GUI = Grafičko korisničko sučelje
CLI = Command-line interface
Jedna od prvih stranica zlatne knjige Wikipedije. https://hr.wikipedia.org/wiki/Grafi%C4% ... %C4%8Delje
Ubuntu postavke
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Ubuntu postavke
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Ubuntu postavke
Upravo na tu kombinaciju sam htio da skrenem pažnju. Nije ista.dupin je napisao/la:Obojica se vraćaju u GUI. Izgleda da je kombinacija tipki za povratak u GUI drugačija. Baš ću zaviriti u Arch kasnije da provjerim.
Pozz
Ok i što sad?
Re: Ubuntu postavke ( datum / vrijeme )
bertone je napisao/la:Naravno da je moguće... bitno ti je znati samo kako složiti kod za datum/vrijeme (pazi na velika i mala slova u kodu/formatu vremena/datuma):Mateo je napisao/la:Pozdrav svima,
kao običnog korisnika zanima me da li je moguće ikako utjecati na promjenu postavki datuma, obzirom da
je programski (ili kako se to već kaže) postavljen samo ovaj "američki stil" prikaza; odnosno /mjesec-dan-godina/.
Link za custom postavke datuma i vremena: http://www.foragoodstrftime.com/ - možeš uzeti neki od preddefiniranih kodova ili napraviti svoj.
Za prikaz postavki:Kod: Označi sve
gsettings get com.canonical.indicator.datetime time-formatZa uređivanje custom postavki (ispod imaš sliku sa uređenim custom kodom/formatom):Kod: Označi sve
gsettings get com.canonical.indicator.datetime custom-time-formatKod: Označi sve
gsettings set com.canonical.indicator.datetime time-format custom && gsettings set com.canonical.indicator.datetime custom-time-format "%e.%m.%Y. ~ %H:%M"
Za povratak na preddefinirane postavke koristiš:Ako zapneš, u terminalu lupiš:Kod: Označi sve
gsettings reset com.canonical.indicator.datetime time-format && gsettings reset com.canonical.indicator.datetime custom-time-formatPS. između datuma i vremena ili pojedinih znakova možeš dodavati po volji što želiš pa tako recimo datum i vrijeme možeš odvojiti bilo kojim znakom... meni je zgodno to napraviti tildom, tj. ovim ~Kod: Označi sve
date --help
..pozdrav ... ma evo proučavam malo ovo sa datumom pa primjetih razliku jednu kod naredbi za uređivanje postavki ....... naime ... u proj naredbi : ....datetime time-format custom ........ a u screenshot prilogu piše datetime time-format at custom ........ Pitanje glasi da li taj AT onda treba ili ne treba ??? jer iako sam uspio u izmjeni, volio bih "utvrditi gradivo", a usput i promjeniti onaj tildo u neki drugi simbol/znak čisto onako ....eto, to bi bilo to .... hvala ti još jednom ...pozz
Re: Ubuntu postavke ( datum / vrijeme )
Gdje ti vidiš na screenshotu "... date time-format at custom ..."Mateo je napisao/la: ..pozdrav ... ma evo proučavam malo ovo sa datumom pa primjetih razliku jednu kod naredbi za uređivanje postavki ....... naime ... u proj naredbi : ....datetime time-format custom ........ a u screenshot prilogu piše datetime time-format at custom ........ Pitanje glasi da li taj AT onda treba ili ne treba ??? jer iako sam uspio u izmjeni, volio bih "utvrditi gradivo", a usput i promjeniti onaj tildo u neki drugi simbol/znak čisto onako ....eto, to bi bilo to .... hvala ti još jednom ...pozz
Što se tiče custom formata vremena, ja to i ne koristim, postavio sam samo custom format vremena za tebe da ti mogu napraviti screenshot i potom vratio na staro gdje imam samo postavke vremena.
Što se pak tilde tiče, i to sam ti stavio samo za primjer, a ti ako hoćeš možeš staviti i "I
Re: Ubuntu postavke ( datum / vrijeme )
bertone je napisao/la:Gdje ti vidiš na screenshotu "... date time-format at custom ..."Mateo je napisao/la: ..pozdrav ... ma evo proučavam malo ovo sa datumom pa primjetih razliku jednu kod naredbi za uređivanje postavki ....... naime ... u proj naredbi : ....datetime time-format custom ........ a u screenshot prilogu piše datetime time-format at custom ........ Pitanje glasi da li taj AT onda treba ili ne treba ??? jer iako sam uspio u izmjeni, volio bih "utvrditi gradivo", a usput i promjeniti onaj tildo u neki drugi simbol/znak čisto onako ....eto, to bi bilo to .... hvala ti još jednom ...pozz
Što se tiče custom formata vremena, ja to i ne koristim, postavio sam samo custom format vremena za tebe da ti mogu napraviti screenshot i potom vratio na staro gdje imam samo postavke vremena.
Što se pak tilde tiče, i to sam ti stavio samo za primjer, a ti ako hoćeš možeš staviti i "ILZS" ili ime svoje cure/žene/ljubavnice/auta/kućnog ljubimca ili ako si extreman i "I
W10"
...moj previd kod screenshot-a
Ovo ostalo nije više ni bitno jer je promjena uspješno napravljena i sve takve i slične naredbe koje se rade kroz terminal; zapisane u text editor-u /gedit/
Eto to bi bilo to pa kad "otkrijem" nešto drugo ...forum je tu