HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Jedan prijedlog imam
Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija
Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa
mišljenje?
(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)
Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija
Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa
mišljenje?
(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)
- DoDo
- Postovi: 1559
- Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
- Spol: M
- OS: GNOME 3
- Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Super ideja! Tu mi prvo pada na pamet da napravimo video tutorijal o instalaciji npr. Ubuntua i pokažemo ljudima kako da pravilno isparticioniraju disk (tu mislim na ručno particioniranje, a ne ono automatsko ili poluautomatsko koje u nekim slučajevima uništi particijsku tablicu na disku pa onda se više ne može pristupiti niti jednoj particijiGrof je napisao/la:Jedan prijedlog imam
Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija
Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa
mišljenje?
(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)
Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati? Meni se sviđa gtk-recordmydesktop, ali pod ATI karticama ima loš framerate, pa krajnji video trza i negledljliv je (pogotovo na fglrx-u, na radeon driveru već je stvar bolja, ali ne odlična). No u tom slučaju moramo raditi instalaciju u virtualbox, gdje se gubi malo na vjernosti (kako onda pokazati instalaciju fglrx-a, broadcom-a ili nvidija drivera). A ako ćemo snimati pravu instalaciju, onda treba s kamerom snimati monitor računala, a tu se onda dosta gubi na kvaliteti videa (pogotovo ako je kamera lošija)...
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
http://www.linuxzasve.com/clanak/istanb ... racunalu/9DoDo je napisao/la:Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati?
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Inače, naš youtube kanal je www.youtube.com/linuxzasve 
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
- DoDo
- Postovi: 1559
- Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
- Spol: M
- OS: GNOME 3
- Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Lijep program i super recenzija, no čini se da kao backend koristi isti program poput gtk-recordmydesktop-a. Uglavnom, bez compiza, sa rezolucijom postavljenom na 1/4, CPU je otišao na 100%, zagrijao se do 70°C, a miša sam jedva mogao pomaknuti. Uglavnom, program sam zaustavio logiravši se u tty1 pa onda naredbom killall.iv@n je napisao/la:http://www.linuxzasve.com/clanak/istanb ... racunalu/9DoDo je napisao/la:Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati?
Koristim fglrx, a nejdem sad instalirati radeon i s njime isproabavati, makar se mogu kladiti da bi s njim radilo glatko kao što si opisao u recenziji (gtk-recordmydesktop s njim radi glatko, čak i dok je compiz upaljen).
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Probam ja na nvidiji. a instalaciju treba snimati iz virtualbox-a. Ne znam kako drugačije!
BTW, takve stvari mogu napraviti i sa pola iz Windowsa, pa staviti gore... (ne zato jer tamo radi bolje, nego na poslu drugi OS nemam na svojoj produkcijskoj kanti
)
Instalacije je bolje capturirati uz VB-a nego snimati ekran kamerom....
BTW, takve stvari mogu napraviti i sa pola iz Windowsa, pa staviti gore... (ne zato jer tamo radi bolje, nego na poslu drugi OS nemam na svojoj produkcijskoj kanti
Instalacije je bolje capturirati uz VB-a nego snimati ekran kamerom....
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Evo, extenzija za video na našem wikiju je postavljena, a primjer možete vidjeti ovdje
Za sada je podešen tzc light mode koji automatski psotavlja parametere za poziciju i veličinu videa na stranici.
sintaksa za YouTube je:
gdje je video-code ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=65eXqhjheRI
uživajte!
Za sada je podešen tzc light mode koji automatski psotavlja parametere za poziciju i veličinu videa na stranici.
sintaksa za YouTube je:
Kod: Označi sve
<video id="video-code"/>http://www.youtube.com/watch?v=65eXqhjheRI
uživajte!
- Archon
- Postovi: 22
- Pridružen/a: 13 ruj 2008, 16:42
- Spol: M
- OS: Ubuntu 12.04 64bit
- Lokacija: Koprivnica
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Probao sam "Istanbul" ali kod mene radi jako lose.... predpostavljam zbog relativno slabasne graficke.
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.
Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.
Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Da i meni se čini da je ovaj potonji bolji!Archon je napisao/la:Probao sam "Istanbul" ali kod mene radi jako lose.... predpostavljam zbog relativno slabasne graficke.
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.
Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php
Vidim da ova ideja ima odjeka. To mi je drago
bilo bi dobro da sve videe stavljamo na isti (linuxzasve) kanal na YuuTubeu. Stoga svi zainteresirani neka mi u PM pošalju molbu za login i password, pa da mogu tamo uploadati svoje video uratke.
Naravno samo one koji se odnose na Wiki....
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Evo moje 3 test snimke, ubuntu 8.04 + istanbul + nvidia
cijeli deskop + compiz
nautilus bez compiza
klajnova boca u Mathematici, sve ću radit samo da ne učim
cijeli deskop + compiz
nautilus bez compiza
klajnova boca u Mathematici, sve ću radit samo da ne učim
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!