Koji Linux za stariji PC?
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: Linux
Laptop se vise ne spominje, jer nije trenutno kod nas..
@bertone kako me sad to tek pitas kad sam vec kupila GeForce GF 210 i to sad moguce nece radit? Polovnu sam kupila sad je gotovo
Kako cu provjerit koju maticnu imam?
@bertone kako me sad to tek pitas kad sam vec kupila GeForce GF 210 i to sad moguce nece radit? Polovnu sam kupila sad je gotovo
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Linux
Eta je napisao/la:Kako cu provjerit koju maticnu imam?
Kod: Označi sve
lshwKod: Označi sve
lspciMoj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Linux
Za model matične te pitam da znam koliko utora za RAM imaš da se mogu raspitati okolo naokolo da li netko ima kaj donirati... ako imaš dva RAM utora i trenutno 2GB RAM-a onda trebam tražiti pločice od 2x2GB RAM-a, ako imaš četiri utora, onda su ti dva ili sva četiri popunjena pa se mogu nabaviti i 2x2 ili 4x1 GB, a slijedeće pitanje bi nakon infoa ionako bilo (kad bi rekla koji je model MBO, koliko RAM utora imaš popunjeno - ma puno je to matematike) 
GF210 ako je ispravna mora raditi na s.775 platformi.
Ako si već nabavila grafičku, polako staru izvadi van (imaš na strani suprotno od konektora/izlaza obično bravicu koju moraš otpustiti) i novu ubaci okomito u utor i pričvrsti i nakon toga digni OS i klik na dodatne upravljačke programe i instaliraj zadnju stabilnu verziju NVidija drivera koju ti nudi.
GF210 ako je ispravna mora raditi na s.775 platformi.
Ako si već nabavila grafičku, polako staru izvadi van (imaš na strani suprotno od konektora/izlaza obično bravicu koju moraš otpustiti) i novu ubaci okomito u utor i pričvrsti i nakon toga digni OS i klik na dodatne upravljačke programe i instaliraj zadnju stabilnu verziju NVidija drivera koju ti nudi.
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: Koji Linux za stariji PC?
Ako dobro pamtim, ati hd3000 (hd3850 u mom slučaju) nije imala problema s prikazom. Možda nije instalirana podrška za hardversku akceleraciju (mesa-vdpau)? To bi moglo objasniti usporenje.
Re: Linux
dmidecode ti može u jednom mahu dati sve te informacije i više.bertone je napisao/la:Za model matične te pitam da znam koliko utora za RAM imaš da se mogu raspitati okolo naokolo da li netko ima kaj donirati... ako imaš dva RAM utora i trenutno 2GB RAM-a onda trebam tražiti pločice od 2x2GB RAM-a, ako imaš četiri utora, onda su ti dva ili sva četiri popunjena pa se mogu nabaviti i 2x2 ili 4x1 GB, a slijedeće pitanje bi nakon infoa ionako bilo (kad bi rekla koji je model MBO, koliko RAM utora imaš popunjeno - ma puno je to matematike)![]()
Kod: Označi sve
sudo dmidecodeEs gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: Koji Linux za stariji PC?
maticna:
sudo lshw -short
P5GC-MX/1333
memory 64Kib BIOS
processor Intel(R) Pentium (R) Dual CPU E2180
jos ima dosta teksta, da kopiram ili je ovo dosta?
Moguce da nije instalirana podrska za hardversku instalaciju, budem provjerila sve kad se vratimo u ponedjeljak.
sudo lshw -short
P5GC-MX/1333
memory 64Kib BIOS
processor Intel(R) Pentium (R) Dual CPU E2180
jos ima dosta teksta, da kopiram ili je ovo dosta?
Moguce da nije instalirana podrska za hardversku instalaciju, budem provjerila sve kad se vratimo u ponedjeljak.
Re: Koji Linux za stariji PC?
Ok, to je onda ova Asusova MBO. Sad samo provjeri da li su ti oba memorijska utora popunjena ili samo jedan.