Stranica: 55/69.

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 07:59
Postao/la Grof
Evo me natrag u klubu. ;)

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 08:32
Postao/la Fugu
Baš mi je drago. :thmb-up
Čekamo izvješće o prvim dojmovima.

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 10:53
Postao/la Grof
Budem, budem, nek se prvo malo "primi" :)

Za sada sve 5, naravno osim subpixelinga fontova, ali to se riješi sa izmijenjenim freetype-om. Ne znam zašto druge distre mogu imati uredno uključen subpixeling (čak i Debian), a openSUSE tu radi kerefeke s M$-ovim patentima.
Od repoa namjerno koristim samo službene + Packman essentials + KDE Extra, kako bih ostao u što većoj mjeri stabilan.
Apper također namjerno ostaje instaliran, pa neka on fino ažurira sustav.
Kantu koristim i za svoj posao certificiranja, pa se gore mora vrtiti Crossover jer mi on omogućuje neke bitne Windows aplikacije za rad.
Ma za sada sve radi super!

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 11:10
Postao/la Fugu
Vidiš, ja sam u ovoj inkarnaciji susea baš zadovoljan fontovima, samo sa u postavkama sustava uključenim anti-aliasingom i potpunim naslućivanjem. Slova su full oštra, glatka, nezubata. Milina.
I ja ostavljam Apper ( na Stefanovo zgražanje :hihi ) jer već u 13.1 nisam imao problema s njim. (mislim sa Apperom, ne Stefanom :lulz )
Povremeno apdejtam sa Zypperom, kad se sjetim.

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 11:43
Postao/la Grof
Vidi vidi, nisam dao šanu anti-aliasingu i full-hitingu. Sad si mi dao motiv za probu. :)

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 11:52
Postao/la SuSe
Sad će oživjet forum... :) Dobrodošao! Apper radi sada i na 13.1 kakva mu je i svrha. Nema konflikata...

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 12:56
Postao/la Grof
Fugu je napisao/la:Vidiš, ja sam u ovoj inkarnaciji susea baš zadovoljan fontovima, samo sa u postavkama sustava uključenim anti-aliasingom i potpunim naslućivanjem. Slova su full oštra, glatka, nezubata. Milina.
Probaj si dodati ovo između <fontconfig> tagova u /etc/fonts/local.conf

Kod: Označi sve

<match target="font">
        <edit mode="assign" name="lcdfilter">
                <const>lcddefault</const>
        </edit>
</match>
<match target="font">
        <edit name="autohint">
                <bool>true</bool>
        </edit>
</match>
pa da vidiš onda mekoće fontova sa ovim tvojim postavkama!

Da, zaista je freetype sada OK u Susetu

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 13:08
Postao/la Fugu
Hvala, ne usudim se. Znaš onu, ne popravljaj što nije pokvareno.
Možda isprobam na 13.1 ;) , kad je već na raspolaganju.

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 03 pro 2014, 13:19
Postao/la Grof
Fugu je napisao/la:Hvala, ne usudim se. Znaš onu, ne popravljaj što nije pokvareno.
Možda isprobam na 13.1 ;) , kad je već na raspolaganju.
Nemaš kaj pokvariti. Ako ti se ne dopadne efekt, samo to izbrišeš iz te local.conf datoteke i sve ti je po starom. ;)

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Postano: 25 pro 2014, 18:47
Postao/la holden
Da se poFalim da sam postao member :D