Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
RC Da Kookee
Postovi: 49
Pridružen/a: 30 ožu 2013, 15:44
Spol: M
Kontakt:

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la RC Da Kookee »

Previse love za taj mob. Realno ne vrijedi vise od 900-1000 kn.
hrc
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Spol: M
OS: Debian

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la hrc »

Što mislite o ovom (i sličnim kineskim "no-name" mobitelima)?
http://www.hangar18.hr/proizvodi/20058/ ... -dual-core

I još bih pitao, da ne otvaram radi toga posebnu temu, da li pri korištenju launchera (konkretno Zeam Launcher) na HTC-u i dalje u pozadini ide Sense, te je li to onda isplativo obzirom na RAM/procesor?
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la Suko »

Ide Sense u pozadini ali ne cijeli. Tako da se definitivno isplati koristiti neki launcher.
hrc
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Spol: M
OS: Debian

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la hrc »

Super, hvala.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la Suko »

Al nije vise Sense toliki bloat. To je nekad bilo.
hrc
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Spol: M
OS: Debian

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la hrc »

Ja imam Sense 2.1 (Wildfire S) i strašno me ljute svi ti procesi koji rade u pozadini. Našao sam neku skriptu koja to sređuje pa sam uspio dosta toga očistiti, ali zanimalo me čisto i kako to funkcionira, tj. da li launcher radi kao još jedan dodatni program ili preuzme mjesto Sensea.
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la iv@n »

hrc je napisao/la:Ja imam Sense 2.1 (Wildfire S) i strašno me ljute svi ti procesi koji rade u pozadini. Našao sam neku skriptu koja to sređuje pa sam uspio dosta toga očistiti, ali zanimalo me čisto i kako to funkcionira, tj. da li launcher radi kao još jedan dodatni program ili preuzme mjesto Sensea.
Imao sam taj mobitel, preporučujem ti da ga rootaš, staviš drugi ROM s kernelom koji podržava OC, digneš ga na 768-800MHz i da vidiš kako leti. Naravno, Link2SD složit i prebacit aplikacije na brzu class10 karticu tako da može disat ono malo unutarnje memorije. Još ako staviš ADW launcher (izgleda kao vanilla android, odnosno Nova ili Apex) koji je ekstra brz.

Pisao sam o svemu tome, mislim da ima i poveznica za taj ROM, stvarno je odličan, puno brži, baterija duže traje, nema bloata...
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
hrc
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Spol: M
OS: Debian

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la hrc »

iv@n je napisao/la:
hrc je napisao/la:Ja imam Sense 2.1 (Wildfire S) i strašno me ljute svi ti procesi koji rade u pozadini. Našao sam neku skriptu koja to sređuje pa sam uspio dosta toga očistiti, ali zanimalo me čisto i kako to funkcionira, tj. da li launcher radi kao još jedan dodatni program ili preuzme mjesto Sensea.
Imao sam taj mobitel, preporučujem ti da ga rootaš, staviš drugi ROM s kernelom koji podržava OC, digneš ga na 768-800MHz i da vidiš kako leti. Naravno, Link2SD složit i prebacit aplikacije na brzu class10 karticu tako da može disat ono malo unutarnje memorije. Još ako staviš ADW launcher (izgleda kao vanilla android, odnosno Nova ili Apex) koji je ekstra brz.

Pisao sam o svemu tome, mislim da ima i poveznica za taj ROM, stvarno je odličan, puno brži, baterija duže traje, nema bloata...
Rootao sam ga (iako mi se nekada čini kao da nije rootan). Uspio sam čak izbrisati Facebook i neke aplikacije koje su po defaultu tamo i također sam promijenio defaultnu lokaciju instaliranja aplikacija na MicroSD (najveći minus tog mobitela je valjda ta unutarnja memorija - 150 MB :udri_glavom ). Hvala puno za savijet i članak, pročitat ću svakako! ))
hrc
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Spol: M
OS: Debian

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la hrc »

Još bih pitao u vezi tih mobitela s velikim ekranom i barem 1GHz procesorom.. je li za bateriju kritičniji taj procesor ili veličina ekrana? Ako netko ima iskustva da kaže je li baterija od 1800 mAh dovoljna za rad 1 GHz i 4'' a da ga ne trebam svaki dan puniti.
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Post Postao/la iv@n »

Najbitnija stavka je veličina/tip zaslona, a 1GHz i tih 4" je ništa za 1800mAh, bez brige (imam upravo tu kombinaciju ali s baterijom 1650mAh i baterija sasvim dovoljno izdrži.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Odgovori