TOP TEMA: Debian fan club

Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
laufer84
Postovi: 98
Pridružen/a: 26 vel 2011, 16:52
Spol: M
OS: LMDE 6 Faye
Lokacija: Ahrbrück,DE
Kontakt:

Re: Debian fan club

Post Postao/la laufer84 »

HP Pavilion 15
Intel core i5 8GB
Nvidia geforce MX150 2gb
Intel HD graphics 8GB
SSD 250 GB
HD 1 TB
LMDE 64 bit
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Debian fan club

Post Postao/la shicy »

pokušavam dovuć "sisimedia" driver u Debian, ali slab je nešto odaziv...što na Debian forumu, što na bugtracking listi...
možda bi trebao poslat mail ekipi koja održava X.org?
Avatar
Branimir
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Lokacija: Jastrebarsko
Kontakt:

Re: Debian fan club

Post Postao/la Branimir »

Blagi OT na dosadašnji razgovor...

Šibnuo sam friški Wheezy s XFCE-om na kantu i ponovono se oduševio! :) Navikao sam se na KDE-ov bling bling, al XFCE radi neusporedivo brže i stabilnije. Ktome, poprilično se može ušminkat, ne znam kako to prije nisam znao napravit, šibnem skrinšotovlje na slike desktopa temu, da ovdje ne trolam.

Al je KDE samo meni uklet ili i drugi imaju slična iskustva? Rušenje aplikacije sata i sl ;)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Debian fan club

Post Postao/la shicy »

meni KDE najnormalnije radi...a koristim Sid
becho2150
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 16:12
Spol: M
OS: Debian - Win7
Lokacija: BIH

Re: Debian fan club

Post Postao/la becho2150 »

Ma nemas potrebe za kde dok je tu xfce.:) Jednostavan ,brz i funkcionalan sta ti treba jos .To i jest bit linuxa
hrc
Postovi: 519
Pridružen/a: 09 tra 2013, 23:14
Spol: M
OS: Debian

Re: Debian fan club

Post Postao/la hrc »

Meni se KDE ne čini ništa sporiji od Xfce-a, a nikako nije manje funkcionalniji. Dapače, Dophin i neki programi mi se čine još brži nego alternative u Xfce-u.
becho2150
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 16:12
Spol: M
OS: Debian - Win7
Lokacija: BIH

Re: Debian fan club

Post Postao/la becho2150 »

da ali koliko sam primjetio generalno u svim distrama najvise problema je sa kde dok sa xfce mnogo manje
Avatar
sumski
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE

Re: Debian fan club

Post Postao/la sumski »

becho2150 je napisao/la:da ali koliko sam primjetio generalno u svim distrama najvise problema je sa kde dok sa xfce mnogo manje
Pa to je i normalno. Ako imaš vise značajki, naravno da je i broj bugova veci
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
drone
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Debian fan club

Post Postao/la drone »

Volim i KDE i Xfce. Nekada mi je kod Xfce-a uvijek dosta toga nedostajalo, ali sada je sasvim dobar.

KDE troši više resursa, ali se isplati. Neke distre jednostavno bolje implementiraju KDE od drugih. Međutim, meni je vanilla KDE najbolji, a tako ga koristim godinama (3.5 u LFS-u, a sada uvijek najnoviji u Archu). Xfce je odličan za starije strojeve jer iako zaostaje po funkcionalnosti za KDE-om, daje dovoljno za pristojan rad.

Zaključak: Xfce je odličan, ali KDE je najbolji :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Branimir
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Lokacija: Jastrebarsko
Kontakt:

Re: Debian fan club

Post Postao/la Branimir »

Da se ne ponavljam, evo desktopa:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... 55#p185155

Koristio sam isključivo KDE zadnjih godinu i nešto, kako na kanti, tako i na laptopu, gdje je Mint.
KDE je ok, al broj "dječjih" bolesti koje ima me smetaju. S obzirom da sam se navikao na lijepe prozore i "uglađenost" KDE-a, malo sam bio skeptičan prema Xfceu, jer mu poznam limite customizacije od prije, ali sva sreća, ima dobrih tema koje se implementiraju lako, te sve u svem ne mora djelovat okljaštreno.

Kaj se funkcionalnosti tiče, ne vidim apsolutno nikakav zaostatak XFCE-a, dapače, sad konačno mogu podesiti da se monitor ne gasi nakon nekog vremena, dok se u KDE-a to nije moglo bez terminalske hakologije x11 skrinsejver postavki..

Ne rade mi popupi od Pidgina, to još jedino nisam skužio, u čem je caka.

Kaj se računala tiče:
Asus P5P43TD ploča, dual core 2.nešto procesor, samo 2gb rama, 32bitna instalacija, Xfce puno puno brže radi, kužim po tome kad pustim 7 tabova u firefoxu otvorene dok se u pozadini eksportira neki wav u Audacityu.

Mislio sma kupit 2gb rama kroz neko vreme, ali jednostavno, ne vidim smisao. Jest, da je memorija jeftina, al radije bi neki SSD disk za root, vjerujem da bi se tu prije osjetilo "ubrzanje" u performansama. Ali ruku na srce, za surfanje, gledanje filmova i slične nezahtjevne stvari, ovo računalo je i ovako zmaj.
Odgovori