(i/e)migracija

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
daemon
Postovi: 47
Pridružen/a: 01 kol 2012, 11:29
Spol: M
OS: Debian testing
Lokacija: Tuzla

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la daemon »

shrike je napisao/la:Očito nisam baš predobro razjasnio neke stvari pa ću ponoviti :D Moja struka uopće nije IT, već elektroenergetika. Certifikate kao CCNA vidim kao dodatni bonus za slučaj da ne mogu naći posao u struci. Zašto? Zato jer uvijek mora postojati izlazna strategija, backup i rezervni plan.
Mislim da bi i za backup plan trebao odabrati nesto sto volis, neki svoj interes. Zasto ne LPI?
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la shrike »

CC** daje veće šanse pri zaposlenju. Također, red hatov bi bio možda bolji izbor:)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Gigolo

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la Gigolo »

Savjet: Uvik imaj novca za povratak i ako budeš gladan ne troši ga na hranu već za kartu kući!
devil
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la devil »

prvi korak- linked in. meni do sad nudil DELL da idem u montpellier i google da idem u london/dublin/zurich.
ja ostajem tu. imam zenu, klinca, macku, zeca, svoj stan, auto, vrlo solidnu placu i 27 godina. sapienti sat.
kud god odes bez ubijanja od posla u startu nema nicega.
al dobro su ti rekli- ako bjezis od problema to nije nacin. problemi se moraju rijesiti da bi mogel nastaviti normalno zivjeti. preporucam da se raspitas malo po zagrebu, znam da je frendova firma trazila ljude koji znaju nekaj o energetici i enmojraju imati radnopg iskustva, samo faks.
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la shrike »

devil je napisao/la: al dobro su ti rekli- ako bjezis od problema to nije nacin. problemi se moraju rijesiti da bi mogel nastaviti normalno zivjeti.
preporucam da se raspitas malo po zagrebu, znam da je frendova firma trazila ljude koji znaju nekaj o energetici i ne moraju imati radnog iskustva, samo faks.
Teško. Pokušao sam u zadnjih 6 godina doslovno sve, uključujući i metode koje nisu, kako bih to rekao, samo iskrivljenje zakona. Na žalost, postoje ljudi sa kojima se ne može razgovarati, diskutirati ili uopće bilo što drugo. Mislim da će svakome biti jasno o kakvim se osobama priča ako vam kažem stanoviti citat osobe koja je uništila sve oko sebe: "Jedino za što sam ja kriv je to što sam previše savršen i dobar prema svima". Mislim da je svima sa zdravim mozgom jasno o kakvim se osobama radi koje daju takve izjave.
U kratko, danas je kristalno jasno da rješenje ne postoji. Također, s obzirom na to da sam davao krv sam vidio da imam tekućinu u žilama, a ne hladnu vodu. Slično vrijedi i za moje živce umjesto čeličnih žica. MRI je također utvrdio da imam nešto što liči na mozak, a ne CPU/APU.

Na drugu stranu, energetika bi mi trebala biti dovoljna da nađem posao jer je to u dosta zemalja deficitarno zanimanje (a bit će i više jer će zeleni uništiti elektroenergetski sustav, ali to je već druga tema). IPAK, pitanje je koliko se cijene hrvatski fakulteti pa smatram da certifikat iz industrije u kojoj imam interes neće nikako škoditi. Konkretno, počeo sam učiti za CCNA security jer sam u tome uvijek imao više interesa (ekipi na LZS je mislim to poznato). Također, neki od vas znaju da imam i treće planove oko vlastite firme što je i dalje jedna od realnih opcija. Idućih godinu dana će biti odlučujuće, jer prije ne mogu otići (u najmanju ruku idućih par mjeseci jer trenutno nemam putovnicu).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
retsam
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Lokacija: /dev/pts/0

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la retsam »

shrike je napisao/la: IPAK, pitanje je koliko se cijene hrvatski fakulteti pa smatram da certifikat iz industrije u kojoj imam interes neće nikako škoditi. Konkretno, počeo sam učiti za CCNA security jer sam u tome uvijek imao više interesa (ekipi na LZS je mislim to poznato). Također, neki od vas znaju da imam i treće planove oko vlastite firme što je i dalje jedna od realnih opcija. Idućih godinu dana će biti odlučujuće, jer prije ne mogu otići (u najmanju ruku idućih par mjeseci jer trenutno nemam putovnicu).
Ovo oko osnivanja vlastite firme je IMHO u podpunosti neizplativo na kratke staze, prvo moraš imati polog od 20 k onda još komplikacije oko osnivanja i registracije na sudu, zatim moraš imati knjigovodstvo (i knjigovodju ako ne želiš voditi sam knjigovodstvo, a za to ti treba ili još vremena ili neki tečaj) i ono najvažnije, marketing u poslu, ako si novi u poslu, a nemaš debeli kapital, neki userbase- klijente(ako si već prije radio u nekoj sličnoj firmi, pa znaš ljude :) ) i dobro oglašavanje, prvih par godina ćeš životariti u najmanju ruku, jer će ti većina prihoda otiči na plaćanje prostorija, telefona, interneta, knjigovodju, (ako ti još treba i skladište i prijevoz :roll: ) doprinose i plaću. Nije to tako jednostavno :|

Ako si završio faks i imaš diplomu iz el. energetike, vjeruj mi zaradit ćeš više i mučiti se manje u drugoj firmi.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la glaskoncILLa »

retsam je napisao/la: Ovo oko osnivanja vlastite firme je IMHO u podpunosti neizplativo na kratke staze, prvo moraš imati polog od 20 k onda još komplikacije oko osnivanja i registracije na sudu, zatim moraš imati knjigovodstvo (i knjigovodju ako ne želiš voditi sam knjigovodstvo, a za to ti treba ili još vremena ili neki tečaj)
ovo ce vrlo brzo biti promijenjeno ne bi li se prilagodili europskoj uniji..
ostatak ovisi o sposobnosti i upornosti, ipak ima nesto svijetlih primjera gdje su mali privatnici uspjeli nesto napraviti.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Lutherus

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la Lutherus »

Ja ću u Japan. Tokyo.
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la shrike »

Mene su uvijek zanimale dulje staze i iskreno sam oduvijek htio imati vlastitu firmu, a ne raditi za drugoga. Jasno mi je da je to drugačije od rada za nekoga jer su roditelji imal ifirmu koja je dugo radila i privređivala dosta, no sada je neaktivna. U kratko, čim diplomiram firma će se prebaciti na mene i mogu raditi što želim sa njom (registrirana je na dosta toga), tako da birokratski problemi nisu problem, vidio sam kako stvari funkcioniraju i jasno mi je koliko se mora raditi u firmi jer sam se i sam ustajao često u 5:30 i obavljao poslove prije predavanja, a nekada čak i ispita.

@lutherus Da li znaš japanski ili ga učiš?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Lutherus

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la Lutherus »

Učim 3 dana tjedno u školi stranih jezika i još privatno kod cure.
Odgovori