SUSE/openSUSE fan club!
Moderator/ica: Moderatori/ce
- holden
- Postovi: 888
- Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
- Spol: M
- OS: Debian 9 - Gnome
- Lokacija: Ljubljana
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Default je na 13.2, ako koristiš temu iz 13.1. A u 13.1, ako koristiš nm koji je noviji (onaj iz tweak teme za 13.1, recimo).
Ako odeš pod ikone za plasmu, (/usr/share/kde/apps/desktoptheme možda?) imaš ako me sećanje ne vara neki alternatives folder, tako nešto, pa samo preimenuješ neke ikone, i radi normalno.
Ako odeš pod ikone za plasmu, (/usr/share/kde/apps/desktoptheme možda?) imaš ako me sećanje ne vara neki alternatives folder, tako nešto, pa samo preimenuješ neke ikone, i radi normalno.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Nije 13.1, to je factory ili ti ga tumbleweed.. Na 13.1 sam ja imao onako kako zelim prikazano, a sad i na 13.2 i na factory nije dobro..SuSe je napisao/la:Je li to 13.1? Mislim da je to do novijeg network managera, koliko se sjećam, davno je bilo... I kod mene je isti kako kod tebe...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Radi se o tome da su na toj lokaciji onakve kakve zelim, provjerio sam to i prije nego sam postao. Sigurno je neka sitnica za odradit da se to popravi, ali nikako da otkrijem zasto se to desava. A bas me bode u oko kad sam spojen na wifi, a za cable connection su one koje zelim ali sam tamo rijetko spojen.holden je napisao/la:Default je na 13.2, ako koristiš temu iz 13.1. A u 13.1, ako koristiš nm koji je noviji (onaj iz tweak teme za 13.1, recimo).
Ako odeš pod ikone za plasmu, (/usr/share/kde/apps/desktoptheme možda?) imaš ako me sećanje ne vara neki alternatives folder, tako nešto, pa samo preimenuješ neke ikone, i radi normalno.
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Jesam ga dobio!
Kopirao sam sve sto ima veze sa network i plasma-nm, nwtworkmanager i bla bla iz
te sam stavio rewrite u
Stvar re rijesena ali sad sve teme imaju takve ikone. Meni ne smeta jer ionako necu koristiti nijednu drugu temu, ali imajte u vidu ako cete mijenjati teme... Napravite za svaki slucaj backup tih ikona pa da mozete vratiti na staro ukoliko ce trebati..
@ Holden, Max, SuSe Hvala vam na ideji da probam sa default i alternate, stvarno mi nije palo na pamet!

Kopirao sam sve sto ima veze sa network i plasma-nm, nwtworkmanager i bla bla iz
Kod: Označi sve
/usr/share/kde4/apps/desktoptheme/openSUSE/iconsKod: Označi sve
/usr/share/kde4/apps/desktoptheme/default/icons@ Holden, Max, SuSe Hvala vam na ideji da probam sa default i alternate, stvarno mi nije palo na pamet!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Re: SUSE/openSUSE fan club!
A nek si mu ga zado....
sjećam se da sam na 13.1 instalirao novi nm a ranije je bio i moj takav....
-
Max Bunker
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Pozdrav openSUSE fan club članovima.
Naravno da ste ovdje svi ljubitelji suse-a i da ćete biti puni riječi hvale za taj operativni sistem,
no molio bih iskusnije opensuse korisnike za jedan iskren savjet i mišljenje:
Na dva pc-a ( laptop i stolni pc ) već dosta dugo ( mjesec-dva ) uu testne svrhe koristim opensuse 13.2 ,
i realno dosad nisam naišao niti na jedan veći problem ili nedostatak koji bi onemogućavao svakodnevni rad. Neki sistni nedostaci su se updejtima popravili.
Zanimalo bi me vaše mišljenje da li je opensuse dovoljno zreo i stabilan os u tolikoj mjeri
da bih njime polako zamjenio ubuntu na 30-40 pc-a od kojih se većina koristi za svakodnevni rad ( znači poslovna svrha i nije nimalo poželjno bilo kakve smetnje ili nedoumice ili nebuloze ) ??
Napominjem da tu ima svega , od starih pc-a do najnovijih makina i laptopa, ima i 32 bit i 64 bit strojeva,
a koristio bih one zadane datotečne sustave ( /-btfrs i /home-xfs ) jer meni nerade niti najmanji problem....
Eto, molio bih iskrene poglede i mišljenja u svezi moje nedoumice pogotovo od onih koji i sami svakodnevno po desetak sati koriste opensuse u poslovne svrhe.

