File sharing Win XP-Linux mint problem.
Postano: 20 stu 2011, 23:20
Ovako:
Trebao bih omogućiti dijeljenje foldera i datoteka između 2 kompa.
Komp 1: Desktop, Win XP home SP3
Komp 2: Laptop, Linux Mint 11
Komp 1 je spojen žicom u router, koji je spojen na kabelski modem.
Komp 2 se spaja na router preko wifi-ja i ima vezu na net.
dhcp je uključen u routeru.
Problemi: instalirana Samba, podešena,(vjerojatno ja tu nešto krivo radim,zato i pitam) file sharing uključen u windozama, ali čim odem na network u Mintu javi grešku "failed to retrieve share list from server."
Ali, ako shaream neki folder na windows kompu, i u linux terminalu upišem (x predstavlja trenutnu lokalnu adresu windows računala) tom folderu mogu pristupiti.
probao sam da stavim statičke ip adrese za svako računalo, ali idalje imam iste probleme. Ja više neznam što da dalje radim, pa bih bio zahvalan ako mi pomognete.
Trebao bih omogućiti dijeljenje foldera i datoteka između 2 kompa.
Komp 1: Desktop, Win XP home SP3
Komp 2: Laptop, Linux Mint 11
Komp 1 je spojen žicom u router, koji je spojen na kabelski modem.
Komp 2 se spaja na router preko wifi-ja i ima vezu na net.
dhcp je uključen u routeru.
Problemi: instalirana Samba, podešena,(vjerojatno ja tu nešto krivo radim,zato i pitam) file sharing uključen u windozama, ali čim odem na network u Mintu javi grešku "failed to retrieve share list from server."
Ali, ako shaream neki folder na windows kompu, i u linux terminalu upišem
Kod: Označi sve
"nautilus smb://x.x.x.x"probao sam da stavim statičke ip adrese za svako računalo, ali idalje imam iste probleme. Ja više neznam što da dalje radim, pa bih bio zahvalan ako mi pomognete.