SUSE/openSUSE fan club!

Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la shicy »

piše ti ovdje
proki
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 ožu 2015, 13:41
Spol: M
OS: xp

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la proki »

moze li mi neko pomoc oko instalacije suse linuxa
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la stefan »

proki je napisao/la:moze li mi neko pomoc oko instalacije suse linuxa
Što te muči?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la stefan »

Novi openSUSE web! http://cyntss.github.io/opensuse-landing-page/#
Konačno u skladu sa vremenom ;)

Imam osjećaj kao da sam ovo već postao... :hmm samo ne znam gdje :zvizdi
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
SuSe
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Spol: M
OS: OpenSuse KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la SuSe »

Da, stranica je extra, a i jednostavna. Tumbleweed je očigledno uzeo zamaha. Imam Tumbleweed instaliran, pa ne znam, da li bih pokretao novu temu.... Stabilan je i sa redovnim updateima.
https://news.opensuse.org/2015/08/22/th ... t-froscon/
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la stefan »

SuSe je napisao/la:Imam Tumbleweed instaliran, pa ne znam, da li bih pokretao novu temu....
Evo, sređeno :)
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... 83#p242583
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la stefan »

openSUSE Tumbleweed & Leap Integration Process

[source]
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
stefan
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la stefan »

stefan je napisao/la:Novi openSUSE web! http://cyntss.github.io/opensuse-landing-page/#
Konačno u skladu sa vremenom ;)

Imam osjećaj kao da sam ovo već postao... :hmm samo ne znam gdje :zvizdi
Novi dizajn je sada služben: https://www.opensuse.org/
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
SuSe
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Spol: M
OS: OpenSuse KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la SuSe »

stefan je napisao/la:
stefan je napisao/la:Novi openSUSE web! http://cyntss.github.io/opensuse-landing-page/#
Konačno u skladu sa vremenom ;)

Imam osjećaj kao da sam ovo već postao... :hmm samo ne znam gdje :zvizdi
Novi dizajn je sada služben: https://www.opensuse.org/
Dodatak:
https://www.opensuse.org/searchPage/
:-D
Max Bunker

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Max Bunker »

slika

slika

Nekako sam sve manji optimist za opensuse.... :hmm

vision je napisao/la:openSUSE 13.2 64 bitKDE 4.14.9
Dodavanje foldera u Places radi, ali odmah nestane Home i ostalo. Kad zatvorim i ponovo pokrenem Dolphin prikazuje se normalno, a da bi sortirao foldere opet ista stvar ili ako želim da sakrijem podrazumijevane (network) gdje nakon ponovnog pokretanja ne pamti postavke.....
rapha je napisao/la:.....Međutim, na gušteru prijavljuje grešku, tj:
"There is no application installed that can open files of the type executable (application/x-executable).
Do you want to try to install one?" .....
SuSe je napisao/la:Zadnji update pulseaudio od juce pravi nekima problem, zvuk ne radi kako treba...
Dodati privremeni repo dok ne dodje novi update koji ce porpaviti bug: ......
SuSe je napisao/la:Je li se nekom desavalo, da nakon instalacije imate LCD i VGA prikaz ekrana istovremeno? Totalna ludost, pola otvorenih prozora sam ganjao po nevidljivom ekranu... ......
vision je napisao/la:Morao sam ručno gasiti nakon nadogradnje, sada fino radi, zauzeće je 540 MB, temp 49*, čekam plasmu 5.4.2.
Edit: Yast ne radi :mrgreen: idem rješavati :ljut2
iv@n je napisao/la:......, ali prilikom logiranja u Google racun izbaci gresku sa slike ispod. Pokusao sam ovo gore, ali nazalost potpuno ista stvar/greska. .......
shrike je napisao/la:Mislim da će mi TW pod hitno ići na reformat. Uspio je generirati MCE greške i sjebati 4 sticka (srećom samo softwerski) tako da sam izgubio više manje sve na njima (srećom ima se backup). prekrasno...
shrike je napisao/la:........ Generalni dependency koji nije zadovoljen kod 30-40% paketa (recimo, nemrem instalirati kodeke normalno jer budala nemre zadovljiti depndency hell za to), to što sjebe particioniranje pa vidi diskove kao 10 MB veličine, nasumična rušenja kwin, firefox koji defaultno radi 1/10 puta (doslovno nije praktički ništa u stanju otvoriti jer mu svi sajtovi time outaju dok chromium nema istih problema) i slično su ozbiljno sranje........
vision je napisao/la:Ja ga napuštam, nemam pola ikonica u system tray, ne mogu ni zvuk podesiti, nemam dashboard launcher, ne mogu spojit mobitel i još neke stvari.
redundant je napisao/la:....... Pokrenem instaler, a on ne prepoznaje hr tipkovnicu, ni BiH. Klikćem po izborniku i neće pa neće... probam malo kopat po onom drop down meniju da nađem ako nisu negdje majstori zamjenili HR za neki drugi jezik, a ovaj se skroz izbezumi, pa tako saznam da Šveđani pišu onim arapskim kvrgama (ono s desna na lijevo) i slične gluposti... žao mi je da nisam skrinšot opalio da se pohvalim.
Ni prvi korak na instalaciji nisu uspjeli napraviti kako treba, ko zna kakav bi me show čekao da sam malo da sam se malo dalje igrao. Šteta, ovako glupi bugovi u prvoj minuti korištenja te odbiju jednom zauvijek od takve distre.
SuSe je napisao/la:Osakačeni Dolphin. Spominjao je i vision probleme... Naime ne radi pretrazivanje u Dolphinu, rješava se sa dodatnim paketima iz repoa koji vise idu KDE4 nego Plasmi na ruku (ako ne griješim):
https://forums.opensuse.org/showthread. ... ost2728070
Malo mi je bezveze doturivanje ovoliko repoa i mogucih konflikata sa paketima i mozda nekih nepotrebih paketa, da bi se zgomilali neophodni. ......

.....
Odgovori