Naravno da ste ovdje svi ljubitelji suse-a i da ćete biti puni riječi hvale za taj operativni sistem,
no molio bih iskusnije opensuse korisnike za jedan iskren savjet i mišljenje:
Na dva pc-a ( laptop i stolni pc ) već dosta dugo ( mjesec-dva ) uu testne svrhe koristim opensuse 13.2 ,
i realno dosad nisam naišao niti na jedan veći problem ili nedostatak koji bi onemogućavao svakodnevni rad. Neki sistni nedostaci su se updejtima popravili.
Zanimalo bi me vaše mišljenje da li je opensuse dovoljno zreo i stabilan os u tolikoj mjeri
da bih njime polako zamjenio ubuntu na 30-40 pc-a od kojih se većina koristi za svakodnevni rad ( znači poslovna svrha i nije nimalo poželjno bilo kakve smetnje ili nedoumice ili nebuloze ) ??
Napominjem da tu ima svega , od starih pc-a do najnovijih makina i laptopa, ima i 32 bit i 64 bit strojeva,
a koristio bih one zadane datotečne sustave ( /-btfrs i /home-xfs ) jer meni nerade niti najmanji problem....
Eto, molio bih iskrene poglede i mišljenja u svezi moje nedoumice pogotovo od onih koji i sami svakodnevno po desetak sati koriste opensuse u poslovne svrhe.
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Što se stabilnosti i ispoliranosti tiče - tu nema dileme. openSUSE je odličan odabir.
Baš distribucija po mjeri za "poslovne svrhe".
Ja imam odlična iskustva sa informatičkim učionicama na openSUSE-u.
Eventualni problem, koji bi imao i kod drugih distribucija, je hardware...
Koji DE misliš koristiti? Zašto BTRFS? Misliš raditi snapshotove? Ćeš imati dovoljno mjesta na diskovima?
Nakon instalacije, koliko toga ćeš promijeniti u odnosu na defaultno stanje openSUSE-a?
Ako misliš customizirati 40 instalacija, onda to bolje napravi unaprijed (https://susestudio.com/).
Baš distribucija po mjeri za "poslovne svrhe".
Ja imam odlična iskustva sa informatičkim učionicama na openSUSE-u.
Eventualni problem, koji bi imao i kod drugih distribucija, je hardware...
Koji DE misliš koristiti? Zašto BTRFS? Misliš raditi snapshotove? Ćeš imati dovoljno mjesta na diskovima?
Nakon instalacije, koliko toga ćeš promijeniti u odnosu na defaultno stanje openSUSE-a?
Ako misliš customizirati 40 instalacija, onda to bolje napravi unaprijed (https://susestudio.com/).
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
-
Max Bunker
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Zahvaljujem na izrečenom mišljenju.
Pa ja bih koristio opensuse 13.2 kde i to baš na onimdefaultnim ppostavkama što podrazumijeva btrfs i xfs. Tu kombinaciju doma testiram i koliko toliko smatram da sam ju upoznao i da ću se moći nositi sa time.
U slučaju povremenih problema bih upotrebio snapper pa mi paše btrfs za root i xfs za home particije. Na ubuntu mi se povremeno desi da nakon nekog updatea nešto krene po zlu, a moje poznavanje linux dubina i konzole je skromno pa mi je tada najlakše i najbrže reinstall ubunta a podaci bitni su uvjek odvojeni i backupirani i na cloud i na externi hdd pa ih uvjek imam odkuda vratiti.
Sad kako vec duže koristim opensuse polako stičem dojam da je to vrlo ozbiljna i kvalitetna distra koja bi mogla biti dobar poslovni izbor.
A za hardver neznam kaj da ti velim. Sve su to standardna računala koje sam većinom ja slagao i nabavljao i uvjek sam se držao velikih i provjerenih brendova. Nemrem znat dok neprobam.
Kako je meni konzola nužno zlo, mislim da bi mi opensuse bio dobar izbor jer se njeni tvorci hvale da je to os na kojem apsolutno sve mogu iz yasta i bez upotrebe terminala. A i moja su takva iskustva da sam iz gui dodao packman repo, podesio detaljno firewall i sigurnosne postavke i jos puno toga za što sam na ubuntu trebao konzolu ili instalaciju dodatnih aplikacija...
Iako, pojma nemam dal mogu npr dugoročno ugroziti stabilnost opensusea dodavanjem packman i sličnih repoa...
Pucajte sa prijedlozima kaj da radim a kaj nesmijem raditi a da bi opensuse radio bar po dve godine ( tj do nove verzije) stabilno i pouzdano ....
