Pozivam one voljne testiranja i isprobavanja novog da isprobaju novi skin za naš Wiki.
Novi skin (još) nije zadan (defaultan), stoga ga je potrebno ručno odabrati nakon prijave, u postavkama (moje postavke > izgled >HrOpenWiki ).
Najznačanija prednost u odnosu na običan monobook skin je što ovaj bolje izgleda na različitim rezolucijama (na widescreenu se ne "razvodni" jer ima max-width, a na malim ekranima netbooka se maksimalno skupi i iskoristi sav dostupan prostor isključivo za sadržaj).
Bočni izbornik (sidebar) je izbačen, a dio linkova s njega je preseljeno na dno wikija (footer). Sve u cilju da bi se izbjeglo trošenje prostora na malim ekranima (veličine do 1024). Tražilica je na vrhu (na banneru).
"Zeleni" naslov se mijenja ovisno o imenskom prostoru (za sada su tu Wiki, Suradnik, Rječnik, Projekt...).
Za typesetting se koristi BlueprintCSS tako da bi izgled i raspored fontova trebao biti u svim preglednicima i na svim OS-ovima podjednak.
Od poznatih nepravilnosti:
* novi skin se razleti u IE6 (ali nemam namjeru to popravljati već ću staviti obavijest da se za IE6 koristi monobook), svi ostali browser (Chromium, Opera, Firefox) se ponašaju kako se i očekuje, dok IE7/8 ima tu i tamo neki sitan problemčić
* među samim elementima u sadržaju postoje regresije koje ću popraviti ubrzo (razmak i granice kod tablica, slika paragrafa itd.)
Molim vas da isprobate dotični i kažete svoje mišljenje, prijedloge, kritike i prijavite greške te regresije u odnosu na stari.
p.s. Vjerojatno vas ima puno boljih od mene u crtanju i grafičkoj obradi pa pozivam takve, da ako žele, naprave bolji banner ili grafičke naslove

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'