[RIJEŠENO] Nakon nadogradnje nema "isključiti" i "restart"
Moderator/ica: Moderatori/ce
[RIJEŠENO] Nakon nadogradnje nema "isključiti" i "restart"
Nakon najnovije nadogradnje na ubuntu 14,04 ne postoji opcija "isključiti" i "ponovno pokrenuti" ?
Na opciji isključenje, gdje se prije moglo izabrati isključi ili ponovno pokreni, sada su postavili opcije "log out" i "lock".
Da li je sada to normalno ili je samo kod mene neki problem? I ako je sada to standardno da li je jedini način prisilno ugasiti s tipkom na kućištu? Pitam pošto mi je i danas stigla nekakva nadogradnja, nakon koje je računalo zahtjevalo ponovno pokretanje, koje sam i odabrao, ali ubuntu iz nekog razloga se ne može isključiti. Isključio sam računalo prisilno, nadajući se da su u nadogradnji otklonili uzrok. Ali vidim da nisu.
Na opciji isključenje, gdje se prije moglo izabrati isključi ili ponovno pokreni, sada su postavili opcije "log out" i "lock".
Da li je sada to normalno ili je samo kod mene neki problem? I ako je sada to standardno da li je jedini način prisilno ugasiti s tipkom na kućištu? Pitam pošto mi je i danas stigla nekakva nadogradnja, nakon koje je računalo zahtjevalo ponovno pokretanje, koje sam i odabrao, ali ubuntu iz nekog razloga se ne može isključiti. Isključio sam računalo prisilno, nadajući se da su u nadogradnji otklonili uzrok. Ali vidim da nisu.
Tko živi u nadi umire u gov....
- calisto053
- Moderator
- Postovi: 5812
- Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
- Spol: M
- OS: Mint 17.3 Cimet
- Lokacija: ~/kauč
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Ranije sam na windowsu imao sličan problem, a radilo se o drajverima za grafičku koji su nedostajali. Nakon njihove instalacije pojavile bi mi se dodatne opcije (log out, hibernate, sleep i sl.).
Nema potrebe ništa silovati prisilnim gašenjem kad se sve može elegantno obaviti iz terminala:
Nema potrebe ništa silovati prisilnim gašenjem kad se sve može elegantno obaviti iz terminala:
Kod: Označi sve
sudo poweroff
ili
sudo rebootAbzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu.
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Nisam na Ubuntu, ali možda ti ovo pomogne. Poigraj se malo sa tim propertisima od te ikone. Desni klik na taj gumb pa Properties.

btw, koji DE koristiš?

btw, koji DE koristiš?
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Na ubuntu ne mogu pronaći nigdje opciju "action button", a desni klik nema opcija ili se ponaša kao i lijevi.
Ne razumijem šta znači skraćenica od DE?
Ne razumijem šta znači skraćenica od DE?
Tko živi u nadi umire u gov....
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Kod: Označi sve
sudo apt-get install indicator-session- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
DE = Desktop Environments ili radno okruženje
Nemam sada pri ruci Ubuntu, pa pričekaj da se jave Ubuntaši. Ili probaj dodati novu stavku na panel kojom ćeš gasiti računalo. Imao sam nekada čak i na desktopu onaj crveni gumb za gašenje. Na pr. https://2139b6cf-a-62cb3a1a-s-sites.goo ... edirects=0
Ovo je bio doduše Xubuntu.
Nemam sada pri ruci Ubuntu, pa pričekaj da se jave Ubuntaši. Ili probaj dodati novu stavku na panel kojom ćeš gasiti računalo. Imao sam nekada čak i na desktopu onaj crveni gumb za gašenje. Na pr. https://2139b6cf-a-62cb3a1a-s-sites.goo ... edirects=0
Ovo je bio doduše Xubuntu.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
DE = desktop environments (prevedeno, radno okružje koje može biti npr: Unity, KDE, Cinnamon, MATE, Xfce ... i td)Jeremija je napisao/la:Ne razumijem šta znači skraćenica od DE?
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
nemoj molim te nikada gasiti računalo nasilno, radija ga ostavi upaljenim dok ne nađeš kako da se gasi. Dakako, kao što je spomenuto, uvijek može iz terminala sa spomenutim naredbama ili ovim: "sudo shutdown -r now" što reboota ili "sudo shutdown -hP now" što gasi komp. Ako ni to ne radi, možeš sa magick keyevima garantirano:
Ako ti ta naredba ne radi imaš ekstremne probleme.
Kod: Označi sve
sudo echo s > /proc/sysrq-trigger && sudo echo u > /proc/sysrq-trigger && sudo echo b > /proc/sysrq-triggerEs gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Kod: Označi sve
rm -rf ~/.config/dconf/userRe: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Zasto je lose gasiti racunalo nasilno? Sta je najgore sto se moze dogoditi?