Svjedočanstva
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Svjedočanstva
Štreber! 
-
Lutherus
Re: Svjedočanstva
Suko je napisao/la:Štreber!
i ponosim se time !
http://www.youtube.com/watch?v=Q42tEnt9GWg
evo to mi i himna
- ipernar
- Postovi: 468
- Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
- Spol: M
- OS: Mint 9/Google Chrome
- Lokacija: /home/Špansko/
- Kontakt:
Re: Svjedočanstva
Odine frajer si nema šta hehe 
Ti bi trebao zamjenit Fuchsa u MZOS-u!
Ti bi trebao zamjenit Fuchsa u MZOS-u!
Zadnja izmjena: ipernar, dana/u 02 ožu 2010, 12:14, ukupno mijenjano 1 put.
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
- ziko
- Postovi: 773
- Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
- Spol: M
- OS: ovisi o danu u tjednu...
- Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Re: Svjedočanstva
inace se bas ne zamaram s time sta ljudi imaju na svojim kantama, al upravo sam 20-ak minuta jednoj starijoj (i kompjuterski nepismenoj osobi) preko telefona objasnjavao klik po klik kako skinuti, instalirati i pokrenuti bs player....
ako mi nije jedno 100 puta kroz glavu proslo - zasto nema linux instaliran pa da jednostavno kazem: u terminal upisati sudo apt-get install smplayer i problem rijesen
ako mi nije jedno 100 puta kroz glavu proslo - zasto nema linux instaliran pa da jednostavno kazem: u terminal upisati sudo apt-get install smplayer i problem rijesen
Software is like sex... it's better when it's free
(Linus Torvalds quote)

- ipernar
- Postovi: 468
- Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
- Spol: M
- OS: Mint 9/Google Chrome
- Lokacija: /home/Špansko/
- Kontakt:
Re: Svjedočanstva
Nije da se hvalim ali... 
Jučer sam jednom kolegi iz Zelene Liste stavio Mint, odmah sam mu rekao da se regga ovdje (user:zlativan) i tako je naša zajednica postala bogatija za još jednog korisnika.... idemo dalje... hahaha
Jučer sam jednom kolegi iz Zelene Liste stavio Mint, odmah sam mu rekao da se regga ovdje (user:zlativan) i tako je naša zajednica postala bogatija za još jednog korisnika.... idemo dalje... hahaha
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
- Markec
- Postovi: 3865
- Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
- Spol: M
- OS: neodlučan
- Lokacija: Croatia/Zagorje
Re: Svjedočanstva
ipernar care 
- ziko
- Postovi: 773
- Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
- Spol: M
- OS: ovisi o danu u tjednu...
- Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Re: Svjedočanstva
gledam ja u zadnje vrijeme na faksu di nam je hodnik sa kompovima, svako malo pa neki ne radi il odjednom nestane pa ga vrate... mislim si ja ah sta ces, ekipa surfa pa navlaci viruse gore (a kako na faksu sveukupno sigurno ima preko 100 kompova
vjerujem da nije to lako odrzavati)
kad ono neki dan odem ja malo na net a kad tamo na masini ubuntu
cek malo, pa sta se desava sa ovim faksom (inace MS-orjentiran, cak smo imali na jednom predmetu predavanje od 3 sata o jednom microsoftovom proizvodu - i samo taj jedan proizvod cijelo predavanje).
pa reko divno je to, za sada su samo dva kompa sa ubuntu-om (koliko sam vidio) i jos na njima nije podesena tipkovnica sa nasim znakovima vec se us. onda nemas od kud pokrenut terminal niti ikakve druge opcije (osim da kreiras prazan dokumen pa ides pokreni kao pa tamo custom komand : gnome-terminal - ah sta sam si pametan
)
al eto ja si onda tipkovnicu rucno u terminalu svaki put podesavam.... pitam se samo koliko zivaca gube ostali studenti koje to neznaju (a ono, prosjek studenata nam je da ni ne kuze da rade u virtualki
doduse i meni je trebalo neko vrijeme da skuzim, crv sumnje mi se probudio tek kad sam vidio da nakon log-in screena ponovo dolazi ucitavanje windowsa
)
tako da, ako se ovako nastavi i ako ljudi budu zadovoljni, vjerujem da ce na bar 50 % kompova na faksu (taj hodnik + knjiznica) uskoro imati ubuntu gore.
super potez
p.s. eh da, i gore je bio chromium
kad ono neki dan odem ja malo na net a kad tamo na masini ubuntu
pa reko divno je to, za sada su samo dva kompa sa ubuntu-om (koliko sam vidio) i jos na njima nije podesena tipkovnica sa nasim znakovima vec se us. onda nemas od kud pokrenut terminal niti ikakve druge opcije (osim da kreiras prazan dokumen pa ides pokreni kao pa tamo custom komand : gnome-terminal - ah sta sam si pametan
al eto ja si onda tipkovnicu rucno u terminalu svaki put podesavam.... pitam se samo koliko zivaca gube ostali studenti koje to neznaju (a ono, prosjek studenata nam je da ni ne kuze da rade u virtualki
tako da, ako se ovako nastavi i ako ljudi budu zadovoljni, vjerujem da ce na bar 50 % kompova na faksu (taj hodnik + knjiznica) uskoro imati ubuntu gore.
super potez
p.s. eh da, i gore je bio chromium
Software is like sex... it's better when it's free
(Linus Torvalds quote)

- ipernar
- Postovi: 468
- Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
- Spol: M
- OS: Mint 9/Google Chrome
- Lokacija: /home/Špansko/
- Kontakt:
Re: Svjedočanstva
Dođem ja jučer doma kad ono vidim ja curu neku... i sjetim se ja da je cimer rekao da će sestra njegova doć na dva dana. Cura ful draga sjedi za laptopom... kad ono... vidim ja krajičkom oka da je XP na njemu...
Neznam kaj bi napravio, i sad prvo klasika upoznavanje i tak i sad velim ja njoj ajde dođi do mene u sobu da ti pokažem kak radi Linux. Uglavnom dođe ona i kad je vidjela kak sve leti pitam ja nju... Jel bi htjela da i tvoj komp tak leti... I ona onak osmjeh i veli DA! "Odi po laptop" velim ja njoj i stavim ja njoj Mint i podesim joj mašinu i sad se smijem sam sebi i velim nemrem vjerovat... to je 7i kompjuter koji je završio na Linuxu!
I dakako velim ja njoj da postoji i zajednica Linux korisnika i da se regga... [user:maholi]
)
Neznam kaj bi napravio, i sad prvo klasika upoznavanje i tak i sad velim ja njoj ajde dođi do mene u sobu da ti pokažem kak radi Linux. Uglavnom dođe ona i kad je vidjela kak sve leti pitam ja nju... Jel bi htjela da i tvoj komp tak leti... I ona onak osmjeh i veli DA! "Odi po laptop" velim ja njoj i stavim ja njoj Mint i podesim joj mašinu i sad se smijem sam sebi i velim nemrem vjerovat... to je 7i kompjuter koji je završio na Linuxu!
I dakako velim ja njoj da postoji i zajednica Linux korisnika i da se regga... [user:maholi]
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"