čavrljanje 2.0
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: čavrljanje 2.0
Koju termalnu pastu koristiš?Apsurd
Noćas sam napokon uhvatio vremena raskopati PC, zamijeniti termalne paste, staviti novi vent na CPU hladnjak, sve ispuhati od prašine i sad imam apsurdnu situaciju da su mi najtoplije komponente diskovi
slika
E ali ovo sam već imao priliku nekoliko puta vidjeti "uživo"@bertone
3 brzine, efikasno i jeftino bez vibracija i buke + možeš u ovu rupu uvaliti kakvi stalak za lampu i uključiti za okretanje lijevo i desno što će u tamnijoj sobi izgledati kao svetionik
slika
Re: čavrljanje 2.0
Stavljaš pastu u obliku križa na procesor ili samo na sredini "kuglicu graška"?bertone je napisao/la:Artic MX-2
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: čavrljanje 2.0
a stavi jako malo u sredinu i sa nečim ravnim razmaži - tj. napravi tanak sloj-ravnomjerno i sastavljaj nazad sve
Re: čavrljanje 2.0
+1vision je napisao/la:a stavi jako malo u sredinu i sa nečim ravnim razmaži - tj. napravi tanak sloj-ravnomjerno i sastavljaj nazad sve
Ja stavim na gornjoj strani procesora jednu crtu po cjeloj duzini koliko treba i onda samo razmazem sa karticom od banke ili necim takvim prema dolje. Tako se sve ravnomjerno rasporedi, a onaj visak ako ga ima ostane na kartici.
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: čavrljanje 2.0
Ama, ljudi moji. Čemu minjat pastu? Koliko pojačala radi godinama, a da im se pasta ne minja, pa nikakvih problema. Pastu treba prominit samo kad se miče hladnjak ili ako se stavlja drugi CPU. Sve ostalo je NEPOTREBNO. Ok, osim ako ste stavili neku termalnu pastu iz dućana 3 za 10. 
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
Re: čavrljanje 2.0
Zavisi o kojem se procesoru i hladnjaku radi.trzalica je napisao/la:Stavljaš pastu u obliku križa na procesor ili samo na sredini "kuglicu graška"?bertone je napisao/la:Artic MX-2(pošto se inače vode rasprave oko načina nanošenja termalne paste)
Sinoć sam se bavio Intel C2Q q6600 procesorom kojeg hladim sa Thermaltake Big Typhoonm i Scythe GlideStream 120 PWM ventilatorom. Na njega sam pastu nanio ovako:

.. a razlog tome je arhitektura procesora:

i kontaktna površina hladnjaka:

U drugom PC-u (HP dx7400) u kojem imam Intel C2D e8200 i koji se hladi HP stock hladnjakom, pastu nanosim ovako:

.. opet zbog arhitekture CPU-a:

.. i same kontaktne površine hladnjaka:
Ovo su inače primjeri kako nanosim Artic MX2 jer je ta pasta prilično gusta, odnosno gumenasta i metoda zrna riže nije učinkovita jer se pasta ne može ravnomjerno rasporediti i popuniti cijelu kontaktnu površinu, a razmazivanje paste po procesoru je gotovo nemoguće. Artic MX4 se recimo puno bolje da razmazati no preskupa je za eventualno 2-3 stupnja razlike.
Re: čavrljanje 2.0
U mome lampašu nema pasteCooleech je napisao/la:Ama, ljudi moji. Čemu minjat pastu? Koliko pojačala radi godinama, a da im se pasta ne minja, pa nikakvih problema. Pastu treba prominit samo kad se miče hladnjak ili ako se stavlja drugi CPU. Sve ostalo je NEPOTREBNO. Ok, osim ako ste stavili neku termalnu pastu iz dućana 3 za 10.
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: čavrljanje 2.0
Dobra stara MOSFET pojačala ili klasična IC pojačala. 
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.