Stranica: 4/7.
Re: Monitori i sl.
Postano: 02 srp 2012, 23:32
Postao/la max360se
Kako održavate svoje monitore tj. kako ih čistite?
Imam krpicu od mikrofibre koju koristim za čišćenje, ponekad stavim i tekućinu za čišćenje LCD monitora, ako vidim da ne ide sve sa krpicom.
Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 06:27
Postao/la Cooleech
Manen 2-3 puta rukon, pa šta ode. Ako je prašina/mrlja tvrdoglava, onda čak i pobrišen rukon.

Eventualno malo vodom navlažena krpica, 2-3 poteza i svi sretni.

Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 07:54
Postao/la zole052
Cooleech je napisao/la:Manen 2-3 puta rukon, pa šta ode. Ako je prašina/mrlja tvrdoglava, onda čak i pobrišen rukon.

Eventualno malo vodom navlažena krpica, 2-3 poteza i svi sretni.


Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 09:24
Postao/la calisto053
Najjednostavnije i najjeftnije rješenje su vlažne maramice za naočale - u DM-u je kutija od 52 komada za 8 ili 9 kn (potražite na blagajni).
Drugdje postoje i "specijalne" vlaže maramice , ali su puno skuplje
Znam tipa koji LCD ekran briše s krpom natopljenom rakijom

Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 09:41
Postao/la Vl@do
Usisavačem. Samo na vrhu cijevi mora biti ona fina metlica.
Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 11:41
Postao/la max360se
Vl@do je napisao/la:Usisavačem. Samo na vrhu cijevi mora biti ona fina metlica.
I tim svako toliko kad ima više prašine, ali samo vrhove. Korisitim onaj antistatički nastavak
Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 12:23
Postao/la calisto053
Imas i krpu za prašinu o mikrofibre - odlična za sve površine
Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 12:35
Postao/la drone
Puhnem u monitor. Ako to ne uspije, onda dohvatim jednu žutu krpu za prašinu koja je kraj kompa. Ako ni to ne uspije, onda se moram ustati i otići po viledu koju natopim vodom, pa ocijedim i stavim na nju malo deterdženta za suđe. To je ekstreman zahvat koji provodim možda jednom mjesečno.
Znam tipa koji LCD ekran briše s krpom natopljenom rakijom

Sigurno ima domaće rakije i nije lud kupovati kojekakve izmišljotine i gluposti od sredstava. Meni rakija nije nikad ništa oštetila

Jedino što bi meni bilo žao prepečenicu koju imam koristiti za te stvari, a patoku sam potrošio baš na slična brisanja i peruckanja.
Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 12:36
Postao/la Slamd64
ako nije rakija ostetila probaj aceton

Re: Monitori i sl.
Postano: 03 srp 2012, 12:39
Postao/la calisto053
drone je napisao/la:Puhnem u monitor. Ako to ne uspije, onda dohvatim jednu žutu krpu za prašinu koja je kraj kompa. Ako ni to ne uspije, onda se moram ustati i otići po viledu koju natopim vodom, pa ocijedim i stavim na nju malo deterdženta za suđe. To je ekstreman zahvat koji provodim možda jednom mjesečno.
Sigurno ima domaće rakije i nije lud kupovati kojekakve izmišljotine i gluposti od sredstava. Meni rakija nije nikad ništa oštetila

Jedino što bi meni bilo žao prepečenicu koju imam koristiti za te stvari, a patoku sam potrošio baš na slična brisanja i peruckanja.
Ako je dovoljno dobra za pranje prozora, zašto ne bi bila i za monitor....