Dodatni info: ovo je prestalo raditi samo od sebe. Nema nikakvih koherentnih razloga zašto nikakvih problema prije. Eto, samo sada ne radildap_simple_bind_s() failed][Invalid credentials]
čavrljanje
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: čavrljanje
Nagradno pitanje: ista konfiguracija na 10 servera, ali 2 ne mogu koristiti ldap autentikaciju. Ista konfguracija na svima, ldap server dostupan. No, na ta dva autentikacija nije dobra jer 
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
- zagortenay
- Postovi: 680
- Pridružen/a: 04 pro 2010, 14:04
- OS: Guess!
Re: čavrljanje
nicky je napisao/la:Eto, stavljen ti je post na 1001 stranicu
Sad ste natukli 4 strane offtopica samo o temi čavrljanje i broju postova i strana
Kamo sreće da tu energiju ulažete u pisanje wiki.open.hr stranica![]()
Ma znam da zvučim grozno, ali se samo šalimOva tema i je za takve stvari, uživajte u offtopicu i čavrljanju

No pain,no pain!
Re: čavrljanje
Upravo sam uspješno odgovorila jednu osobu od korištenja Linuxa.
Šteta, ali bolje je tako...
Šteta, ali bolje je tako...
Those who stand for nothing fall for anything.
- PunkBastard
- Postovi: 1975
- Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
- Spol: M
- OS: Debian 7 Wheezy
- Lokacija: wonderland
Re: čavrljanje
Ako je to osoba koja nema volju i ne želi učiti, ne zaslužuje koristiti Linux. I ja bih rado da što više ljudi prijeđe na Linux ali ako će to biti ljudi kao oni (ne znam sada naziv za one u uredima što za sve koriste word, ne znaju za odf i stalno nazivaju onog jadnika u IT sektoru tvrtke jer im ikona više nije na istom mjestu) iz ureda kojima nije do učenja i shvaćanja onda ne želim takve jer su samo više problema nego koristi.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
- zagortenay
- Postovi: 680
- Pridružen/a: 04 pro 2010, 14:04
- OS: Guess!
Re: čavrljanje
Nažalost to ti je većina....PunkBastard je napisao/la:Ako je to osoba koja nema volju i ne želi učiti, ne zaslužuje koristiti Linux. I ja bih rado da što više ljudi prijeđe na Linux ali ako će to biti ljudi kao oni (ne znam sada naziv za one u uredima što za sve koriste word, ne znaju za odf i stalno nazivaju onog jadnika u IT sektoru tvrtke jer im ikona više nije na istom mjestu) iz ureda kojima nije do učenja i shvaćanja onda ne želim takve jer su samo više problema nego koristi.
No pain,no pain!
- PunkBastard
- Postovi: 1975
- Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
- Spol: M
- OS: Debian 7 Wheezy
- Lokacija: wonderland
Re: čavrljanje
Baš tako, nažalost jer kako se čini svaka nova generacija je sve gluplja, baš me zanima dali je itko proveo kakvo istraživanje nekog prosječnog IQ-a nekoliko generacija i usporedio. Problem je i što je u počecima bilo tako da kada je netko trebao popravak računala, time apeliram na instalaciju i postavljanje OS-a, onaj koji je to znao raditi, taj je odmah sve radio, instalirao i programe za prženje optičkih medija (bješe to nekada popularno), word processor, media playeri... i tako su ljudi naviknuti, sjednu za novoinstaliran OS i sve je tu, ništa ne treba instalirati, ništa podesiti. Da je to bilo na drugi način, da se samo ostavi OS pa da ljudi sami instaliraju i podešavaju što im treba bilo bi i daleko više poziva tima koji su nešto više znali ali i ljudi bi daleko više naučili jer bi ti "majstori" recimo to tako bili jako zauzeti pa bi ljudi sami počeli i naviknuli bi se na to, a danas je kasno.
edit: i da, na Linux based OS-ima već imaju sve ali je najveći problem ta ovisnost od windowsima i ono njihovo, joj to nije kako mi je bilo i šta ja znam. Evo da uzmem za primjer svog starog, sada ima 40 i nešto godina, i prije kadgod sam nešto promijenio bi vikao što sam radio, da vratim na staro i što ja znam, ali kada se kod njih u firmi prebacilo na Linux, i sada kada to shvaća nema više ništa protiv Linuxa, ali on je od onog drugog tipa ljudi što kao i mi linuxaši prvo sve isproba, ako potrga proba popraviti i nauči pa mu nije problem prilagoditi se.
edit: i da, na Linux based OS-ima već imaju sve ali je najveći problem ta ovisnost od windowsima i ono njihovo, joj to nije kako mi je bilo i šta ja znam. Evo da uzmem za primjer svog starog, sada ima 40 i nešto godina, i prije kadgod sam nešto promijenio bi vikao što sam radio, da vratim na staro i što ja znam, ali kada se kod njih u firmi prebacilo na Linux, i sada kada to shvaća nema više ništa protiv Linuxa, ali on je od onog drugog tipa ljudi što kao i mi linuxaši prvo sve isproba, ako potrga proba popraviti i nauči pa mu nije problem prilagoditi se.
