Svjedočanstva

Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
charuga
Postovi: 860
Pridružen/a: 12 pro 2009, 23:29
Spol: m
OS: ubuntu 10.04.
Lokacija: bjelovar

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la charuga »

pratim malo ovu temu-svjedocanstva-pa vidim da se tu ide svugdje po malo , pa reko' da se i ja pridruzim kava

kao sto sam spomenuo u nekom od postova negdje , instalirao sam jednoj djevojci pored sedmice i mint , dvojica muskih koji su bili potencijalni korisnici su odustali (prvi istoga dana a drugi nakon prvog dana :misli )

cura se jos drzi ali desava se jedan cudan problem kod nje.
dakle ima dual boot windows seven i linux mint , koristi ih podjednako ali radi posla vise je na windowsima (linux je fenomenalan-njene rjeci :D )
e sad , prije 10-ak dana dosla je do mene da joj ne rade windowsi i ja upalim laptop kad ono cuje se kako se dizu windowsi ali szbunjen crni ekran. i ja restart , task menager i explorer.dignu se windowsi i da ne bi morao raditi ponovnu instalaciju (jer ne znam kako rjesiti problem sa grubom-ako netko zna gdje ima pojasnjenje na forumu btw :) ) ja odlucim napraviti recavery i normalno sve radi kako treba .

sinoc dobijem poruku od nje.opet ista stvar.e sad , moje pitanje je , da li je mozda neki problem u dual bootu ili nema nikakve veze sa mintom?
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Suko »

Pa ako su se počeli dizati Windowsi, onda je Grub svoj posao odradio i predao je dizanje Windowsa njihovom bootloaderu.
Tako da bi moglo biti problem s Windowsima.
Jesu legalni Windowsi?
Avatar
gobonja
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 pro 2009, 02:20
Spol: M
OS: Nosonja
Lokacija: Zadar
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la gobonja »

ipernar je napisao/la:Meni je cilj prebacivanje ljudi na Linux i to na najbezbolniji način i uz najmanje truda. Linus Torvald je rekao da je inteligencija sposobnost izbjegavanja rada, a da se posao ipak napravi.

Zato koristim Mint jer ima flash i javu predinstaliranu i isto se da sa usb creatorom napravit i po sučelju je sličniji windowsima. Neznam kaj da velim. Ako želite windows korisnike 'obratit', morate se uvući u njihovu kožu i razmišljati njihovom glavom. odnosno tražiti sustav koji njima, a ne vama najviše odgovara. zato preporučam Mint.

Da li je možda za Linuxaša ubuntu bolji...? Vjerojatno i je, ali ti radiš sa windows korisnikom i poanta je u tome da on pređe na Linux i da bude sa njim zadovoljan, a ne da mu se pod svaku cijenu da distribucija koja se baš vama sviđa.

Da ste pravi, uzeli bi i Mint i Ubuntu, pokazali obe distre kako rade i dali korisniku da si odabere što hoće. Korisnik će šatro imati mogućnost izbora, iako ga u biti nema jer prelazi na Linux u svakom slučaju... ali ima osjećaj da je ipak on odabrao sebi što voli i tak... morate i emocionalnu psihologiju ljudi pohvatat, a ne gledati samo hardwer/softwer. čini mi se da vam fali taj fini 'osjećaj' za ljude i da zato niste toliko 'ljudi' odnosno mašina okrenuli na Linux.

Otići ću i korak dalje i reći vam da sam na faksu namjerno instalirao Mint, ne samo zato jer je on meni osobno drag nego i zato jer sam razmišljao o ljudima koji će koristiti te kompjutere, odnosno o tome što bi njima bilo prihvatljvije. Ako želite širiti Linux morate 'izaći' iz svoje kože i ući u njihovu, Microsoft je uspio sa windowsima jer je shvatio ono što ja sad vama objašnjavam, ali se neki uporno opiru. Sama činjenica da su Linuxi potpuno drugačiji sustav od windowsa, sama bi po sebi trebala biti dovoljna vama da shvatite da je vizualna prilagodba sučelja najmanje što možete napraviti a da se korisnik ipak osjeća 'domaće' na svojoj mašini.. .:)
Svaka ti dala!!! Upravo tako!
Nosonja - distribucija za početnike, bazirana na Arch Linuxu.
Avatar
zlatkoA
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Spol: M
OS: BugTraq
Lokacija: NG

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la zlatkoA »

Ha Incscape ni meni se nije baš ponio u windows verziji,nije baš stabilan.
Neznam kakva je ova najnovija verzija.
I am the one and only....
Avatar
charuga
Postovi: 860
Pridružen/a: 12 pro 2009, 23:29
Spol: m
OS: ubuntu 10.04.
Lokacija: bjelovar

