LMDE novosti

Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

fakin
Postovi: 48
Pridružen/a: 24 srp 2011, 11:22
Spol: M
OS: Fedora, Debian, FreeBsd
Lokacija: Okolica Zagreba

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la fakin »

uvijek sam koristio debian testing verzije i mogu reći da nije za početnike, jer jedan dio programa se ne može instalirati ili se krše,
tako da ni mint neće biti za početnike.
bude za početnike, ako početnik neće trebati instalirati dodatne programe ili nešto konfigurirati.
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la glaskoncILLa »

sto tocno nisi mogao instalirati na testingu?
naime, to je vise-manje nemoguce ako se radi o sluzbenim paketima ( za razliku od unstablea ).
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la zole052 »

fakin je napisao/la:uvijek sam koristio debian testing verzije i mogu reći da nije za početnike, jer jedan dio programa se ne može instalirati ili se krše,
tako da ni mint neće biti za početnike.
bude za početnike, ako početnik neće trebati instalirati dodatne programe ili nešto konfigurirati.
zato sada ce mint imati svoje repozitorije koje ce updateti samo kada sve stima, vidjeti cemo kako ce funkcionirati...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Hugo
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Spol: M
OS: Linux
Lokacija: Đubrovnik
Kontakt:

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la Hugo »

fakin je napisao/la:uvijek sam koristio debian testing verzije i mogu reći da nije za početnike, jer jedan dio programa se ne može instalirati ili se krše,
tako da ni mint neće biti za početnike.
bude za početnike, ako početnik neće trebati instalirati dodatne programe ili nešto konfigurirati.
To nimalo nije točno. Testing koristim već neko vrijeme, i nikada nisam imao problema s paketima. Čak sam na staroj instalaciji koristio i Linux Mint Debian repo, i sve je funkcioniralo super.

Unstable je već druga priča, i on je prilično nestabilan. Unstable mi se skršio nakon nekoliko dana, no to je bilo zbog nekog buga s libc6 paketom. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
vuksamotnjak
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Lokacija: Osijek

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la vuksamotnjak »

kako se sada slažu broadcom i debian :D :D jel nešto krenulo na bolje :D Na mintu barem :)))
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Hugo
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Spol: M
OS: Linux
Lokacija: Đubrovnik
Kontakt:

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la Hugo »

vuksamotnjak je napisao/la:kako se sada slažu broadcom i debian :D :D jel nešto krenulo na bolje :D Na mintu barem :)))
Pa moja kartica (BCM4312) radi ok. Jedino što moram nakon instalacije instalirati firmware-b43-lpphy-installer, i to je to. Dok na Mintu, i Ubuntuu radi od prve.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la shicy »

ma Debian Stable je mila majka...sve radi...divotica <3
Avatar
vuksamotnjak
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Lokacija: Osijek

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la vuksamotnjak »

aaaaaaah a jel ima najava za Debian + GNOME 3 :)))))
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
sumski
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la sumski »

Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
vuksamotnjak
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Lokacija: Osijek

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing

Post Postao/la vuksamotnjak »

sumski je napisao/la:http://www.0d.be/debian/debian-gnome-3.0-status.html

kotura se polako :)
za god dana bude u testing :D hahaha kak je krenulo mislim :D joj dolazim u napast brisati sada fedoru koja se super vrti (osim što se ruši gedit, tu i tam nautlisu, osim što ne radi grafika (driveri vlasnički ne podržavaju shell, osim što dropbox ne štime nešto, pitivi ne želi se pokrenuti, al inaće sve je super ;)) (sam govori koliko sam ovisan o novom gnome sheluu i njihovom onom kutu gore :D
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Odgovori