barbaivo je napisao/la:Neka me iskusniji korisnici isprave ako sam u krivu.Za pohranu trebao si odabrati fat32 ili ntfs.Kad god stvoriš ext4,vlasnik je rut,i ti sad ako hoćeš npr. staviti/zalijepiti neku datoteku direktno tu,ne možeš dok nisi tu particiju otvorio sa sudo ovlastima,to bi dakle morao svaki put raditi,ijoš bi i poddirektoriji imali za vlasnika rut,ako se ne varam....
Na kompu imam još jedan disk za pohranu (1 TB) i formatiran je na ext4. Vlasnik nije root, sve radi kako treba. Niti se sječam da je bio pokrenut proces "ext4lazyinit" nakon formatiranja. Možda sam ipak nešto drukčije radio, ne sječam se više

.
Na novi disk nisam mogao ništa kopirati ali nakon nekih pola sata i dva restarta kompa sam na njega mogao kopirati. Vlasnik je i dalje root. Nisam na disku ništa mjenjao i to je ono što me najviše brine

.
Već sam pripremio live-gparted za novo formatiranje.Možda se u live načinu to bolje odradi. Ako ne upali sa ext4 onda ide fat32.
Još ću malo sačekati za neki novi savjet.
Pozz