Neposlušni miš

Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Neposlušni miš

Post Postao/la Fugu »

:ljut2

Davno sam se u Mint temi nešto žalio kako me na slušaju miševi, te sam mislio da sam isto popravio odspajanjem zaboravljenog mišjeg prijemnika, ali problem se vratio i izluđuje me već duže vrijeme. Pretpostavljam da je hardverski problem, matična možda.
Dakle, označiti mišem više stavki u mapi uspjeva tek nakon nekoliko pokušaja. Ako želim tih nekoliko stavki prenijeti u drugu mapu, prekopirati ili premjestit će se samo jedna, ona na koju sam kliknuo i "nosio" bez obzira što ih je prethodno bilo označeno više. Dalje, te stavke "nošene" mišem često ne stignu kud ih nosim, već ispadnu putem, pa se iskopiraju tamo gdje su ispale. Dalje. Npr, kopiram pjesme u drugu mapu i kad ovu, čudom, uspijem ispustit na pravo mjesto, pokrene se audio player i svira tu stvar. Ista analogija je i s videom kad ga seliš ili kopiraš. I još mnoštvo sličnih čudesa. :ljut2 :sokiran

Inače miran čovjek postaje lagano destruktivan s tendencijom bacanja miša u monitor.

Zašto mislim da je stvar hardverske prirode?
Isprobao sam više bezžiičnih i žičnih mišova. Priključivah ih na sve usb portove, vanjske i unutrašnje.
U početku je dobro, ali čim se počne nešto ozbiljnije kopirati, sve ode k vragu.
U windowsima je situacija slična, simptomi su malo blaži, ali bi isto mogli polučiti fizičko nasilje nad neposlušnim hardverom. :ljut2

Uglavnom, sve ovo trkeljanje služi samo da vas priupitam da li je tko imao sličan problem?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Cooleech
Moderator
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Lokacija: /hrvatska/solin/

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la Cooleech »

Moram priznat da nisan ima takve probleme ali mi zvuče kao nešto krivo podešeno ili nepodešeno u BIOS-u/UEFI-u. Probaj se igrat s postavkama USB-ova (Full Speed, Mouse support Enabled, Power nešto..).
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la Fugu »

Hvala. Isprobao već.
MB bi za par mjeseci trebala proslaviti 10. rođendan pa mi se čini da je i to dio problema...
Where there is a gui there's a way.
Tomislav001
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la Tomislav001 »

Vidio sam ovakav slučaj na jednom emachines laptopu već, inače ovaj isti je automatski klikao kad bi strelica bila iznad ikone par sekundi
Iz nekog razloga je to bilo uključeno samo od sebe kod instalacije. I na win i na Linuxu.
Čak mi je i Linuxov live CD to radio

Pogledaj si one postavke za Universal Access možda je i kod tebe uključeno nešto slično
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la bertone »

Imaš li na MBO PS2 konektor?

Naime, prije podosta godina sam imao slične simptome na Logitechu MX1000... na netu sam našao podatak da je kod te serije miševa problem u firmwareu miša koji se blesirao ako je dock miša spojen na komp putem USB-a, no ako se na USB stavi adapter USB to PS2 svi problemi nestanu.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Bunker
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la Bunker »

Fugu je napisao/la:...Zašto mislim da je stvar hardverske prirode?...
Probaš na svom kompu drugog miša, a taj problematični miš probaš na drugom kompu, i odmah bu krivac vidljiv...

:-D
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la Fugu »

Hvala. Isprobao sam davno sve moguće kombinacije.
Kad ulovim vremena izvadit ću comp iz zida pa dobro pregledati i ispitati hardveraj, kabele i spojeve. Ak se situacija ne popravi, slijedi kupnja novih ili mlađih komponenti. Već je i vrijeme, zapravo.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la bertone »

Skakutavi, trzavi i pokvareni miš je odličan razlog kojim možeš uvjeriti ženu da treba kupiti novi komp :lulz rofl2
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la Fugu »

Vidim ja tko je tu iskusan u tehnološkim smicalicama u braku. :thmbs-up
Znaš proceduru...
Where there is a gui there's a way.
Avatar
branac88
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Lokacija: Osijek

Re: Neposlušni miš

Post Postao/la branac88 »

Imam sl. problem. Je li netko ustanovio o čemu se radi?
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Odgovori