[RIJEŠENO] HP DeskJet 1125c i LMDE

Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
laufer84
Postovi: 98
Pridružen/a: 26 vel 2011, 16:52
Spol: M
OS: LMDE 6 Faye
Lokacija: Ahrbrück,DE
Kontakt:

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Post Postao/la laufer84 »

apt-get install ddm ::bravo
HP Pavilion 15
Intel core i5 8GB
Nvidia geforce MX150 2gb
Intel HD graphics 8GB
SSD 250 GB
HD 1 TB
LMDE 64 bit
Avatar
rudar
Postovi: 1208
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Spol: M
OS: Kub 24.04 LTS,Deb 13 KDE

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Post Postao/la rudar »

ddm is already the newest version :(
Avatar
rudar
Postovi: 1208
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Spol: M
OS: Kub 24.04 LTS,Deb 13 KDE

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Post Postao/la rudar »

OK, da rezimiramo: mislim da smo isprobali sve racionalno i ovaj printer neće proraditi s postojećom verzijom LMDE. Možda nešto sami zakrpe u repozitorijima, jer su me upozorili na svojim stranicama da je u pitanju poznati problem (known issue). U međuvremenu, kad poželim printati, aktiviram Debian Squeeze uživo s DVD-a. Na njemu, kako sam pisao, normalno radi. Valjda je ipak u pitanju malo prestari hardware. :|
Avatar
dinosb
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Spol: M
OS: Debian Xfce
Lokacija: Slavonski Brod

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Post Postao/la dinosb »

rudar je napisao/la:OK, da rezimiramo: mislim da smo isprobali sve racionalno i ovaj printer neće proraditi s postojećom verzijom LMDE. Možda nešto sami zakrpe u repozitorijima, jer su me upozorili na svojim stranicama da je u pitanju poznati problem (known issue). U međuvremenu, kad poželim printati, aktiviram Debian Squeeze uživo s DVD-a. Na njemu, kako sam pisao, normalno radi. Valjda je ipak u pitanju malo prestari hardware. :|
Vjerujem da će se stvar popraviti ulaskom Wheezyja u stable branch. LMDE će tada biti apdejtan i vjerujem da će se bug popraviti.

Izdrži još malo :|
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
rudar
Postovi: 1208
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Spol: M
OS: Kub 24.04 LTS,Deb 13 KDE

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Post Postao/la rudar »

Malo me, istina, gnjavi, ali nije preveliki problem 8-) . Glavno da može raditi barem na jedan način. Međutim, čudne su te priče s nadogradnjama: sa starijom verzijom softvera fino radi, a s nadogradnjom ne. Zato me pomalo strah da iduća nadogradnja ne zezne nešto drugo. Ali, i to je valjda jedan od izazova Linux svijeta :zamisljen

U stvari, najradije bih na to računalo instalirao čisti Debian, ali Squeeze gotovo uopće nije mogao ostvariti bežičnu internet vezu (teškom mukom bih stigao i do početne stranice www.debian.org, a kamoli do LZS!). Nažalost, žica mi nije moguća zbog drugih razloga. Čekam da Wheezy postane ne samo stabilan, nego i da dobije Live verziju, pa ću provjeriti kako se ponaša. Ako legne i stari printer i bežični internet, onda će tu Wheezy zamijeniti LMDE. Strpljenja :zvizdi
Avatar
rudar
Postovi: 1208
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Spol: M
OS: Kub 24.04 LTS,Deb 13 KDE

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE [RIJEŠENO]

Post Postao/la rudar »

Poslije nekoliko mjeseci traganja napokon sam našao rješenje za svoj stari printer. Sve je potanko objašnjeno ovdje: http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 1&t=128802

Kvaka je bila u brisanju i ponovnoj instalaciji libgs9, pa je sve riješeno u terminalu sa

sudo apt-get install --reinstall libgs9

Hvala svima na pomoći i zanimanju :thmb-up
Odgovori