stefan je napisao/la:slazem se da oxygen ne izgleda bog zna kako... ali oxygen != kde
stavi bespin ili qt-curve i mozes ga natjerati da izgleda kako god zelis
dodas plasma teme, i ikone i eto...
Oxygen je za KDE 4 ono što je Adwaita za GNOME 3. Njegov standardni vizualni identitet.
U vezi toga, posebno mi se sviđa online način mijenjanja tema i ikona kod KDE-a 4, direktno iz postavki, ništa nije potrebno ručno kopirati, vrhunski riješeno.
pingu je napisao/la:Oxygen je za KDE 4 ono što je Adwaita za GNOME 3. Njegov standardni vizualni identitet.
U vezi toga, posebno mi se sviđa online način mijenjanja tema i ikona kod KDE-a 4, direktno iz postavki, ništa nije potrebno ručno kopirati, vrhunski riješeno.
Pa to je i za ocekivati; kaj uopce mislis pod "rucno kopirati"?
Smile! It makes people wonder what you're thinking about...
I am NaN, I am a free man! Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
stefan je napisao/la:slazem se da oxygen ne izgleda bog zna kako... ali oxygen != kde
stavi bespin ili qt-curve i mozes ga natjerati da izgleda kako god zelis
dodas plasma teme, i ikone i eto...
pingu je napisao/la:Oxygen je za KDE 4 ono što je Adwaita za GNOME 3. Njegov standardni vizualni identitet.
U vezi toga, posebno mi se sviđa online način mijenjanja tema i ikona kod KDE-a 4, direktno iz postavki, ništa nije potrebno ručno kopirati, vrhunski riješeno.
Pa to je i za ocekivati; kaj uopce mislis pod "rucno kopirati"?
U GNOME-u 2 sam mogao teme dropati u onom Appearance prozoru a sad u GNOME 3 moram ručno cp-ati ili ekstraktati u /usr/share/themes.
Kod KDE 4 preko System Settingsa, stavka Application Appearance, mogu teme, ikone direktno importirati s recimo KDE-looka, wallpaper isto tako. Ništa nije potrebno ručno namještati, samo klikam mišem.
Zato govorim koliko je KDE moćan GUI, jer je nakrcan brdom opcija kojima olakšava korisniku radnje.
Želiš terminal u file manageru, F4, evo ti. Želiš tab mogućnosti kakve ima fluxbox, ubačene su. Ubačen tiling.
KDE 4 je moćan GUI natrpan mogućnostima.
pingu je napisao/la:
U GNOME-u 2 sam mogao teme dropati u onom Appearance prozoru a sad u GNOME 3 moram ručno cp-ati ili ekstraktati u /usr/share/themes.
Ovo za GNOME 2 znam - cak mi se dijelom cini i simpaticnim (drag'n'drop), a za ovo u GNOME 3 jednostavno nemam komentara - kao da nismo u 21. stoljecu...
Smile! It makes people wonder what you're thinking about...
I am NaN, I am a free man! Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
NIkad necu shvatiti filozofiju Linux zajednice.
Dakle, šta je to što meni lično bode oči. Pa ovako, nebitno dal je KDE GNOME ili bilo koje okruženje, ali uvek je isti problem u zadnje vreme. Stigne se do praga savršenstva, a onda se sve bez ikakvog razloga sruši i krene iz početka. Dakle, imali smo KDE 3 koji je dogurao da radi, odlično, sve opcije itd, onda najednom, bez ikavog razloga pojavljuje se osakaćen KDE4 koji nije imao ni jednu trećinu opcija koje je imao kde3 da bi vremenom nakon 2 godine stigli opet do svih tih opcija, kao da im nije bilo jasno da su te opcije potrebne i da kao takve moraju da postoje. A sad vidim isto to se desava i sa GNOME. I onda se čovek zapita, dal to rade namerno. Razumem ja da ovo rade ljudi najčešće besplatno, ali rade tu i ljudi koji su zaposleni i primaju plate. Dakle, neko bi trebao da povede računa i da ne vraća konstantno vreme unazad, nego da se jednom silovito zakorači i napred.
KDE4 može da ima daleko bolji look, a GNOME3 verujem da može da ima još puno naprednijih opcija (nisam korisnik istog pa to prepuštam korisnicima) ...
E sad stižemo do Unitya, krenulo se da se radi pod palicom jedne osobe, koja tačno zna šta želi i kakve su potrebe korisnika, vratio se možda pola koraka unatrag kad se Unity pojavio, ali zato je drugim pojavljivanjem napravio jedan veeeeliki iskorak napred, a kolko vidim, sledeći iskorak će biti još krupniji. Ne bih da pametujem, ali imam osećaj da će Unity vrlo brzo, svojom funkcionalnošću i pristupom nadmašiti i KDE i GNOME 2 (GNOME3 već i jeste) u Linux svetu i privući veeeliki broj korisnika (pogotovo ženski deo, vidim iz prakse da lako pristaju da pređu sa Win na Ubuntu).
I još da dodam, trenutno mislim, da ni jedno okruženje u Linuxu ne daje svoj maksimum (to je očigledno), zašto je tome tako ... Prosečno od savršenog uvek deli samo jedna sitnica.