1. Isključivanje zaključavanja ekrana (screen lock) pri prebacivanju na novog korisnika
Ako računalo koristimo kod kuće i upotrebljavamo više od jednog korisnika na jednom PC-ju (žena, djeca, punica...
Dovoljno je kliknuti desnim gumbom miša na Fast-User-Switch Applet (na prikazano ime korisnika), te u meniju izabrati Preferences. U prozoru koji se pojavi samo isključimo postavku Lock the screen after switching user i to je to!
2. Isključivanje zaključavanja ekrana (screen lock) pri pokretanju PC-ja nakon Hibernate-a ili Suspend-a
Ovo je korisno ako želimo isključiti pojavu ovog ekrana nakon što smo PC (Laptop) digli iz Hibernate-a ili Suspenda.
Ovo je malo složenije nego prethodno, ali nije strašno.
Odemo u terminal o otipkamo (kod mene radi bez sudo):
Kod: Označi sve
gconf-editorprovjereno od autora!