Što se tiče AMD-a ili Intela i zašto oni rade to što rade i sa kojim ciljem... e to bu ti @Bunker bolje objasnio
četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
Ma neeee... nisam osporavao vrijednost stranice koju si linkao već sam samo dao još jedan primjer gdje se gledanjem na pojedini procesor i odnos 2/4/ili koliko već jezgri te generacije procesora mogu vidjeti smo podaci o procesorskoj snazi pojedinog procesora na manjem uzorku, ali u potpuno sterilnoj okolini (Apple nikad ni neće ugrađivati "U" procesore u MBP i MP
), osim toga, ovaj test je samo test procesora i na njega ne utječe količina RAM-a, grafika ili nešto treće... i ne daj se južini, amo opušteno 
Što se tiče AMD-a ili Intela i zašto oni rade to što rade i sa kojim ciljem... e to bu ti @Bunker bolje objasnio
Što se tiče AMD-a ili Intela i zašto oni rade to što rade i sa kojim ciljem... e to bu ti @Bunker bolje objasnio
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac ... 282.0.htmlbertone je napisao/la:Ma neeee... nisam osporavao vrijednost stranice koju si linkao već sam samo dao još jedan primjer gdje se gledanjem na pojedini procesor i odnos 2/4/ili koliko već jezgri te generacije procesora mogu vidjeti smo podaci o procesorskoj snazi pojedinog procesora na manjem uzorku, ali u potpuno sterilnoj okolini (Apple nikad ni neće ugrađivati "U" procesore u MBP i MP), osim toga, ovaj test je samo test procesora i na njega ne utječe količina RAM-a, grafika ili nešto treće... i ne daj se južini, amo opušteno
Što se tiče AMD-a ili Intela i zašto oni rade to što rade i sa kojim ciljem... e to bu ti @Bunker bolje objasnio
https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac ... 154.0.html
U procesori u Macbook Prou
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
Auuu... pa ti bolje pratiš Apple od meneJH-IM je napisao/la: https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac ... 282.0.html
https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac ... 154.0.html
U procesori u Macbook Prou![]()
Šalu na stranu, nisam mislio da će početi koristiti U procesore no zapravo me i ne ćudi da koriste jer ionako nakon smrti S.J. otišli u mahunu.
Nego si čuo/vidio cijenu ulaznog (početnog) iMac Pro-a u HR... ako nisi = 46,499,00 kn
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
MBP mi je na radaru između ostalih kada mi bude trebao ultralagani laptop pa pratimbertone je napisao/la:Auuu... pa ti bolje pratiš Apple od mene![]()
Šalu na stranu, nisam mislio da će početi koristiti U procesore no zapravo me i ne ćudi da koriste jer ionako nakon smrti S.J. otišli u mahunu.
Nego si čuo/vidio cijenu ulaznog (početnog) iMac Pro-a u HR... ako nisi = 46,499,00 kn
Mana tih iMacova je što se gotovo da i ne mogu nadograđivati, kada vrijeme pregazi grafičku koju ima možeš se slikati da ćeš ga nadograditi na bolju, a RAID polje možeš samo sanjati. Meni taj iMac Pro djeluje kao šminka prije svega, Radeon Vega u njemu se ne može mjeriti sa Quadro grafičkim ili Titanima, a treba vidjeti i kakvo hlađenje ima u tom malom kućištu za CPU/GPU intenzivan rad, 90% kupaca će biti studiji za grafički dizajn gdje će služiti kao Photoshop radna stranica kao i prijašnji iMacovi. Ne znam baš da će 3D grafičari pohrliti na njega kada je Radeon Vega slabašan u usporedbi sa konkurencijom, mali disk (1 TB je malo prostora za 3D grafiku i animacije), nula nadogradnja i ostalo. Najvjerojatnije Apple i cilja na svoju postojeću publiku kao što su studiji za grafički dizajn gdje svi imaju Macove.
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
Ako tražiš tanko i lagano, a ne mora nužno biti nova/zadnja serija CPU-a, da se vani naći potpuno novi thinkpad x1 četvrte generacije (to je model iz 2016. godine) za cca 1k $ što je čist ok cijena.
