Stranica: 1/3.
python
Postano: 31 ožu 2008, 17:48
Postao/la guster
Pozdrav svima,
koristi li itko python (zamjena za sve zivo, od matlaba, mathematice.... do ne znam ni ja cega)?
Re: python
Postano: 31 ožu 2008, 18:06
Postao/la Tux Slave
Nekoristim, ali kako mislis zamjena za sve zivo? Pa python je jezik a Matlab i ostalo sta si naveo je program.
Re: python
Postano: 31 ožu 2008, 19:30
Postao/la kaiwan
guster je napisao/la:Pozdrav svima,
koristi li itko python (zamjena za sve zivo, od matlaba, mathematice.... do ne znam ni ja cega)?
imas bolje zamjene za matlab...
octave, a jos bolje SciLab...
Ako bas hoces python imas onda prilagodjene verzije: numpy i scipy
Re: python
Postano: 27 tra 2008, 17:11
Postao/la guster
sciPy i numPy su moduli za python. a sto se tice programa, sto je program uopce? matlab takodjer ima svoju sintaksu i moze ga se programirati. mozes s njim napraviti kakve hoces aplikacije (guide).... kazem zamjena jer ga dobijes za 0 kuna, jer je modulariziran, jer ga mozes koristiti za pisanje sistemskih skripti, web aplikacija, gui-a, svega sto pravi jedan inzenjer bilocega treba.

)
Re: python
Postano: 27 tra 2008, 18:40
Postao/la shrike
Tako je. I jedan je od najsporijih, ako ne najsporiji jezik koji postoji. On se koristi za stvari di brzina nije bitna. Tamo gdje je, inžinjeri koriste fortran i C, a ne interpretirane jezike tipa python.
Re: python
Postano: 01 svi 2008, 11:53
Postao/la guster
ok, stoji, spor je.
jesi ikad itko pokusao napisati sistemsku skriptu u FORTRANU ili mozda GUI za neki predprocesing u C-u? ja koristim C++ za stvari gdje je bitna brzina i garbage collection, tocnije, pogledaj
http://www.opencfd.co.uk/openfoam/ , a onda polijepim module koji su programirani u high-end c++ kodu u jedan lijepi gui i dobijem inzenjersku aplikaciju za bilosta kao sto sam gore i rekao. od analize sudara cvrstih tijela, elektromagnetizma, aerodinamike ... mislim da je pametno naci prednosti i mane svakog jezika i koristiti samo ono najbolje. Cak i da u C++ napises nesto sto ti radi prozorcic, treba ti gro vremena.

vidim da se topik razvlaci u raspravu, a nikako da dodjem u kontakt s nekim tko je stvarno koristio Python za nesto pa molim da mi se jave osobe koje jesu, jer i sam ucim o njemu pa bi mi dobro dosli generalni savjeti oko npr. lib-a za gui i sl. - nemam vremena za lutanje.
Re: python
Postano: 04 lip 2009, 14:47
Postao/la augur
guster je napisao/la:koristi li itko python
Još uvijek čekam neki killer feature koji će me natjerati da se maknem od Perla. Tcl/Tk-u to polako uspijeva zbog jednostavnosti izrade brzih GUI aplikacija, Python još nema nikakvu prednost zbog koje bi programirao u njemu, osim da mi netko ponudi job od 10K kuna

Re: python
Postano: 04 lip 2009, 18:56
Postao/la 4ndY
Ja sam počeo koristiti python, iako ne baš za sve poslove... osim za skripte, za sad pokušavam obrađivati podatke mjerenja u istom, ali me modul za plotanje baš i nije oduševo, pa nastavljam s gnuplotom.
A ovo da je spor, to i nije tolika mana... tko to tvrdi taj ga nije ni isprobao (baš u usporedbi s C-om i Fortranom, kojeg nažalost znam).

Re: python
Postano: 04 lip 2009, 19:05
Postao/la Tux Slave
4ndY je napisao/la:
A ovo da je spor, to i nije tolika mana... tko to tvrdi taj ga nije ni isprobao (baš u usporedbi s C-om i Fortranom, kojeg nažalost znam).

Probaj koristiti portage par dana. Promijenit ćeš mišljenje vrlo brzo.
Re: python
Postano: 04 lip 2009, 19:23
Postao/la 4ndY
Tux Slave je napisao/la:
Probaj koristiti portage par dana. Promijenit ćeš mišljenje vrlo brzo.
Na što točno misliš?