Zadnja izmjena: PunkBastard, dana/u 03 srp 2013, 18:50, ukupno mijenjano 1 put.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Re: čavrljanje
Nije baš takva brutala
Ima tu malo više komplikacija...
A za ove uredske pacove koji ne razlikuju monitor od programa, tu sam kompletno odustala, više se ni ne trudim. Čim vidim osobu da krene lupati razmaknicu kako bi dobila poravnanje teksta desno napravim se idiotom koji u životu nije vidio računalo kako bih izbjegla frustracije.
No, skuže me s vremenom, pa evo popisa stvari koje me nerviraju u uredu:
(da se razumijemo, ovo ne dolazi iz ruku starih neobrazovanih teta koje nisu imale prilike vidjet računalo do 45., nego je većinom sve djelo VSS mlađarije koja u životopisima piše "napredno služenje Officeom, napredno poznavanje informatike".)
1. taj već spomenuti space da se dobije poravanje udesno
2. mlaćenje entera da se pređe na novu stranicu
3. ja napravim predloške sa zaglavljem za sve tipove dokumenata, ona i dalje svaki put uredno tipka: Firma doo, Adresa 11, 12345 Grad
4. skidanje virusa s prvog linka koji google da na upit "ime.nekog-opskurnog-fajla_od-porezne-uprave.1999.doc.exe"
5. skidanje virusa s prvog linka koji google da na upit "ms office download"
6. ideja da sa uredskog računala krene skidati ms office jer joj nije jasno što je program, što su uredski programi, zašto se neki plaćaju, što je piratizacija, što virus
7. desni klik na radni list nudi opcije na hrvatskom jeziku, između ostalog "kopiraj radni list" da bi me mrtva hladna pitala kak se kopira radni list dok gleda u to
8. imanje dokumenta npr. "Odluka o isplati bla.doc" stvorenog 1995 sa MS Office koji već broj u koji se već 20 godina uredno pretipkava nova Odluka, brišući staru
9. čuđenje kad taj dokument iz 1995 šteka
10. (ovo nije urbana legenda) upisivanje brojeva u Calc, zatim zbrajanje na kalkulator, prepisivanje zbroja u Calc. općenito nepoznavanje osnova tabličnih programa.
11. uporno brisanje mojih formula svojim prepisanim zbrojem
12. ignoriranje poruke o pogrešci, gubljenje cijelog dana na "rješavanje" problema jer se meni ne vjeruje kad detaljno objasnim u čemu je problem, zauzimanje linije cijeli dan jer čeka na javljanje porezne jer mora da je problem u poreznoj, i onda kad ja pitam a kakva je to poruka, odgovor "ma to tako uvijek"
13. restarta glavno računalo non stop jer je to panaceja za sve kompjuterske probleme iako joj je rečeno da to ne radi jer netko nešto radi na sporednim računalima...
14. slanje mene na teren na moj slobodan dan "jer su svi podaci nestali". nisu, neg ne valja prikaz
15. višesatni scroll po tisućama mailova tražeći jedan, jer ne zna koristiti search ni nakon što joj je objašnjeno. svaki put kad čujem zvuk srednje tipke miša kako se okreće postanem homicidalna
Ima toga još, ali eto, ovo me zasad muči. Ispričavam se što sam ovu temu iskoristila za ventilaciju. Nekad mi dođe da se rasplačem, nekad da dam otkaz, a nekad da počnem pit na poslu.
Kako se to dogodi da osoba koja je po zanimanju uredski pacov ne zna osnove programa za uredske pacove? Ok, možda ju ne zanimaju u slobodno vrijeme da se posveti njima, al pobogu, kak se nakon 10 godina ne zapitaš što rade one 3 tipke gore? I kako svima drugima ispadnu u crtu poravnati tekstovi?
Ima tu malo više komplikacija...
A za ove uredske pacove koji ne razlikuju monitor od programa, tu sam kompletno odustala, više se ni ne trudim. Čim vidim osobu da krene lupati razmaknicu kako bi dobila poravnanje teksta desno napravim se idiotom koji u životu nije vidio računalo kako bih izbjegla frustracije.