Pa ja bih koristio opensuse 13.2 kde i to baš na onimdefaultnim ppostavkama što podrazumijeva btrfs i xfs. Tu kombinaciju doma testiram i koliko toliko smatram da sam ju upoznao i da ću se moći nositi sa time.
U slučaju povremenih problema bih upotrebio snapper pa mi paše btrfs za root i xfs za home particije. Na ubuntu mi se povremeno desi da nakon nekog updatea nešto krene po zlu, a moje poznavanje linux dubina i konzole je skromno pa mi je tada najlakše i najbrže reinstall ubunta a podaci bitni su uvjek odvojeni i backupirani i na cloud i na externi hdd pa ih uvjek imam odkuda vratiti.
Sad kako vec duže koristim opensuse polako stičem dojam da je to vrlo ozbiljna i kvalitetna distra koja bi mogla biti dobar poslovni izbor.
A za hardver neznam kaj da ti velim. Sve su to standardna računala koje sam većinom ja slagao i nabavljao i uvjek sam se držao velikih i provjerenih brendova. Nemrem znat dok neprobam.
Kako je meni konzola nužno zlo, mislim da bi mi opensuse bio dobar izbor jer se njeni tvorci hvale da je to os na kojem apsolutno sve mogu iz yasta i bez upotrebe terminala. A i moja su takva iskustva da sam iz gui dodao packman repo, podesio detaljno firewall i sigurnosne postavke i jos puno toga za što sam na ubuntu trebao konzolu ili instalaciju dodatnih aplikacija...
Iako, pojma nemam dal mogu npr dugoročno ugroziti stabilnost opensusea dodavanjem packman i sličnih repoa...
Pucajte sa prijedlozima kaj da radim a kaj nesmijem raditi a da bi opensuse radio bar po dve godine ( tj do nove verzije) stabilno i pouzdano ....
- holden
- Postovi: 888
- Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
- Spol: M
- OS: Debian 9 - Gnome
- Lokacija: Ljubljana
Re: SUSE/openSUSE fan club!
Sa Packmanom ne bi trebao biti problem, pošto je to manje-više multimedia. problem bi mogao nastati sa dodavanje miliardu dodatnih repoa, pogotovu onih 'egzotičkih'.
Sve u svemu, ako ti isprve radi na hardwareu koji ćeš koristiti, ne bi trebao biti nikakav problem. KDE je po meni idealka za kancelariju.
Ali da ti mi gušterski zaluđenici ne pametujemo, možda ima neko kome se ne sviđa, pa da kaže i on neku
Svako dobro i puno sreće, mislim da se nećeš kajati.
Sve u svemu, ako ti isprve radi na hardwareu koji ćeš koristiti, ne bi trebao biti nikakav problem. KDE je po meni idealka za kancelariju.
Ali da ti mi gušterski zaluđenici ne pametujemo, možda ima neko kome se ne sviđa, pa da kaže i on neku
Svako dobro i puno sreće, mislim da se nećeš kajati.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
-
Max Bunker
Re: SUSE/openSUSE fan club!
A samo pacmana dodam jer mi treba za smplayer i kodeke i u biti nijedan drugi repo ne dodajem.
Od dodatnog softvera instaliram smplayer,Google chrome, dropbox, suse studio image writer i manje više to je sve kaj ja dodajem. Sve kaj ponudi kroz update ja prihvatim i dosad nije bilo problema.
Osobe koje na tome bi radile nisu informatički pismeni i zato mi treba sistem pali i vozi jer to su ili pravnici, ili prevoditelji, liječnici, ili sitni obrtnici sa birtijama ducanima i pekarama i sl. Znači treba im libreoffice, chrome,Facebook, gmail, malo multimedije, pokoja ona igrica solitaire i mine ( a to je vec unutar opensusea) ...povezivost sa androidom.. I tak, nikaj zahtjevnog nebi tu bilo...
Od dodatnog softvera instaliram smplayer,Google chrome, dropbox, suse studio image writer i manje više to je sve kaj ja dodajem. Sve kaj ponudi kroz update ja prihvatim i dosad nije bilo problema.
Osobe koje na tome bi radile nisu informatički pismeni i zato mi treba sistem pali i vozi jer to su ili pravnici, ili prevoditelji, liječnici, ili sitni obrtnici sa birtijama ducanima i pekarama i sl. Znači treba im libreoffice, chrome,Facebook, gmail, malo multimedije, pokoja ona igrica solitaire i mine ( a to je vec unutar opensusea) ...povezivost sa androidom.. I tak, nikaj zahtjevnog nebi tu bilo...