also be available. It’ll sell for just $89, but the hardware will be stripped down. The Linux Compute Stick will have just 1GB of RAM and 8GB of storage. That’s still plenty of power for basic computing tasks.
to je opet 3x skuplje a dode ti na isto :D
ali eto tko voli nek izvoli :)
Meni se ovaj Pi 2 toliko dopao, steta kaj nemam kinte da si ga uzmem :(
Avatar
Cooleech
Moderator
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Lokacija: /hrvatska/solin/

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la Cooleech »

Jest gotovo 3x skuplje ali je u pitanju ARM CPU vs Atom CPU, a to već jest velika razlika. ;)
Na Atomu se može vrtit bilo kakav x86 OS. ;)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
jurastublic
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Lokacija: i grupa Film

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la jurastublic »

Koliko sam shvatio, za razliku od prijašnjih modela, Broadcom je ovaj puta izdao potpunu dokumentaciju za novi RasPi-jev procesor VideocoreIV i kompletni grafički stack pod BSD licencom. Prije je jedan dio bio pod vlasničkom licencom i nije bio open source.
"Hodor bre foobar"
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: The Raspberry Pi 2 Model B

Post Postao/la max360se »

Odroid-C1, cini mi se da je bolji od RPi.... ima i gigabitni ethernet :D
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Odgovori