No, skuže me s vremenom, pa evo popisa stvari koje me nerviraju u uredu:
(da se razumijemo, ovo ne dolazi iz ruku starih neobrazovanih teta koje nisu imale prilike vidjet računalo do 45., nego je većinom sve djelo VSS mlađarije koja u životopisima piše "napredno služenje Officeom, napredno poznavanje informatike".)
1. taj već spomenuti space da se dobije poravanje udesno
2. mlaćenje entera da se pređe na novu stranicu
3. ja napravim predloške sa zaglavljem za sve tipove dokumenata, ona i dalje svaki put uredno tipka: Firma doo, Adresa 11, 12345 Grad
4. skidanje virusa s prvog linka koji google da na upit "ime.nekog-opskurnog-fajla_od-porezne-uprave.1999.doc.exe"
5. skidanje virusa s prvog linka koji google da na upit "ms office download"
6. ideja da sa uredskog računala krene skidati ms office jer joj nije jasno što je program, što su uredski programi, zašto se neki plaćaju, što je piratizacija, što virus
7. desni klik na radni list nudi opcije na hrvatskom jeziku, između ostalog "kopiraj radni list" da bi me mrtva hladna pitala kak se kopira radni list dok gleda u to
8. imanje dokumenta npr. "Odluka o isplati bla.doc" stvorenog 1995 sa MS Office koji već broj u koji se već 20 godina uredno pretipkava nova Odluka, brišući staru
9. čuđenje kad taj dokument iz 1995 šteka
10. (ovo nije urbana legenda) upisivanje brojeva u Calc, zatim zbrajanje na kalkulator, prepisivanje zbroja u Calc. općenito nepoznavanje osnova tabličnih programa.
11. uporno brisanje mojih formula svojim prepisanim zbrojem
12. ignoriranje poruke o pogrešci, gubljenje cijelog dana na "rješavanje" problema jer se meni ne vjeruje kad detaljno objasnim u čemu je problem, zauzimanje linije cijeli dan jer čeka na javljanje porezne jer mora da je problem u poreznoj, i onda kad ja pitam a kakva je to poruka, odgovor "ma to tako uvijek"
13. restarta glavno računalo non stop jer je to panaceja za sve kompjuterske probleme iako joj je rečeno da to ne radi jer netko nešto radi na sporednim računalima...
14. slanje mene na teren na moj slobodan dan "jer su svi podaci nestali". nisu, neg ne valja prikaz
15. višesatni scroll po tisućama mailova tražeći jedan, jer ne zna koristiti search ni nakon što joj je objašnjeno. svaki put kad čujem zvuk srednje tipke miša kako se okreće postanem homicidalna
Ima toga još, ali eto, ovo me zasad muči. Ispričavam se što sam ovu temu iskoristila za ventilaciju. Nekad mi dođe da se rasplačem, nekad da dam otkaz, a nekad da počnem pit na poslu.
Kako se to dogodi da osoba koja je po zanimanju uredski pacov ne zna osnove programa za uredske pacove? Ok, možda ju ne zanimaju u slobodno vrijeme da se posveti njima, al pobogu, kak se nakon 10 godina ne zapitaš što rade one 3 tipke gore? I kako svima drugima ispadnu u crtu poravnati tekstovi?
Those who stand for nothing fall for anything.
- PunkBastard
- Postovi: 1975
- Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
- Spol: M
- OS: Debian 7 Wheezy
- Lokacija: wonderland
Re: čavrljanje
I tu se javlja jedan zanimljiv fenomen, iako toliko ne znaju na računala ni programe ne znaju, znaju svaku prokletu opciju napamet na facebooku, znaju točno gdje što stoji, što to radi...
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: čavrljanje
Ako te imalo mogu utješiti, kod mene je isto, iako se radi o potpuno različitoj struci i stručnoj spremi. I često mi pada na pamet upravo to što si navela istim redosljedom.mist je napisao/la:Nije baš takva brutala![]()
Ima tu malo više komplikacija...Nekad mi dođe da se rasplačem, nekad da dam otkaz, a nekad da počnem pit na poslu.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: čavrljanje
Na @mistine jadikovke bih mogao dodati i neutaživu potrebu mojih šefova da kad pošaljem dopis mailom obavezno kao prilog tome moram isprintati i izvješće da je mail poslan
.. iako se niti jedan mail (dolazni ili odlazni) od strane korisnika ne može obrisati s mail servera .. dok na upit zašto im to treba je odgovor da i uz dopis primljen/poslan faksom također dolazi je još jedan papir s ispisana dva reda teksta

Ekologija i štednja na djelu

Ekologija i štednja na djelu