Sada imam na HP laptopu instaliran 9.04 i umjereno sam zadovoljan.
WIreless .mrak ...
Generani rad u OS-u ... super (brzina i iskustvo)
Rebootam ga cirka jednom tjedno ... bez nekog posebnog razloga - radi stabilno cijelo vrijeme (suspend zaklapanjem poklopca radi super ... i brzo se dize natrag iz suspenda) ... ovo mi je bitno za laptop tako da kul.
Imao sam nesto problema sa kompizom (ona trzanja ...) pa je jedno vrijeme bio skroz disablean (kao nema drivera) no nije me to previse zanimalo pa sam pustio bez efekata ... i evo danas sam napravio neki essential update i rebootao i evo natrag compiza ... ovaj put puno manje trza ... ali nije bez greske.
Trackpad je skokovit
neznam kako vratiti menu traku na default pa se moram konektirati na nove wifije tako da u gognome upisujem connection pa onda to pokrene ... no ok bi mi bilo da mogu vidjeti listu konekcija ako neznam napamet kako se zovu.
Skype pozivi mi ne rade
Pokusavao sam umreziti Mac-a i Ubuntu (filesharing) i uspio (doduse nisam na kraju vise bio suguran jeli to uspjelo sambom ili onim afp ili kako vec) no radilo je jedno vrijeme i onda prestalo iz cista mira
Tako ... nije bas out of the box ... nije super stabilno ... no bolje je od windowsa (doduse jako sam nezadovoljan programima za grafiku (adobe i slicni programi za foto, vektorsku ... obradu ... obradu texta ... i video - nemaju adekvatnu zamjenu koliko sam ja uspo naci a natrazio sam se), no sam system mi je bolji (naravno osobno-subjetivno).
Sve u svemu ... imam volje ceprkati po tome ... isprobati jos koju distru kad buide vremena ... nije lose.