Stranica: 58/69.
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 30 ožu 2015, 21:36
Postao/la SuSe
Supertux im nabaci

U biti sve su rekli, da se ne ponavljam. KDE je nekako najstabilniji, i lakse je naci rjesenje problema, iako je mao zahtjevnije okruzenje. Posto ce to biti korisnici tog tipa ima da to radi bez problema. Ja sam instalirao, informaticki, pa rekao bih, nepismenim kolegama 13.1. nabacio jos kad je izasao, rade sa officeom, internetom, skypeom, viberom... Nisu se zalili... Uglavnom sretno!
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 30 ožu 2015, 21:57
Postao/la Max Bunker
Gimp je dio opensusea ( ili je došao u onim ponudama sa nadogradnjom, nisam točno siguran) pa nema potrebe za dodatnim crtaćim programima.... Ali vecina njih nema potrebe za crtkanjem... Iako, sad kad to spomenusmo, dobro bi mi bilo imati u rukavu neki softver za light obradu fotografija.
Jedino kaj me malo smeta taj kratki period službenog izdavanja nadogradnji i zakrpi, 18 mjeseci ak se nevaram, što je baš kratko naspram npr ubunta lts ( 5 godina) ili windowsa ( 10 i više godina) .....
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 30 ožu 2015, 22:19
Postao/la oldman
Zato sam na Mintu. Koketiram i s Ubuntuom ali mi nekako Mint više paše.

Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 30 ožu 2015, 23:24
Postao/la Max Bunker
Mint je dobar, pogotovo za početak u linux svijetu, no ima neke mušice koje se ne toleriraju u poslovnom okružju. Zamisli da klijent promjeni tipkovnicu pa daima problemčiće koje navodiš u mint fan ttemi... Neki dan sam na tri lenovo jeftinjaka stavio mint, i par dana je sve bilo ok, a od jučer je na dva komada počel pucati modem manager...
Za opensuse imam osjećaj da je fora u stilu : ili radi ili neradi, a ako radi onda radi i nezeza s vremenom...
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 31 ožu 2015, 06:44
Postao/la Fugu
Na mojem hardwareu kombinacija btrfs i xfs nije uspjela proraditi. Potpuni fail.
Povratkom na uobičajeni ext4, sve radi besprijekorno.
U tvom slučaju, sa puno različitih računala, vjerujem da imaš šanse za pokoju odbijenicu vezanu za btrfs-xfs.
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 31 ožu 2015, 08:33
Postao/la Grof
oldman je napisao/la:Zato sam na Mintu. Koketiram i s Ubuntuom ali mi nekako Mint više paše.

Eto i ja službeno odoh na Mint. Neki od razloga su slijedeći:
- Stalni problemi s Pacman repozitorijem koji često nije sinroniziran sa službenim paketima pa nastaju problemi pri updejtu. A meni treba za rad ono što je u Pacmanu, a nema u službenim repoima.
- Problemi pri prikazu kursora u BricsCAD-u (u LM-u radi savršeno)
- PPA repositoriji kojima se služe razvijatelji koji nemaju svoje programe unutar Software centra. Tako primjerice lakše ažuriram Libre Office Fresh i još neke programe koji nemaju svoje repoe za openSUSE.
- Ne znam zašto, ali VLC mi pod openSUSE-om jednostavno nije radio - šteka prikaz filmova
- Nemam vremena tražiti uokolo kojekakve workarounde, kada imam distru kod koje sve radi out-of-the-box
- Ostala računala u kući su mi na Linux Mintu, pa mi je sve lakše za održavati.
Eto, od sada sam Mintičar, pa me tamo tražite bude li potrebe.

Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 31 ožu 2015, 11:10
Postao/la Cooleech
Hehe, drago mi je, Grofe, da napuštaš openSUSE jer ni meni nikad nije "legao". Mint je stvarno odlična distra, oS joj nije ni do koljena.

Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 31 ožu 2015, 11:33
Postao/la Grof
Cooleech je napisao/la:Hehe, drago mi je, Grofe, da napuštaš openSUSE jer ni meni nikad nije "legao". Mint je stvarno odlična distra, oS joj nije ni do koljena.

Problem u oS-u je to što ta distra zapravo nije za početnike s uobičajenim potrebama. distra koja nema već ugrađene codece će uvijek, ali uvijek stvarati poteškoće uobičajenim i novim korisnicima. Tim više ako za te codece trebate uvlačiti u OS neke nove repozitorije. Ne, to definitivno nije dobar smjer da se distra približi masama korisnika.
Linux Mint je po tom pitanju najdalje otišao i nudi svojim korisnicima zaista puno toga uobičajenog out-of-the-box.
Nadalje, Yast + KDE Config Settings samo zbunjuju korisnike jer se na kraju ne zna što se gdje podešava.
Nije openSUSE loš, ali nije ni dovoljno dobar za ljude koji se računalima koriste na uobičajeni način. Još uvijek je to distra za naprednije korisnike. Tome ide u prilog i paketni sustav gdje ćete lakše naći DEB pakete nego RPM.
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 31 ožu 2015, 12:05
Postao/la Cooleech
Znam da oS nije loš, ali kao i svaka RPM-bazirana distra je mušićav; ili ti radi dobro ili nikako. Nema sredine. DEB-bazirane distre su tu daleko bolje i na većem broju računala rade odlično.
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Postano: 31 ožu 2015, 14:00
Postao/la stefan
Cooleech je napisao/la:Znam da oS nije loš, ali kao i svaka RPM-bazirana distra je mušićav; ili ti radi dobro ili nikako. Nema sredine. DEB-bazirane distre su tu daleko bolje i na većem broju računala rade odlično.
Mislim da je nesnovano tako općenito reći da RPM/DEB distribucije rade bolje ili lošije. Pogotovo glede stvari koje se uopće ne tiču package managera (kao npr. sistemske postavke koje je grof naveo).