(i/e)migracija

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Gigolo

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la Gigolo »

drone je napisao/la:Komunizam nikada nije postojao ni u jednoj državi. Smiješno je uopće spominjati države poput Sjeverne Koreje koje su tobože komunističke, a s tim nemaju apsolutno nikakve veze. Slično je i s demokracijom na zapadu. Ne postoji niti je ikad postojala.
U pravu si!!
Gigolo

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la Gigolo »

http://www.radnickaborba.org/about/

Pročitajte od vrha do dna. Momci su ovo tako pametno i ispravno sročili.
Avatar
retsam
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Lokacija: /dev/pts/0

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la retsam »

@gigolo sam si rekao da je u socijalizmu (impliciraš na Jugoslavenski socijalistički sustav) bilo dobro, a sad tvrdiš da su se udajili od Marxove zamisli, jesi li pročitao Das Kapital ili samo ponavljaš ofucane fraze, komunizam se dogodio u svojem najčistijem obliku, obliku koji je jedini provediv(ako se u svim državam u kojim su pokušali implementirati Marxovu filozofiju nigdje nije dogodio pravi komunizam, kakva je to pouka?) i dogodila se regresija, a nikakv napredak i dalje imamo vodju(monarhija) koji je kvaziproleter, a uživa u hedonističkom životu dok mu se narod klanja i uvjerava sam sebe da mu je odlično jer imaju dragog vodju koji se brine za narod, u ovom družtvu barem nitko ne pere mozak i ne vrši indoktrinaciju
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la shrike »

Ekipa, imamo temu linux i politika za diskusiju o komunizmu. Ovdje bi se ipak bilo najbolje zadržati o emigraciji :D Što kažete, ha?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la max360se »

Nadam se da ce admin preselit ovaj razgovor o politicu u spadajucu temu jer je ova tema postala nepregledna. Ima barem stranicu i pol kontinuiranog OT-a.

Nego shrike, da probas kao sto je zole spomenuo, otic u drugu zupaniju, mozda je samo to dovoljno!?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la max360se »

Evo prigodan text.
http://danas.net.hr/hrvatska/zivot-u-ka ... uti-i-radi
'Ovdje se može raditi koliko god poslova želiš, dakle nema klasične prijave s radnom knjižicom kao u Hrvatskoj. To značajno olakšava pronalazak dodatnog posla ako ti treba više novca. Zarađuje se ovisno o tome čime se baviš i koliko radiš. A plaća uvijek stiže na vrijeme'.

Priča to 25-godišnji Velikogoričanin Azur, umjetničkog imena Rock, koji je prije tri godine otišao u Kanadu. Živi stotinu kilometara od Toronta, u gradu Cambridge, a nema se namjeru vraćati u Hrvatsku.

Samo neka se radi
Nakon pet godina na burzi, radi posla seli u Kanadu


"Dugo sam razmišljao, ali presudilo je ukidanje vize. Trebala mi je samo putovnica. U Hrvatskoj se situacija iz mjeseca u mjesec činila sve lošijom, a u Kanadi mi već jedanaest godina živi brat pa sam se odlučio. Uzeo sam svoju gitaru, uz apsolutnu podršku roditelja, i otišao", ispričao je Azur, inače zrakoplovni prometnik, o svojoj odluci o preseljenju.

Budući da se oduvijek želio baviti glazbom, odlučio je u Kanadi će preživljavati sviranjem te sad svira s kanadskim autorom Dennisom Napperom te bendom Drew Leith And Foundation koji ga je primio kao pridruženog člana.

Plaća uvijek stiže na vrijeme

"Ovdje se može raditi koliko god poslova želiš, dakle nema klasične prijave s radnom knjižicom kao u Hrvatskoj. To značajno olakšava pronalazak dodatnog posla ako ti treba više novca. Zarađuje se ovisno o tome čime se baviš i koliko radiš. A plaća uvijek stiže na vrijeme. Kanađanima nije problem odraditi 15 sati u komadu. Kod kuće sam preživljavao od rada u Music Shopu, a u Kanadi se bavim glazbom i to je moj glavni izvor financija", kazao je Azur za Večernji list.

