http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... LkzlhFc58EDok s istoka Hrvatske u posljednje vrijeme dolaze informacije o masovnom odlasku mladih ljudi u inozemstvo, čak i preko Atlantika, Glas Slavonije iz Višnjevca donosi posve drugačiju priču. Nezadovoljna uvjetima života, a posebno rada u Kanadi, 50-godišnja Vlatka Benc odlučila je napraviti još jednu prekretnicu u životu i vratiti se u Hrvatsku
(i/e)migracija
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: (i/e)migracija
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: (i/e)migracija
Zanima me kako kraj toliko nezaposlenih ovdje, ova s 50 godina dođe iz Kanade i odmah dobije posao u struci?
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: (i/e)migracija
Vidiš da je profesorica Engleskog jezika, a kako je bila vani ima prakse u korištenju engleskog.drone je napisao/la:Zanima me kako kraj toliko nezaposlenih ovdje, ova s 50 godina dođe iz Kanade i odmah dobije posao u struci?
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: (i/e)migracija
Vidim, vidim...
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: (i/e)migracija
Vladajućima savjetuje da poduzmu nešto za bolji život u Hrvatskoj umjesto da građani jedni druge savjetuju o prednostima i nedostacima života u Kanadi ili bilo kojoj drugoj zemlji.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
- scheissman
- Postovi: 926
- Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
- Spol: M
- OS: mint
- Lokacija: Osijek
Re: (i/e)migracija
posto je gospodja iz visnjevca i glas slavonije je fino obradio tu temu ,
evo jednog komentara nakon objave
evo jednog komentara nakon objave
i jos jedanLjilja Enderle · Kuharica
e da radila je i po pedxdeset sati tjedno draga moja vlatka ja u sezoni odradimi po 14 sati dnevno pa si racunajte koliko je to tjedno a ni niste nikad zivjeli lose jer su vam roditelji bili profesori a i lijepu kucu su vam ostavili a poso ste naravno dobili zato sto su oni radili u visnjevackoj skoli jer kod nas jedino mogu posao dobiti djeca onih koji su zaposleni u drzavnim sluzbama a nepotizam se nikad ne ce iskorijeniti ja vas poznajem i jako ste mi oduvjek bili draga osoba ali molim vas recite istinu da su nasi mladi ljudi izgubljeni jer su se skolovali a nemaju posla niko im ne zeli dati sansu jer nisu sinovi i kceri od nekih poznatih faca i zato vlatka meni je drago da ti je dobro al zamisli da ti roditelji nisu ostavili kucu gdje bi ti zivjela sa djecom i da te nisu zaposlili u skoli mozda se u kanadi nece zaradit mili
oni ali mladi ljudi ce radit i zaradit ce placu od koje ce platit rezije i imat za hranu mozda jos usparat 100dolara a u lijepoj nasoj imaju jedino svaki mj odlazak na zavod za zaposljavane po stambilj i molit boga da im bake djedovi i mozda neki roditelj koji ima srecu da radi zivi sto duze da im moze osigurat jedan obrok dnevno .rekla sam i ponavljam da vas izuzetno cijenim al ste me naljutili s izjavom da ste radili i 50 sati tjedno pa nasi mladi ljudi vlatka su robovi u sezoni kao imaju stan i hranu iposao a vjerujte mi imaju jedino radno vrijrme po 14-16 sati dnevno i nasta drugo o slobodnom danu da ne pricamo jer sezona je ko je vidio imat slobodan dan
Kresimir Belak · Toronto, Ontario
Kakava laz!! Ja zivim u Kanadi vec 6 godina i to u istom dijelu,gdje je i gospodja Benc zivjela. Ako je gospodja radila 50 sati tijedno kao recepcionist,zaradjivala je minimalno 3000 $ mjesecno. Jer se satnica krece od 15 $ min.pa do 18$ po satu. Suprug joj je kao majstor za postavljanje rigips ploca ,zaradjivao sigurno vise nego ona,jer znam ljude koji se bave tom vrstom posla i jako dobro zaradjuju!! Uz to sve jos dobijas i djeciji doplatak,pa kojekakve popuste na porez,jer imas dvoje dijece,itd. U Oakvillu su cijene nekretnina manje nego u samom Torontu,ali isto tako cijena nekretnina raste iz godine u godinu,pa jos i na taj nacin zaradjujes. A samim time sto svoju kucu otplacujes,taj novac ti se naravno jednom i vrati! Sto se tice cijene hrane,to je apsolutna budalastina!!! Cetveroclanoj obitelji je dovoljno 700 $ mjesecno i to da kupujes meso,povrce,voce,svaki dan ne gledajuci pretjerano na cijenu. Po mojoj racunici,gospodja Benc je samo od svoje place,mogla podmiriti sve mjesecne troskove,(rata za kucu,rezije,hrana,itd),a naravno tu je jos i placa supruga koji je vijerovatno vise zaradjivao nego supruga! Zakljucak:Gospoda su se u Hrvatsku vratila sa puno $$$ na racunu,jadni oni))
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: (i/e)migracija
Da, mnogi ljudi zaboravljaju da je u SAD-u a i u Kanadi hrana mnogo, mnogo jeftinija nego kod nas, pa svakodnevni životni troškovi, ili ono što bi se kod nas nazivalo osnovnim potrepštinama i namirnicama, ispadnu značajno niži.
Također zaboravljaju da se u normalnom svijetu (da, znam da je teško definirati "normalno", ali Hrvatska to svakako nije) RADI i da se podrazumijeva da će ljudi na poslu raditi, a ne vrtjeti palčevima, fejsbučiti, ispijati kavice na produženoj pauzi i ići doma prije kraja radnog vremena. Jao, zamisli, pa tamo se na poslu mora RADIT, Isuse, šta ćemo sad.
Živciraju me komentari u tom stilu.
Također zaboravljaju da se u normalnom svijetu (da, znam da je teško definirati "normalno", ali Hrvatska to svakako nije) RADI i da se podrazumijeva da će ljudi na poslu raditi, a ne vrtjeti palčevima, fejsbučiti, ispijati kavice na produženoj pauzi i ići doma prije kraja radnog vremena. Jao, zamisli, pa tamo se na poslu mora RADIT, Isuse, šta ćemo sad.
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: (i/e)migracija
@Abzeenth

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
Re: (i/e)migracija
Work?! Who works? <ode na facebook.com> - tipična situacija u nekim hrvatskim firmama..
- glaskoncILLa
- Postovi: 5678
- Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Re: (i/e)migracija
radi se i kod nas, samo ne svugdje..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..