SUSE/openSUSE fan club!

Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Grof »

Evo me natrag u klubu. ;)
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Fugu »

Baš mi je drago. :thmb-up
Čekamo izvješće o prvim dojmovima.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Grof »

Budem, budem, nek se prvo malo "primi" :)

Za sada sve 5, naravno osim subpixelinga fontova, ali to se riješi sa izmijenjenim freetype-om. Ne znam zašto druge distre mogu imati uredno uključen subpixeling (čak i Debian), a openSUSE tu radi kerefeke s M$-ovim patentima.
Od repoa namjerno koristim samo službene + Packman essentials + KDE Extra, kako bih ostao u što većoj mjeri stabilan.
Apper također namjerno ostaje instaliran, pa neka on fino ažurira sustav.
Kantu koristim i za svoj posao certificiranja, pa se gore mora vrtiti Crossover jer mi on omogućuje neke bitne Windows aplikacije za rad.
Ma za sada sve radi super!
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Fugu »

Vidiš, ja sam u ovoj inkarnaciji susea baš zadovoljan fontovima, samo sa u postavkama sustava uključenim anti-aliasingom i potpunim naslućivanjem. Slova su full oštra, glatka, nezubata. Milina.
I ja ostavljam Apper ( na Stefanovo zgražanje :hihi ) jer već u 13.1 nisam imao problema s njim. (mislim sa Apperom, ne Stefanom :lulz )
Povremeno apdejtam sa Zypperom, kad se sjetim.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Grof »

Vidi vidi, nisam dao šanu anti-aliasingu i full-hitingu. Sad si mi dao motiv za probu. :)
SuSe
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Spol: M
OS: OpenSuse KDE

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la SuSe »

Sad će oživjet forum... :) Dobrodošao! Apper radi sada i na 13.1 kakva mu je i svrha. Nema konflikata...
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Grof »

Fugu je napisao/la:Vidiš, ja sam u ovoj inkarnaciji susea baš zadovoljan fontovima, samo sa u postavkama sustava uključenim anti-aliasingom i potpunim naslućivanjem. Slova su full oštra, glatka, nezubata. Milina.
Probaj si dodati ovo između <fontconfig> tagova u /etc/fonts/local.conf

Kod: Označi sve

<match target="font">
        <edit mode="assign" name="lcdfilter">
                <const>lcddefault</const>
        </edit>
</match>
<match target="font">
        <edit name="autohint">
                <bool>true</bool>
        </edit>
</match>
pa da vidiš onda mekoće fontova sa ovim tvojim postavkama!

Da, zaista je freetype sada OK u Susetu
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Fugu »

Hvala, ne usudim se. Znaš onu, ne popravljaj što nije pokvareno.
Možda isprobam na 13.1 ;) , kad je već na raspolaganju.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la Grof »

Fugu je napisao/la:Hvala, ne usudim se. Znaš onu, ne popravljaj što nije pokvareno.
Možda isprobam na 13.1 ;) , kad je već na raspolaganju.
Nemaš kaj pokvariti. Ako ti se ne dopadne efekt, samo to izbrišeš iz te local.conf datoteke i sve ti je po starom. ;)
Avatar
holden
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Lokacija: Ljubljana

Re: SUSE/openSUSE fan club!

Post Postao/la holden »

Da se poFalim da sam postao member :D
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Odgovori