Stranica: 10/21.
Re: (i/e)migracija
Postano: 30 stu 2012, 23:41
Postao/la max360se
Dok s istoka Hrvatske u posljednje vrijeme dolaze informacije o masovnom odlasku mladih ljudi u inozemstvo, čak i preko Atlantika, Glas Slavonije iz Višnjevca donosi posve drugačiju priču. Nezadovoljna uvjetima života, a posebno rada u Kanadi, 50-godišnja Vlatka Benc odlučila je napraviti još jednu prekretnicu u životu i vratiti se u Hrvatsku
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... LkzlhFc58E
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 00:03
Postao/la drone
Zanima me kako kraj toliko nezaposlenih ovdje, ova s 50 godina dođe iz Kanade i odmah dobije posao u struci?
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 00:21
Postao/la max360se
drone je napisao/la:Zanima me kako kraj toliko nezaposlenih ovdje, ova s 50 godina dođe iz Kanade i odmah dobije posao u struci?
Vidiš da je profesorica Engleskog jezika, a kako je bila vani ima prakse u korištenju engleskog.
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 00:55
Postao/la drone
Vidim, vidim...
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 07:37
Postao/la Vl@do
Vladajućima savjetuje da poduzmu nešto za bolji život u Hrvatskoj umjesto da građani jedni druge savjetuju o prednostima i nedostacima života u Kanadi ili bilo kojoj drugoj zemlji.
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 08:27
Postao/la scheissman
posto je gospodja iz visnjevca i glas slavonije je fino obradio tu temu ,
evo jednog komentara nakon objave
Ljilja Enderle · Kuharica
e da radila je i po pedxdeset sati tjedno draga moja vlatka ja u sezoni odradimi po 14 sati dnevno pa si racunajte koliko je to tjedno a ni niste nikad zivjeli lose jer su vam roditelji bili profesori a i lijepu kucu su vam ostavili a poso ste naravno dobili zato sto su oni radili u visnjevackoj skoli jer kod nas jedino mogu posao dobiti djeca onih koji su zaposleni u drzavnim sluzbama a nepotizam se nikad ne ce iskorijeniti ja vas poznajem i jako ste mi oduvjek bili draga osoba ali molim vas recite istinu da su nasi mladi ljudi izgubljeni jer su se skolovali a nemaju posla niko im ne zeli dati sansu jer nisu sinovi i kceri od nekih poznatih faca i zato vlatka meni je drago da ti je dobro al zamisli da ti roditelji nisu ostavili kucu gdje bi ti zivjela sa djecom i da te nisu zaposlili u skoli mozda se u kanadi nece zaradit mili
oni ali mladi ljudi ce radit i zaradit ce placu od koje ce platit rezije i imat za hranu mozda jos usparat 100dolara a u lijepoj nasoj imaju jedino svaki mj odlazak na zavod za zaposljavane po stambilj i molit boga da im bake djedovi i mozda neki roditelj koji ima srecu da radi zivi sto duze da im moze osigurat jedan obrok dnevno .rekla sam i ponavljam da vas izuzetno cijenim al ste me naljutili s izjavom da ste radili i 50 sati tjedno pa nasi mladi ljudi vlatka su robovi u sezoni kao imaju stan i hranu iposao a vjerujte mi imaju jedino radno vrijrme po 14-16 sati dnevno i nasta drugo o slobodnom danu da ne pricamo jer sezona je ko je vidio imat slobodan dan
i jos jedan
Kresimir Belak · Toronto, Ontario
Kakava laz!! Ja zivim u Kanadi vec 6 godina i to u istom dijelu,gdje je i gospodja Benc zivjela. Ako je gospodja radila 50 sati tijedno kao recepcionist,zaradjivala je minimalno 3000 $ mjesecno. Jer se satnica krece od 15 $ min.pa do 18$ po satu. Suprug joj je kao majstor za postavljanje rigips ploca ,zaradjivao sigurno vise nego ona,jer znam ljude koji se bave tom vrstom posla i jako dobro zaradjuju!! Uz to sve jos dobijas i djeciji doplatak,pa kojekakve popuste na porez,jer imas dvoje dijece,itd. U Oakvillu su cijene nekretnina manje nego u samom Torontu,ali isto tako cijena nekretnina raste iz godine u godinu,pa jos i na taj nacin zaradjujes. A samim time sto svoju kucu otplacujes,taj novac ti se naravno jednom i vrati! Sto se tice cijene hrane,to je apsolutna budalastina!!! Cetveroclanoj obitelji je dovoljno 700 $ mjesecno i to da kupujes meso,povrce,voce,svaki dan ne gledajuci pretjerano na cijenu. Po mojoj racunici,gospodja Benc je samo od svoje place,mogla podmiriti sve mjesecne troskove,(rata za kucu,rezije,hrana,itd),a naravno tu je jos i placa supruga koji je vijerovatno vise zaradjivao nego supruga! Zakljucak:Gospoda su se u Hrvatsku vratila sa puno $$$ na racunu,jadni oni

))
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 10:16
Postao/la Abzeenth
Da, mnogi ljudi zaboravljaju da je u SAD-u a i u Kanadi hrana mnogo, mnogo jeftinija nego kod nas, pa svakodnevni životni troškovi, ili ono što bi se kod nas nazivalo osnovnim potrepštinama i namirnicama, ispadnu značajno niži.
Također zaboravljaju da se u normalnom svijetu (da, znam da je teško definirati "normalno", ali Hrvatska to svakako nije) RADI i da se podrazumijeva da će ljudi na poslu raditi, a ne vrtjeti palčevima, fejsbučiti, ispijati kavice na produženoj pauzi i ići doma prije kraja radnog vremena. Jao, zamisli, pa tamo se na poslu mora RADIT, Isuse, šta ćemo sad.

Živciraju me komentari u tom stilu.
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 10:19
Postao/la Cooleech
@Abzeenth

Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 10:34
Postao/la iweb
Work?! Who works? <ode na facebook.com> - tipična situacija u nekim hrvatskim firmama..
Re: (i/e)migracija
Postano: 01 pro 2012, 10:46
Postao/la glaskoncILLa
radi se i kod nas, samo ne svugdje..