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
Ako bude PC gledao sam najviše Dell XPS sa Coffee Lake procesorom 13.3" sa QHD+ 3200x1800 ekranom, ali ovaj sa linka izgleda zanimljivo, ali ovaj dio mi se ne sviđa baš:bertone je napisao/la:Ako tražiš tanko i lagano, a ne mora nužno biti nova/zadnja serija CPU-a, da se vani naći potpuno novi thinkpad x1 četvrte generacije (to je model iz 2016. godine) za cca 1k $ što je čist ok cijena.
Jedna od jako bitnih stvari mi je što bolji ekran, zato osim MBPa gledam XPS. Jesi vidio taj ThinkPad uživo? Btw gdje si ti našao za 1000 USD taj laptop? Gledam malo cijene, sa 8 GB RAMa i 512 GB SSDom 2000 EUR.Unfortunately, we have to criticize Lenovo once again for not meeting all promised specifications. Instead of 300 cd/m² we measured only 268 cd/m² in our WQHD model, which is significantly lower than its HP EliteBook Folio 1040 G3 rival's. Another con is PWM control of the backlight (220 Hz, all brightness levels <100 %), which can be perceived as slight flickering by sensitive users. However, we could subjectively not detect limitations in practice.
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
47k kuna za komp koji ne mogu nadograđivati? Na kojim drogama moram biti pa to platit?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
@JH-IM, vidio ga, opipao i malo isprobao
Ima ga kolega sa posla, a njemu ga je brat donio u svibnju ove godine iz Kanade kao osobnu prtljagu, a na moje pitanje koliko love, rekao je 1050$. Njegov ima i5 CPU, 256GB SSD i 8GB RAM-a, a monitor je onaj 3k kaj ima 2560x1440 pix.
Izgleda i radi fino i jedina mu je mana kaj ima W10 gore i US tipkovnica sa položenim enterom)
No ako ćeš kupovati kod nas, onda je bolja i jeftinija opcija MBA 13" kad ponovno bude neka akcija. Na BF su ga prodavali za 6666,00 kn.
Ima ga kolega sa posla, a njemu ga je brat donio u svibnju ove godine iz Kanade kao osobnu prtljagu, a na moje pitanje koliko love, rekao je 1050$. Njegov ima i5 CPU, 256GB SSD i 8GB RAM-a, a monitor je onaj 3k kaj ima 2560x1440 pix.
Izgleda i radi fino i jedina mu je mana kaj ima W10 gore i US tipkovnica sa položenim enterom)
No ako ćeš kupovati kod nas, onda je bolja i jeftinija opcija MBA 13" kad ponovno bude neka akcija. Na BF su ga prodavali za 6666,00 kn.
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
MBA ne dolazi u obzir, nema IPS ekran i ima nisku rezoluciju. Ne znam kako je tamo 1000 USD kada je u Njemačkoj 2000 EUR što znači da onda konkurira Macbook Prou i XPSu po cijenibertone je napisao/la:@JH-IM, vidio ga, opipao i malo isprobao![]()
Ima ga kolega sa posla, a njemu ga je brat donio u svibnju ove godine iz Kanade kao osobnu prtljagu, a na moje pitanje koliko love, rekao je 1050$. Njegov ima i5 CPU, 256GB SSD i 8GB RAM-a, a monitor je onaj 3k kaj ima 2560x1440 pix.
Izgleda i radi fino i jedina mu je mana kaj ima W10 gore i US tipkovnica sa položenim enterom)
No ako ćeš kupovati kod nas, onda je bolja i jeftinija opcija MBA 13" kad ponovno bude neka akcija. Na BF su ga prodavali za 6666,00 kn.
Re: četverojezgreni ili dvojezgreni laptop
Pitam kolegu kako je zadovoljan i da li ima kakvih problema zaslonom
... iako je meni, za ono kratko vrijeme kaj mi je bio u rukama ekran izgledao ok.
... iako je meni, za ono kratko vrijeme kaj mi je bio u rukama ekran izgledao ok.