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la charuga »

Suko je napisao/la:Pa ako su se počeli dizati Windowsi, onda je Grub svoj posao odradio i predao je dizanje Windowsa njihovom bootloaderu.
Tako da bi moglo biti problem s Windowsima.
Jesu legalni Windowsi?
legalni.a i to je prvi slucaj da bilo tko ima problem sa sedmicom od kada je izasla , bar od ljudi koje znam da ju imaju.znaci nema veze njen problem sa mintom?
ufffff......laknulo mi :P

edit:
dalje nije moj problem kava
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Suko »

Koliko ja znam, Grub prebacuje na Windowsow boot loader, a ovaj onda učita Windowse.
Znači, ako se su Windowsi počeli dizati onda je posao već prebačen na njihov boot loader.
Da se odmah nakon Grub menija zablokira, onda bi moglo biti problem Gruba.
Ne znam, ne vidim kako bi to moglo biti problem s Mintom. Jedino da se Windowsi odbijaju podići jer im zbog nekog razloga smeta Mintova particija. Ali to bi već bilo pretjerano.
Ako ćete reinstalirati Sedmicu, nakon toga trebaš samo ponovno instalirati Grub na hard i updateati Grub. On će automatski obaviti sve.
Piše ti u Wikiju kako se to radi.
Avatar
gobonja
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 pro 2009, 02:20
Spol: M
OS: Nosonja
Lokacija: Zadar
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la gobonja »

Jesi proba digniti windows u safe modu? (F8 prije nego se win počne dizati)
Nosonja - distribucija za početnike, bazirana na Arch Linuxu.
Avatar
charuga
Postovi: 860
Pridružen/a: 12 pro 2009, 23:29
Spol: m
OS: ubuntu 10.04.
Lokacija: bjelovar

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la charuga »

gobonja je napisao/la:Jesi proba digniti windows u safe modu? (F8 prije nego se win počne dizati)
ne niti budem :)

suko kaze da problem nije radi minta dakle neka se obrati nekome drugome , mene samo zanimalo da nije problem u dual bootu kava

pa ako joj dignu sedmicu ja cu uletiti kao superman :thumbs2 `naravno da spasim mint :D
Lutherus

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Lutherus »

Evo kad se već priča o svjedočanstvima pa da ja ispričam i svoje.
Nakon završene kemijske tehnologije u 9.mj upisal u Varaždinu i strojarstvo.
Na ICT primjeni dobl za izraditi seminar na temu Open Source.
Kewl , ništa lakše , samo dofuram laptop pomislih i bi tako.Nakon duljeg izlaganja i dosadne prezentacije iz torbe izvadil laptop i upali ga pred ljudima i gle Slackware linux booting!
Nakon kraćeg "demo" rada pokrenul i crysis preko wina i ljudi pali.A zatim i autocad.

Par dana kasnije svi me zicali nek im kažem sve o linuxu i preporučim neku dobru distru.Cjeli tjedan ja po faxu djelil tutuntu.Od 70 ljudi njih 35 se preobratilo u potpunosti. :ugeek: :geek: :geek: :ugeek: :P :P :P :P rofl rofl rofl rofl rofl

sad me ljudi po faxu zovu linux boy a asistenti tux.
Avatar
speedy
Moderator
Postovi: 1122
Pridružen/a: 17 lip 2008, 20:23

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la speedy »

odin je napisao/la:Evo kad se već priča o svjedočanstvima pa da ja ispričam i svoje.
Nakon završene kemijske tehnologije u 9.mj upisal u Varaždinu i strojarstvo.
Na ICT primjeni dobl za izraditi seminar na temu Open Source.
Kewl , ništa lakše , samo dofuram laptop pomislih i bi tako.Nakon duljeg izlaganja i dosadne prezentacije iz torbe izvadil laptop i upali ga pred ljudima i gle Slackware linux booting!
Nakon kraćeg "demo" rada pokrenul i crysis preko wina i ljudi pali.A zatim i autocad.

Par dana kasnije svi me zicali nek im kažem sve o linuxu i preporučim neku dobru distru.Cjeli tjedan ja po faxu djelil tutuntu.Od 70 ljudi njih 35 se preobratilo u potpunosti. :ugeek: :geek: :geek: :ugeek: :P :P :P :P rofl rofl rofl rofl rofl

sad me ljudi po faxu zovu linux boy a asistenti tux.

tooooooooo majstore :D
Odgovori