[VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Lutherus

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Lutherus »

Kaj se tiće tutoriala, veliki dio ih je i u pdf-u dostupan no upitna je isplativost jer ljudi idalje postavljaju ista tri pitanja koja su masu puta odgovorena i ne treba sve duplirati.
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la iweb »

jurastublic je napisao/la:Jel linuxzasve ima IRC kanal? Ako ima, trebalo ga je stavit u glavni meni homepagea.
ima, #linuxzasve.com na irc.freenode.net, i smatram da ne treba biti u glavnom izborniku, jer je prvi u footeru, među linkovima na LZS profile na društvenim mrežama.
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la iweb »

Lutherus je napisao/la:Kaj se tiće tutoriala, veliki dio ih je i u pdf-u dostupan no upitna je isplativost jer ljudi idalje postavljaju ista tri pitanja koja su masu puta odgovorena i ne treba sve duplirati.
Možda da napravimo i jedan veliki PDF/zbirku tutoriala? To za isplativost jest istina, ali ima i ljudi koji zapravo pročitaju tutorial prije pitanja.
Avatar
jurastublic
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Lokacija: i grupa Film

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la jurastublic »

prvi u footeru, među linkovima na LZS profile na društvenim mrežama.
A, zato ga nisam ni vidio,alergičan sam na društvene mreže pa to nesvjesno preskačem, a footer je inače daleko dolje.
Hvala iweb.
"Hodor bre foobar"
Lutherus

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Lutherus »

iweb je napisao/la:
Lutherus je napisao/la:Kaj se tiće tutoriala, veliki dio ih je i u pdf-u dostupan no upitna je isplativost jer ljudi idalje postavljaju ista tri pitanja koja su masu puta odgovorena i ne treba sve duplirati.
Možda da napravimo i jedan veliki PDF/zbirku tutoriala? To za isplativost jest istina, ali ima i ljudi koji zapravo pročitaju tutorial prije pitanja.
Nepotrebno. Zbirka tutoriala je nepregledna i masa toga ne bi bila logički posložena i opet bi na kraju situacija bila ista kaj se tiče litanja i pokazivanja zanimljivosti. Je, sve je to super divno fino i krasno kad ima 8k pogleda u tjedan dana no od tih 8k ljudi možda je njih 10 i pročitalo i još ih se možda 10 potaknulo na razmišljanje. No trebalo bi ih još barem 100 taknuti. Evo neki dan na forumu situacija ista. Topic sa pitanjem kako ovo kako ono a kad ono pitanja u istom stilu oko 30ak i još smo sve obradili 6 puta po tutorijalima. Trebali bi ljude upoznati i sa opcijom pretraživanja foruma i možda zabraniti necrobumping i stvaranje zombie threedova uz opciju prvo pretraži dal možda već ima. I kao što već rekoh obavezno predstavljanje za svakog novog korisnika. Bez predstavljanja nema postanja.
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la glaskoncILLa »

sto bi tocno dobio sa predstavljanjem ili sto mene sprijecava da se predstavim kao pjegava curica sa keckicama..? :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Lutherus

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Lutherus »

Mislim da ne shvačaš. Bez postanja u Novi korisnici predstvljanje nema postanja na ostatku foruma.
Većina ljudi ionako radi hit`n run i više se ne vraća. Nije bit imati 100 000 registriranih korisnika već što više aktivnih i kvalitetnih. E sad ak je nekome fetiš glumiti pjegavu 12 godišnjakinju nek ju glumi no kako ovo nije opći forum tipa crozone, forum.hr i croportala već je više tehnički forum namjenjen ljudima zajedničkog interesa pretpostavljam da neće biti odviše ni trolova ni perveta.
Avatar
max360se
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Lokacija: ~$

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la max360se »

Ne vole svi dijelit osobne podatke tj. predstavljat se i govorit o sebi. Samo bi time udaljili nove korisnike.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la iweb »

Što se mene tiče, može. Predstaviš se pa možeš postat. A, ako nećeš dijeliti osobne informacije možeš napisati nešto tipa "bok ekipa :)"
Lutherus

Re: [VAŽNO!] Glas naroda - promjene na forumu

Post Postao/la Lutherus »

max360se je napisao/la:Ne vole svi dijelit osobne podatke tj. predstavljat se i govorit o sebi. Samo bi time udaljili nove korisnike.
Ja bi rađe 10 ozbiljnih i aktivnih nego 5 000 koji pitaju kako promjeniti wallpaper na ubuntu pa nestanu
Odgovori