Svjedočanstva

Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
pingu
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la pingu »

Pokušao sam prije koristiti malo Mint, dok sam lutao među distrama ali onda još nije bio tako dorađen kao sada.
Osim početne gnjavaže sa codecima koje je usput vrlo lako i bezbolno instalirati, Ubuntu je ugodna distra za rad. To potvrđuje i njegova popularnost.

Zanimljivo je kako Mint 8 nema USB creator na live cd-u nego se mora naknadno instalirati.


P.S
Nije ni Mandriva (KDE) za odbaciti.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la zole052 »

ipernar je napisao/la: Svi kažu da je za klasične win korisnike bolji Mint, al vi se nedate 'prevesti' pa nek vam bude! Vama je Ubuntu ko Sveto Pismo....
Meni je drazi mint, uvijek mi je malo zivlje radio od ubuntu-a a da ne pricamo o kde-u. Mint 7 kde je daleko bolji od kubuntua 9.04, toliko gladje radi, bez ikakvih problema i crasheva... a jedva cekam da izadje mint 8 kde kava
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
ipernar
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Lokacija: /home/Špansko/
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la ipernar »

pingu je napisao/la: Zanimljivo je kako Mint 8 nema USB creator na live cd-u nego se mora naknadno instalirati.
Dobro si to skužio, šteta, ali lako se instalira :D to je jedan od bolji ubuntu 'tool'-ova

PS imam jednu web stranicu i trenutno me puca ddos napad i to je zato jer ljudi imaju windowse koji omogućavaju virusima da rade za win mašinom što hoće...

Drugim riječima, windowsi nisu samo trash softver, oni su sigurnosna prijetnja...
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
linux suks
Postovi: 28
Pridružen/a: 25 svi 2008, 18:55
Spol: M
OS: win xp, sidux, pcbsd,...

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la linux suks »

Nisu sigurnosa prijetnja ako se znas sluziti s njima.

btw 90 % ljudi koji su u stanju pokupiti virus na win mogu ga uredno pokupiti i na linux

tip probaj si instalirati skrekanu verziju crossoveroffisa :)
Avatar
fritz62s
Postovi: 433
Pridružen/a: 26 svi 2008, 13:51
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04
Lokacija: Beograd

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la fritz62s »

linux suks je napisao/la:Nisu sigurnosa prijetnja ako se znas sluziti s njima.

btw 90 % ljudi koji su u stanju pokupiti virus na win mogu ga uredno pokupiti i na linux

tip probaj si instalirati skrekanu verziju crossoveroffisa :)
rofl
Resistance is futile, you will be asimilated!
Il' si Lindža, il' si mindža! :shock: apt-get moo
Registrovani Linux korisnik #465156 / Ubuntu korisnik #20700
Avatar
dalibor.klobucaric
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Spol: M
OS: ubuntu 16
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la dalibor.klobucaric »

BIlo koji krekani sw je u banani..
ali... statistički gledano ako ostaviš dovoljno dugo xp (ili bilo koji win) na netu povući ćeš crva 100%
nadalje kaj se tiče tvojeg iskustva sa krekanim sw-om.. stari ko ti je kriv... kad skidaš sw a nekih čudnih torrenta ili wareza koji postoje 3 dana na win serverima..
no dobro nebum te baš sad tak zezal... but stwarno.. moraš priznati da je win liability i to veliki...

Evo da nebudem baš pravi gad.. postoji vrlo dobra mogućnost da se win posloži da radi normalno i to jedno 3-4 mjeseca...
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
linux suks
Postovi: 28
Pridružen/a: 25 svi 2008, 18:55
Spol: M
OS: win xp, sidux, pcbsd,...

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la linux suks »

znam da se moze win posloziti pa meni u prosjeku radi izmedju 6-12 mjeseci ali onda mu vec prikoljem registry pa se treba reinstalirati.... iako bas nisam imao super poyitivna iskustva s linuxom... ati graficka... dovoljno da ti linux traje 6 mjeseci a onda driveri pa pa
Avatar
dalibor.klobucaric
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Spol: M
OS: ubuntu 16
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la dalibor.klobucaric »

Da se razumijemo.. Svi koji misle da je vista smeće.. Ma je.. 100% al se da jako ljepo posložiti i za agresivnije usere... Nemam iskustva sa grafikom ATI tj AMD-a alo koliko čujem da postoji dosta dobra podržanost od linux i windows (omega drivers) zajednice...
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Avatar
zlatkoA
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Spol: M
OS: BugTraq
Lokacija: NG

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la zlatkoA »

ja neznam o kakvim vi to crvima pričate evo imam winseXP instalirane godinu dana točno i rade ok.
Da taj registry je vrlo bolna točka windowsa i to je zbilja sranje.
No stabilnost rada programa pod windowsima je daleko veća nego pod linuxom.
Pod windowsima nisam još do sad doživio da se neka aplikacija sruši iz čista mira kao pod linuxom na primjer.
Nije sad da ja tu podržavam windowse nego kažem šta je.
i jeb*** da su linuxi zastupljeni u svjetu jednako kao windowsi bilo bi i za njh virusa ko u priči.
I am the one and only....
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la zole052 »

zlatkoA je napisao/la:...
Pod windowsima nisam još do sad doživio da se neka aplikacija sruši iz čista mira kao pod linuxom na primjer.
Evo jedan primjer inkscape... a radio jedan projekt i puuuno sati rada kod kuce na linuxu i ni jednom se nije srusilo, neke sitnice sam dovrsavo kod frenda na windowsima jer je za njega bilo i u tih sitnih par sati rada nekoliko puta se srusio iz cista mira.

Meni se rjetko neka aplikacija srusi u linuxu, nista cesce nego u windowsima, u biti jos rjedje nego u windowsima kava
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Odgovori