Moj je tako skupocjen da jedva da sam dobio i obično postolje.Fugu je napisao/la:Palo mi je na pamet kad već pričamo o monitorima.
Jel' netko uopće koristi pivotiranje?
Monitori i sl.
Moderator/ica: Moderatori/ce
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Moj Dell je imao savršeno postolje. Normalno, eno ga u podrumu u kutiji, a monitor je na zidu.
Where there is a gui there's a way.
- retsam
- Postovi: 2254
- Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
- Spol: M
- OS: Arch Linux x86-64 subtle
- Lokacija: /dev/pts/0
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
laptop 15,6" 1366x768
desktop PC: 1920x1080
file server: 1024x768
desktop PC no. 2 (eksperimentalni stroj) 1920x1080
desktop PC: 1920x1080
file server: 1024x768
desktop PC no. 2 (eksperimentalni stroj) 1920x1080
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.
Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Dualscreen 23" 1920x1080 , 19" 1280x1024
- thule_5689
- Postovi: 14
- Pridružen/a: 10 tra 2012, 14:39
- Spol: M
- OS: Ubuntu 11.10
- Lokacija: Kastav
- Kontakt:
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Na laptopu je 15,6' (1680x1050), a doma ga koristim uz 22' (1920x1200).
Što se tiče 16:10 monitora, proizvode se ali u daleko manjem broju i nešto su skuplji - a puno bolji od 16:9. Srećom, malo su se počeli ljudi osvješćivati o nedostatku visine pa su krenuli gurati trake bočno (Unity+integrirani gornji panel) iako to još ne radi 100% kako bi trebalo..
Što se tiče 16:10 monitora, proizvode se ali u daleko manjem broju i nešto su skuplji - a puno bolji od 16:9. Srećom, malo su se počeli ljudi osvješćivati o nedostatku visine pa su krenuli gurati trake bočno (Unity+integrirani gornji panel) iako to još ne radi 100% kako bi trebalo..
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Thule di si uspio nac 16:10 monitor?
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- thule_5689
- Postovi: 14
- Pridružen/a: 10 tra 2012, 14:39
- Spol: M
- OS: Ubuntu 11.10
- Lokacija: Kastav
- Kontakt:
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Nasljedio sam od brata..max360se je napisao/la:Thule di si uspio nac 16:10 monitor?
Ali on je sebi uzeo ovaj koji je na akciji (sad vidim da akcija traje još 26 min)
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
U 8ms kasnjenja, puno za gledanje filmova, ali za rad mila majka. Sad znam gdje gledat monitore. 
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
- kova-ng
- Postovi: 1225
- Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
- Spol: M
- OS: Archlinux
- Lokacija: Katoličke Čaire
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
desktop - 1440x900 - 17" wide
netbook - 1024x600 - 10,1"
netbook - 1024x600 - 10,1"
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
-
Slamd64
Re: Koju veličinu monitora imate i koju rezoluciju koristite
Redoslijedom:
Desktop - Samsung 17" SM 710V, 1280x1024, medjutim, svaki distro stavlja 1024x768, pa moram svaki put cackati xorg.conf
Planiram upgrade na Benq 21.5" G2222HDL.
Laptop(i):
Dell Inspiron 17R N7110: cini mi se 1440x900 - 17" wide
Sony Vaio PCG-K35: 15.4" 1280x800 native,
Toshiba 4090XCDT - 14" 1024x768, i ovdje moram cackati xorg.conf, inace mi distro stavi na 800x600 i ostane "praznog prostora" okolo.
Desktop - Samsung 17" SM 710V, 1280x1024, medjutim, svaki distro stavlja 1024x768, pa moram svaki put cackati xorg.conf
Planiram upgrade na Benq 21.5" G2222HDL.
Laptop(i):
Dell Inspiron 17R N7110: cini mi se 1440x900 - 17" wide
Sony Vaio PCG-K35: 15.4" 1280x800 native,
Toshiba 4090XCDT - 14" 1024x768, i ovdje moram cackati xorg.conf, inace mi distro stavi na 800x600 i ostane "praznog prostora" okolo.