Stranica: 1/1.

File sharing Win XP-Linux mint problem.

Postano: 20 stu 2011, 23:20
Postao/la Something Awful
Ovako:

Trebao bih omogućiti dijeljenje foldera i datoteka između 2 kompa.

Komp 1: Desktop, Win XP home SP3
Komp 2: Laptop, Linux Mint 11

Komp 1 je spojen žicom u router, koji je spojen na kabelski modem.
Komp 2 se spaja na router preko wifi-ja i ima vezu na net.
dhcp je uključen u routeru.


Problemi: instalirana Samba, podešena,(vjerojatno ja tu nešto krivo radim,zato i pitam) file sharing uključen u windozama, ali čim odem na network u Mintu javi grešku "failed to retrieve share list from server."

Ali, ako shaream neki folder na windows kompu, i u linux terminalu upišem

Kod: Označi sve

"nautilus smb://x.x.x.x"
(x predstavlja trenutnu lokalnu adresu windows računala) tom folderu mogu pristupiti.


probao sam da stavim statičke ip adrese za svako računalo, ali idalje imam iste probleme. Ja više neznam što da dalje radim, pa bih bio zahvalan ako mi pomognete.

Re: File sharing Win XP-Linux mint problem.

Postano: 21 stu 2011, 07:37
Postao/la drade
Pozdrav,

Pogledaj man page za "Master Browser" postavke.

Re: File sharing Win XP-Linux mint problem.

Postano: 21 stu 2011, 08:20
Postao/la andrei
Something Awful je napisao/la:Ovako:

Trebao bih omogućiti dijeljenje foldera i datoteka između 2 kompa.

Komp 1: Desktop, Win XP home SP3
Komp 2: Laptop, Linux Mint 11

Komp 1 je spojen žicom u router, koji je spojen na kabelski modem.
Komp 2 se spaja na router preko wifi-ja i ima vezu na net.
dhcp je uključen u routeru.


Problemi: instalirana Samba, podešena,(vjerojatno ja tu nešto krivo radim,zato i pitam) file sharing uključen u windozama, ali čim odem na network u Mintu javi grešku "failed to retrieve share list from server."

Ali, ako shaream neki folder na windows kompu, i u linux terminalu upišem

Kod: Označi sve

"nautilus smb://x.x.x.x"
(x predstavlja trenutnu lokalnu adresu windows računala) tom folderu mogu pristupiti.


probao sam da stavim statičke ip adrese za svako računalo, ali idalje imam iste probleme. Ja više neznam što da dalje radim, pa bih bio zahvalan ako mi pomognete.
Statična IP adresa je pametna i veoma potreba ideja. Drugo u Windowsima XP moraš podesiti točnog korisnika koji smije pristupiti disku ili datotekama i onda kada se spojiš mint će te pitati za korisničko ime i šifru i tu moraš upisati WINDOWS KORISNIČKO IME a ne mint. Mislim da ti je u tome problem. :)

Re: File sharing Win XP-Linux mint problem.

Postano: 21 stu 2011, 09:41
Postao/la drade
andrei je napisao/la: Statična IP adresa je pametna i veoma potreba ideja. Drugo u Windowsima XP moraš podesiti točnog korisnika koji smije pristupiti disku ili datotekama i onda kada se spojiš mint će te pitati za korisničko ime i šifru i tu moraš upisati WINDOWS KORISNIČKO IME a ne mint. Mislim da ti je u tome problem. :)
Staticna IP adresa nije potrebna.
failed to retrieve share list from server.
Upucuje na "Master Browser" problem.

Re: File sharing Win XP-Linux mint problem.

Postano: 21 stu 2011, 09:52
Postao/la andrei
drade je napisao/la:
andrei je napisao/la: Statična IP adresa je pametna i veoma potreba ideja. Drugo u Windowsima XP moraš podesiti točnog korisnika koji smije pristupiti disku ili datotekama i onda kada se spojiš mint će te pitati za korisničko ime i šifru i tu moraš upisati WINDOWS KORISNIČKO IME a ne mint. Mislim da ti je u tome problem. :)
Staticna IP adresa nije potrebna.
failed to retrieve share list from server.
Upucuje na "Master Browser" problem.
nije potrebna ako ima podešen hostname na oba računala, ali očito čim se okrenuo IP adresama ga ne zna. Ovo sa Master Browser nisam znao, ali ono što čitam mi sve više veze ima sa WINSom što sumnjam da on ima... :S