Stop egzodusu najboljih
'S faksom radim za 500 kn mjesečno, odlazim odavde!'


Za razliku od Azura, 27-godišnja diplomirana novinarka Dora Žganjer se ipak želi vratiti u Hrvatsku. U Toronto je stigla prije dva mjeseca, a sad konobari, i to po 15 sati na dan.

"Premda uspijevam puno uštedjeti, ne mogu se zamisliti kako sama, daleko od obitelji, dečka i prijatelja, ganjam novac u dalekom svijetu. Ovdje se sve svodi na novac, a ja naivno smatram da još uvijek ima važnijih stvari u životu i zato se ipak planiram vratiti. Barem zasad", kazala je Dora koja je promijenila nekoliko poslova.

Posla u struci ima za informatičare, elektrotehničare, u naftnom biznisu i građevini. Preostaje konobarenje, rad u trgovini i slični "studentski poslovi".

U potrazi za boljim životom
Iz Belišća se u Kanadu odselilo već trideset ljudi


'Ovdje se šuti i radi'

"U Kanadi nema izbjegavanja posla. Nema – malo radiš pa marenda, cigaretica, kavica, brbljanje na mobitel. Ovdje se šuti i radi", opisala je Dora.

Podsjetimo, temeljem Memoranduma o mobilnosti mladih, kanadska i hrvatska ambasada potpisale su 2009. sporazum o dodjeli 300 dozvola godišnje za osobe između 18 i 35 godina, koje im omogućavaju da u Kanadi putuju, borave i rade na godinu dana. Za ovu su godinu dozvole izdane u samo nekoliko dana.

No, iz hrvatskog Ministarstva vanjskih poslova upozoravaju da je mogućnost putovanja bez vize povećala broj pokušaja zloporaba kanadskog izbjegličkog sustava. Upravo kako bi se to izbjeglo, nedavno je u Kanadi usvojena reforma izbjegličkog zakonodavstva koja će osobama koje se lažno pozivaju na to da ih Hrvatska ili bilo koja druga zemlja progoni, uskratiti mogućnost duljeg ostanka u zemlji.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la shrike »

Pa i to je isto opcija. Osobno mi se jako sviđa Varaždin i iskreno mislim da je ljepši ugodniji za život od Zagreba, tako da sam čak razmatrao mogućnost odlaska i tamo za koji mjesec pa ako bude sve OK i ostati.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la max360se »

Onda obavezno ispitaj tu opciju
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
calisto053
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Lokacija: ~/kauč

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la calisto053 »

Fugu je napisao/la:Koliko god svi bili dobronamjerni, najviše što čovjek može dobiti od većine u takvim situacijama je suosjećanje. Ljudi se ne daju ritnut iz svoje rutine da istinski pomognu prijatelju. Iz osobnog iskustva sam sve to sveo na poslovicu:"Sit gladnome ne vjeruje".
:thumbs

zole052 je napisao/la:drzi mi se... nemoj samo pobjec negdje daleko a da problemi ostanu i pomalo te izjedaju iznutra a vjeruj mi izgubiti se mozes i kada odes u drugu zupaniju :)
(...)
a mozda se za godinu dana tako zaljubis u neku curu da ce te biti bas briga za sve te obiteljske probleme i budes uzivao ko malo prase negdje u hrvatskoj...
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
jorgovan
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server

Re: (i/e)migracija

Post Postao/la jorgovan »

Gigolo je napisao/la:Ko je Abzeenith? Jel pripada Staljinovoj struji il je Trockist? Prosvijetlo me! A Marxa loše percepiraš. Taj čivik je bija genije!
zašto uvijek moraš zeznuti raspravu sa svojim komentarima koji nemaju veze s vezom tj. s temom?
Odgovori