Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

devil
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la devil »

file manager stavi pcmanfm. jako lagan jako brz i radi sve kaj treba+ ima tabove + ima open folder as root + ima open in terminal(F4)
Avatar
centar137
Postovi: 176
Pridružen/a: 03 pro 2007, 19:10
OS: FreeBSD | Fluxbox
Lokacija: /usr/home/

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la centar137 »

Nije los, definitivno laksi od thunara, thx ;)
Jos da prikazuje ikone foldera bilo bi jos bolje :misli
Ovih dana ja sam bolestan od ljudi
Nemoj me dirat, sutra me probudi
Peticija za flash za FreeBSD
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la Suko »

devil je napisao/la:file manager stavi pcmanfm. jako lagan jako brz i radi sve kaj treba+ ima tabove + ima open folder as root + ima open in terminal(F4)
Dobar je. :thumbs
devil
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la devil »

centar137 je napisao/la:Nije los, definitivno laksi od thunara, thx ;)
Jos da prikazuje ikone foldera bilo bi jos bolje :misli

kak to mislis ikone foldera?
nema opce ikona? isntaliraj gnome ikone i dodaj gtk-icon-theme-name = "ime_ikona" u .gtkrc file. mozda proradi.

najbolje da das ss pa da vidim u cemu e stvar mozda cu odna moci pomoci.
Avatar
centar137
Postovi: 176
Pridružen/a: 03 pro 2007, 19:10
OS: FreeBSD | Fluxbox
Lokacija: /usr/home/

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la centar137 »

Rijesio. Skinio ikone s gnome-look.org i stavio ih u ~/.icons i dodao 'gtk-icon-theme-name= "NazivFoldera"' u ~/.gtkrc-2.0
Ali kako dodat ikone iz ~/.gtk/icons/ImeIkona? Zelio bih malo sredit svoj home :ugeek:
Ovih dana ja sam bolestan od ljudi
Nemoj me dirat, sutra me probudi
Peticija za flash za FreeBSD
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la zole052 »

Pokusavam zamjeniti nautilus sa pcmanfm-om ali tu nisamnaso nikakvo rjesenje a probao sam i ovo ali nije pomoglo: http://lifehacker.com/288616/change-gno ... le-manager
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
madone
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Spol: M
OS: Debian
Lokacija: Zagreb

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la madone »

Promijeni u /usr/share/applications/nautilus-folder-handler.desktop

Kod: Označi sve

#Exec=nautilus --no-desktop %U
Exec=pcmanfm %U
i sve ostalo di se spominje nautilus u pcmanfm
Nakon toga će ti raditi kad ga otvoriš kroz panel.
Ne radi sa desktop ikonama !

btw nije ostavio neki dojam na mene. Jedino što mu priznam da je stvarno brz ko munja ali...
Kliknem u bočnom panelu mouse wheel za otvorit folder u novom tabu, to jedanput radi drugi put ne.
Onda ne radi kretanje kroz foldere sa bočnim gumbima na mišu.
Ne rade network folderi. (ne postoje) to je feature ne bug :)
Ne radi sa desktop ikonama ! Probao sam mijenjat neke konf u fajlovima i gconf-editoru ali nada.

E da sviđa mi se kad pređeš mišem preko ikone ona bude "odabrana" i radi f2 za rename.

Sve u svemu nije za mene.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la zole052 »

Sljaka! Sada vec kada si se igrao s njim jel znas kako da ti otvara svaki prozor zasebno a ne da ako imas vec jedan otvoren i ides pod places otvoriti jos jedan dobijes novi tab u vec otvorenom pcmanfmu umjesto da otvori novi pcmanfm.

Mislim volim ja tabove ali ako imas jedan otvoren na drugom desktopu a ne sjecas se ides otvoriti novi a ono nista se ne desava. U biti otvorio se novi tab u onom za kojeg neznas da postoji :?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
madone
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Spol: M
OS: Debian
Lokacija: Zagreb

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la madone »

Vidi stvarno nisam to ni primjetio dok nisi rekao. Svašta.
Eto još jedan razlog zašto ga ne koristiti na gnometu.
Trebalo bi ga probat u virtualki na nekoj distri koja ga ima po defoultu da se vidi šta stvarno može.
Na gnometu ako se da sredit treba valjda brdo fileova izmjeniti.......
Avatar
Pavle
Postovi: 371
Pridružen/a: 30 stu 2009, 23:58
Spol: M
OS: Dabian Jessie,Android 4.4
Lokacija: Južni banat, Srbija

Re: Kako zamijeniti Nautilus sa Thunarom

Post Postao/la Pavle »

Može li nekako PC man da otvara .deb i tar.bzz2 i tar.gz2 pakete ?
Али да ли се тако могу наци сви програми?
Има један забаван програм,Тукс паинт,и тако се не може наћи
http://www.cirilicalatinica.com/? https://duckduckgo.com
Odgovori