Audio playeri ne prepoznaju mp3 tagove

Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
iza.coska
Postovi: 154
Pridružen/a: 15 srp 2008, 19:35
Spol: M
OS: Win 7 Pro

Audio playeri ne prepoznaju mp3 tagove

Post Postao/la iza.coska »

Nasnimio sam Ubuntu 12.04 i do sada sam nasnimio rythmbox i banshee playere i niti jedan mi ne prepoznaje tagove u mp3cama. Na windowsima mi winamp i media player uredno prepoznaju sve. Rythmbox mi ih neće niti importati u library, samo baca greške za svaki fajl, a banshee ih importa ali prepozna samo naslov pjesme, neće album i izvođaća. Rythmbox uopće neće puštati pojedinačno fajlove kada ih klikne, a banshee pusti pojedinačni fajl, ali u tom slučaju ne prepoznaje ništa ni naslov ni album ni izvođaća.
Video radi bez problema za sada, i imam gstreamer nasnimljen, jel trebam još šta?
Ako išta znaći, glazba mi je na mrežnom disku preko wirelessa.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
OS: Nepu Yvahk
Lokacija: Classyfied

Re: Audio playeri ne prepoznaju mp3 tagove

Post Postao/la jjj »

Instaliraj neki program za obradu tagova i provjeri vidi li ih. Npr. EasyTag po učitavanju zna reći nešto kao "X tags corrected".
iza.coska
Postovi: 154
Pridružen/a: 15 srp 2008, 19:35
Spol: M
OS: Win 7 Pro

Re: Audio playeri ne prepoznaju mp3 tagove

Post Postao/la iza.coska »

Skužio sam dio problema. Nasnimio sam easy tag, ali sa njim nisam mogao otvoriti mrežni disk. Probao sam presnimiti jedan album na disk na kompu i onda normalno prepoznaje sve osim čćžđš. Problem je što imam hrpu glazbe i ne želim to imati na disku na kompu.
Kako natjerati playere da prepoznaju hrvatska slova i kako natjerati pleyere da očitaju tagove sa mrežnog diska?

Još sam se malo igrao i skužio da Ubuntu ne može vidjeti nikakve informacije o fajlovima na mrežnom disku. Može ih kopirati, snimiti na disk, ali kada otvorim propertis prozor nema skoro nikakvih informacija o fajlu, imam samo basic tab i open with tab.
U propertisu od mrežnog diska piše da je file system cifs.
I na kraju od svega toga klikanja više mi neće ništa otvoriti sa mrežnog diska, mogu kopirati na komp, ali neće otvoriti sa mrežnog diska.
Odgovori