Monitori i sl.
Moderator/ica: Moderatori/ce
Monitori i sl.
Edit: Stari naslov: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Započeo sam ovu temu jer me čisto zanima pitanje iz naslova.
Evo na glavnom laptopu imam 15.6" monitor i koristim rezoluciju 1920x1080
Na netbooku je 10.1" monitor i koristim rezoluciju 1024x600
Na starom laptopu imam 15.3" monitor i koristim rezoluciju 1920x1200
Na desktopu imam 20" monitor i koristim rezoluciju 1680x1050
Započeo sam ovu temu jer me čisto zanima pitanje iz naslova.
Evo na glavnom laptopu imam 15.6" monitor i koristim rezoluciju 1920x1080
Na netbooku je 10.1" monitor i koristim rezoluciju 1024x600
Na starom laptopu imam 15.3" monitor i koristim rezoluciju 1920x1200
Na desktopu imam 20" monitor i koristim rezoluciju 1680x1050
Zadnja izmjena: max360se, dana/u 02 srp 2012, 23:29, ukupno mijenjano 1 put.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Veća ti je rezolucija na 15 inchnom laptopu nego na desktopu od 20?max360se je napisao/la:Započeo sam ovu temu jer me čisto zanima pitanje iz naslova.
Evo na glavnom laptopu imam 15.6" monitor i koristim rezoluciju 1920x1080
Na netbooku je 10.1" monitor i koristim rezoluciju 1024x600
Na starom laptopu imam 15.3" monitor i koristim rezoluciju 1920x1200
Na desktopu imam 20" monitor i koristim rezoluciju 1680x1050
Laptop od 15.6": 1366x768 (najveća podržana)
Desktop monitor od 17"(nije wide) : 1280x1024
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Moje su isto najvece podrzane.
Pa monitor ima neke 4 godine, tada je to bila standardna rezolucija za tu veličinu. Stari laptop ima 7 godina i to je standardna rezolucija za 16:10 monitore na tada high end laptopima, a novi laptop, a čuj XPS je XPS.
Pa monitor ima neke 4 godine, tada je to bila standardna rezolucija za tu veličinu. Stari laptop ima 7 godina i to je standardna rezolucija za 16:10 monitore na tada high end laptopima, a novi laptop, a čuj XPS je XPS.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Dualscreen 27" 1920x1080 i 17" 1280x1024.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Desktop 22" - 1920x1080 (donedavno sam koristio 19" CRT na 1600x1200).
Laptop 15.4" - 1280x800
Server 0" - 0x0
Laptop 15.4" - 1280x800
Server 0" - 0x0
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Desktop 1 32" (lcd tv) - 1920x1080
Desktop 2 17" CRT - 1280x1024
Laptop 17,3" - 1600x900
Desktop 2 17" CRT - 1280x1024
Laptop 17,3" - 1600x900
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
vidim da je sve slično, kod mene je desktop monitor 17" i 1280x1024, a na laptopu 15" i 1600x1200 i to zato jer je to native rezolucija.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Na glavnom računalu su Dell 23" - 1920x1080 i plazma 42" - 1920x1080,
a na bivšem HTPC-u (sada kćerinom računalu) su stari Philips 19" - 1280x1024 i Samsung 20" - 1600x900
Laptop sam prodal, imal je 15" - 1024x768.
a na bivšem HTPC-u (sada kćerinom računalu) su stari Philips 19" - 1280x1024 i Samsung 20" - 1600x900
Laptop sam prodal, imal je 15" - 1024x768.
Where there is a gui there's a way.
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Vidim widescreen i fullHD rezolucija su cesti 
E da na serveru nemam monitor, a rezolucija je onakva kakav je prozor terminala ili putty-a
E da na serveru nemam monitor, a rezolucija je onakva kakav je prozor terminala ili putty-a
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Ma widescreen i fullHD je OK, ali bi veličina trebala biti barem 27", da razne nemultimedijske rabote budu ugodne za korištenje. Moram priznati da mi je ugodnije surfati na 19" i 1280X1024, nego na fullHD 23". Stalno Ctrl+kotačić miša.Vidim widescreen i fullHD rezolucija su cesti
Where there is a gui there's a way.