Trebam programera

C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Lutherus

Re: Trebam programera

Post Postao/la Lutherus »

najjednostavnije bi bilo takav programčić zavrtiti u pythonu.po meni puno elegantnije rješenje + uparen sa gnu plot baca grafove
Avatar
STmateo
Postovi: 46
Pridružen/a: 18 lis 2010, 01:18
Spol: M
OS: Linux Mint 9
Lokacija: Split

Re: Trebam programera

Post Postao/la STmateo »

stefan je napisao/la:Da li je ovdije rijec o placenom programeru ili o programeru volonetru? :zamisljen
Toliko priče o FREE linuxu i slobodnom softwareu, a odma se plaćanje spominje :)
Ovosi o ljudima. Ako bude to radia neko ko ima iskustva i zna sta radi onda naravno da ce bit placen. Ako bude neko radia tek tako da ubije vrime, onda nema smisla placat covika ako nisam siguran oce li on to uopce napravit...

Ja mislim da bi bilo najbolje kad bi vise ljudi radilo na tome. Onda bi to imalo potencijala :)
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: Trebam programera

Post Postao/la stefan »

STmateo je napisao/la:
stefan je napisao/la:Da li je ovdije rijec o placenom programeru ili o programeru volonetru? :zamisljen
Toliko priče o FREE linuxu i slobodnom softwareu, a odma se plaćanje spominje :)
Ovosi o ljudima. Ako bude to radia neko ko ima iskustva i zna sta radi onda naravno da ce bit placen. Ako bude neko radia tek tako da ubije vrime, onda nema smisla placat covika ako nisam siguran oce li on to uopce napravit...

Ja mislim da bi bilo najbolje kad bi vise ljudi radilo na tome. Onda bi to imalo potencijala :)
Ajde pripremi neke podatke, formule, grafove.. da vidimo koliki je obim posla...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Nele
Postovi: 248
Pridružen/a: 07 lip 2009, 12:55
Spol: M

Re: Trebam programera

Post Postao/la Nele »

odin je napisao/la:najjednostavnije bi bilo takav programčić zavrtiti u pythonu.po meni puno elegantnije rješenje + uparen sa gnu plot baca grafove
Matplotlib+python
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: Trebam programera

Post Postao/la stefan »

Nele je napisao/la:
odin je napisao/la:najjednostavnije bi bilo takav programčić zavrtiti u pythonu.po meni puno elegantnije rješenje + uparen sa gnu plot baca grafove
Matplotlib+python
C++, Qt, Qwt :D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
tartaglia
Postovi: 400
Pridružen/a: 13 sij 2009, 12:57
Spol: M
OS: openSuse 11.3
Lokacija: Zagreb

Re: Trebam programera

Post Postao/la tartaglia »

Ma python je zakon za numericku matematiku, a brijem da ce se stvar na to svest.
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: Trebam programera

Post Postao/la shrike »

Bespotrebno komplicirate sa qt i sličnim štosevima. Ja bi napravio CLI program napisan u C ili eventualno u R (Koji još direktno podržava grafove i napravljen je za matematiku i matrični račun).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
STmateo
Postovi: 46
Pridružen/a: 18 lis 2010, 01:18
Spol: M
OS: Linux Mint 9
Lokacija: Split

Re: Trebam programera

Post Postao/la STmateo »

http://imageshack.us/photo/my-images/820/54516442.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/546/68651625.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/402/36208615.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/580/49036261.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/33/50009181.jpg/

To je to, sutra ću stavit tablice koje se tribaju ubacit, one govore o brodu, svim visinama, udaljenostima... sve o brodu odakle se zapravo počinje računat sve ostalo.
Sad idem spavat jer sam se cili dan boria s ovim nenormalnim programom i opet mi krivo pokazuje.
Avatar
augur
Postovi: 60
Pridružen/a: 04 lip 2009, 10:53
Spol: M
OS: Slackware

Re: Trebam programera

Post Postao/la augur »

Zanimljiv ne-trivijalan zadatak. Kao bivšem PMF-ovcu mislim da mi nije problem to isprogramirat (čak i uz primjenu numeričkih metoda, kojih ovdje ne treba, čini mi se, jer se radi o statičnom modelu jel da?) pod uvjetom da biram alate s kojima radim (osim ako trebaš nešto specifično).
Ako se sve svodi na ubacivanje formula i izrada formulara za unos parametara, onda je problem samo to iskodirati, istestirati i provjeriti sa originalom. Izrada grafova malo komplicira stvari (mislim na unos modela samog broda i prikaz projekcija etc). Kaj se mene tiče, mogu program napraviti besplatno pod uvjetom da zadržavam copyright i source code i da ga ti dalje ne prodaješ :)

Usput, čini mi se da je to program hrvatskog porijekla firme iz Zagreba, al možda se varam. Izgleda mi poznato...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: Trebam programera

Post Postao/la 4ndY »

augur je napisao/la:Kaj se mene tiče, mogu program napraviti besplatno pod uvjetom da zadržavam copyright i source code i da ga ti dalje ne prodaješ :)
To je u duhu slobodnog softvera! :mrgreen:

Ontopic: defnitivno python, ali ako se radi o dinamičkim grafovima nisam baš siguran koliko će matplotlib tu proći... :(
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Odgovori