Oldtajmeri, auti i slična limarija
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
svi stari auti prolaze eko test.. ne daj da te lažu
-
Tomislav001
- Postovi: 858
- Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Pa stvar je što mi je to rođak pa me zato pustio,al kad ode preko 2500 obrtaja leti mi čađ iz auspuha a benzinac jebertone je napisao/la:svi stari auti prolaze eko test.. ne daj da te lažu
vidio sam svojim očima
to može bit dovod zraka,jel?
tj pre malo kisika za gorenje
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
ako je onaj 1,25 lit japanski motor, onda je motor u banani no to se da riješiti za par sto eura
-
Tomislav001
- Postovi: 858
- Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
1.3 je,njemačka piše u knjinžicibertone je napisao/la:ako je onaj 1,25 lit japanski motor, onda je motor u banani no to se da riješiti za par sto eura
Edit: I troši ulje užas jedan.al ajd promjenio sam sve brtve sad je malo manje al svakih 1000 km moram dosipat par deci
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Kupi ispravni polovni motor i zamijeni.. ili napravi generalku.. opet par sto eura.
Svi oni auti s popisa su veća hrđa od ovoga kaj trenutno imaš (za te novce koje imaš.. ak me razumiješ)
Svi oni auti s popisa su veća hrđa od ovoga kaj trenutno imaš (za te novce koje imaš.. ak me razumiješ)
-
Tomislav001
- Postovi: 858
- Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
I o tom sam razmišljao,polovne mašine su oko 800 knbertone je napisao/la:Kupi ispravni polovni motor i zamijeni.. ili napravi generalku.. opet par sto eura.
Svi oni auti s popisa su veća hrđa od ovoga kaj trenutno imaš (za te novce koje imaš.. ak me razumiješ)
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Dobro ti Bertone veli. Isplativije ti je popraviti postojeći auto. Svi nabrojani su sigurno atraktivniji, ali i znatno skuplji za dovesti ih u ispravno stanje. I s puno većim budgetom, teško je naći dobru, nerazvaljenu 20-godišnju pilu s tvog popisa. Situacija je malo bolja ako imaš mehaničarskog talenta jer onda 90% popravaka na vozilima tih godišta možeš napraviti sam. Razumijem i da ti je sadašnji auto dosadio i da si mlad i želiš nešto atraktivnije. Ja sam ranih 90-ih svu zaradu preljevao u aute, kupovao, sređivao, vozio neko vrijeme, pa ajmo dalje, češće uz gubitak, rijeđe uz zaradu. Sada mi to izgleda ludo, ali ne vjerujem da bi me tada netko uspio odgovoriti od toga. Zato ću i shvatiti ako ustraješ u svom naumu. U principu, početnicima bez budgeta se savjetuju jeftini stariji gradski autići tipa Uno, Punto i slični, a i tvoja Fiesta lako ulazi u taj krug. Doduše, često se kvare, ali se brzo i jeftino popravljaju.
Sretno.
Sretno.
Where there is a gui there's a way.
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Kad se sve zbroji, oduzme, pomnoži i podjeli varijanta sa popravkom motora bi mogla biti najbolja. Bar znaš što voziš. Naravno ako limarija koliko, toliko valja.
Upravo za takvu varijantu se i ja spremam jer mi je bolje popraviti motor nego kupiti drugo polovno sranje. Na žalost o novom autu mogu samo sanjati.
Sretno.
Pozz
Upravo za takvu varijantu se i ja spremam jer mi je bolje popraviti motor nego kupiti drugo polovno sranje. Na žalost o novom autu mogu samo sanjati.
Sretno.
Pozz
Ok i što sad?
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Ne mora da znači, zavisi kako je odrađena generalna - original djelovi su jednako skupi i za stara i nova auta - a nekad ni to više nije to.
Druga stvar: ne uzimaj auto ako imaš taman "knap", uvijek treba ostaviti za probleme koji se pojave poslije kupovine.
Treće: ne dijelim na to da je neki auto za početnike, za ..., to zavisi od osobe koliko se može kontrolisati za volanom - isto će mu vaditi dušu i ne daj Bože napraviti haos, kao sa jakim autom.
Četvrto: Nije mi baš pošteno "uvaliti" nekome auto zreo za generalnu, bez obzira jeli meni neko tako uradio ili nije.
Peto: Dok ovaj radi, skupljaj ako možeš i dobro razmisli - smanji izbor, čitaj iskustva.

Druga stvar: ne uzimaj auto ako imaš taman "knap", uvijek treba ostaviti za probleme koji se pojave poslije kupovine.
Treće: ne dijelim na to da je neki auto za početnike, za ..., to zavisi od osobe koliko se može kontrolisati za volanom - isto će mu vaditi dušu i ne daj Bože napraviti haos, kao sa jakim autom.
Četvrto: Nije mi baš pošteno "uvaliti" nekome auto zreo za generalnu, bez obzira jeli meni neko tako uradio ili nije.
Peto: Dok ovaj radi, skupljaj ako možeš i dobro razmisli - smanji izbor, čitaj iskustva.
