Svjedočanstva

Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Lutherus

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Lutherus »

hvala hvala !

da i plus starci , deda i baka , cura i njena stara .
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Suko »

Štreber! :mrgreen:
Lutherus

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Lutherus »

Suko je napisao/la:Štreber! :mrgreen:

i ponosim se time ! :)

http://www.youtube.com/watch?v=Q42tEnt9GWg

evo to mi i himna
Avatar
ipernar
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Lokacija: /home/Špansko/
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la ipernar »

Odine frajer si nema šta hehe :D

Ti bi trebao zamjenit Fuchsa u MZOS-u!
Zadnja izmjena: ipernar, dana/u 02 ožu 2010, 12:14, ukupno mijenjano 1 put.
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
ziko
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la ziko »

inace se bas ne zamaram s time sta ljudi imaju na svojim kantama, al upravo sam 20-ak minuta jednoj starijoj (i kompjuterski nepismenoj osobi) preko telefona objasnjavao klik po klik kako skinuti, instalirati i pokrenuti bs player.... :roll:
ako mi nije jedno 100 puta kroz glavu proslo - zasto nema linux instaliran pa da jednostavno kazem: u terminal upisati sudo apt-get install smplayer i problem rijesen :D
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Lutherus

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Lutherus »

:snoozer:

to!
Avatar
ipernar
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Lokacija: /home/Špansko/
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la ipernar »

Nije da se hvalim ali... :)

Jučer sam jednom kolegi iz Zelene Liste stavio Mint, odmah sam mu rekao da se regga ovdje (user:zlativan) i tako je naša zajednica postala bogatija za još jednog korisnika.... idemo dalje... hahaha
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
Markec
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Spol: M
OS: neodlučan
Lokacija: Croatia/Zagorje

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Markec »

ipernar care :)
Avatar
ziko
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la ziko »

gledam ja u zadnje vrijeme na faksu di nam je hodnik sa kompovima, svako malo pa neki ne radi il odjednom nestane pa ga vrate... mislim si ja ah sta ces, ekipa surfa pa navlaci viruse gore (a kako na faksu sveukupno sigurno ima preko 100 kompova :o vjerujem da nije to lako odrzavati)
kad ono neki dan odem ja malo na net a kad tamo na masini ubuntu :? cek malo, pa sta se desava sa ovim faksom (inace MS-orjentiran, cak smo imali na jednom predmetu predavanje od 3 sata o jednom microsoftovom proizvodu - i samo taj jedan proizvod cijelo predavanje).
pa reko divno je to, za sada su samo dva kompa sa ubuntu-om (koliko sam vidio) i jos na njima nije podesena tipkovnica sa nasim znakovima vec se us. onda nemas od kud pokrenut terminal niti ikakve druge opcije (osim da kreiras prazan dokumen pa ides pokreni kao pa tamo custom komand : gnome-terminal - ah sta sam si pametan :D )
al eto ja si onda tipkovnicu rucno u terminalu svaki put podesavam.... pitam se samo koliko zivaca gube ostali studenti koje to neznaju (a ono, prosjek studenata nam je da ni ne kuze da rade u virtualki :roll: doduse i meni je trebalo neko vrijeme da skuzim, crv sumnje mi se probudio tek kad sam vidio da nakon log-in screena ponovo dolazi ucitavanje windowsa :?: :geek: )
tako da, ako se ovako nastavi i ako ljudi budu zadovoljni, vjerujem da ce na bar 50 % kompova na faksu (taj hodnik + knjiznica) uskoro imati ubuntu gore.
super potez :thumbs2

p.s. eh da, i gore je bio chromium ;)
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
ipernar
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Lokacija: /home/Špansko/
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la ipernar »

Dođem ja jučer doma kad ono vidim ja curu neku... i sjetim se ja da je cimer rekao da će sestra njegova doć na dva dana. Cura ful draga sjedi za laptopom... kad ono... vidim ja krajičkom oka da je XP na njemu...

Neznam kaj bi napravio, i sad prvo klasika upoznavanje i tak i sad velim ja njoj ajde dođi do mene u sobu da ti pokažem kak radi Linux. Uglavnom dođe ona i kad je vidjela kak sve leti pitam ja nju... Jel bi htjela da i tvoj komp tak leti... I ona onak osmjeh i veli DA! "Odi po laptop" velim ja njoj i stavim ja njoj Mint i podesim joj mašinu i sad se smijem sam sebi i velim nemrem vjerovat... to je 7i kompjuter koji je završio na Linuxu!

I dakako velim ja njoj da postoji i zajednica Linux korisnika i da se regga... [user:maholi] :))
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Odgovori