Predsjednički Izbori
Moderator/ica: Moderatori/ce
- iv@n
- Site Admin
- Postovi: 7631
- Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
- Spol: M
- OS: openSUSE TW
- Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
- Kontakt:
Re: Predsjednički Izbori
Zaokružio. May god help us all.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Re: Predsjednički Izbori
Nije to to crkva to su odredjeni pametnjakovici... nikada nisam shvatio kako crkva tolerira one ultradesnicarske i ine svecenike a ima ih...
Uvjek cu pamtiti sto je reko mom frendu njegov zupnik "... najbolji covjek je hrvat i katolik!"
Uvjek cu pamtiti sto je reko mom frendu njegov zupnik "... najbolji covjek je hrvat i katolik!"
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Predsjednički Izbori
Koliko vidim: najveći je problem što su oni obrazovaniji i informiraniji zapravo apolitičniji nego oni manje obrazovani i informirani.
Zašto?
Dok ovi prvi razmišljaju koji kandidat više odgovara njihovim svjetonazorima, koji bi najviše odgovarao nekom idealnom liku te dužnosti na koju se izglasava, dolaze do zaključka da nema takvih (jer nikad ne postoji 100%-tni match) i kažu da im je svejedno, da ih zapravo nije briga i na kraju ne izađu na izbore (jer nema kandidata s kojim bi se poistovjetili).
Ovi drugi zapravo lako izaberu svog kandidata i na izbore gledaju kao natjecanje na kojima njihov konj za utrku (ma kakav bio) mora pobijediti i izlaze u većem broju nego ovi prvi.
Neke činjenice koje idu na ruku ovom pogledu:
* Kandidati desnog biračkog tijela uvijek postignu bolji postotak na samim izborima nego na predizbornim anketama (HDZ, Hebrang, Bandić), dok kandidati lijevog biračkog tijela imaju isti ili manji postotak u istom odnosu.
* Razvijene zapadne zemlje bilježe puno manji odaziv na izbore nego nerazvijene demokratske zemlje (većina stanovnika zapadnih zemalja niti ne zna tko im je predsjednik).
* Nerazvijeni dijelovi Hrvatske redovito naginju desnom kandidatu (Lika, Gorski kotar...)

Zašto?
Dok ovi prvi razmišljaju koji kandidat više odgovara njihovim svjetonazorima, koji bi najviše odgovarao nekom idealnom liku te dužnosti na koju se izglasava, dolaze do zaključka da nema takvih (jer nikad ne postoji 100%-tni match) i kažu da im je svejedno, da ih zapravo nije briga i na kraju ne izađu na izbore (jer nema kandidata s kojim bi se poistovjetili).
Ovi drugi zapravo lako izaberu svog kandidata i na izbore gledaju kao natjecanje na kojima njihov konj za utrku (ma kakav bio) mora pobijediti i izlaze u većem broju nego ovi prvi.
Neke činjenice koje idu na ruku ovom pogledu:
* Kandidati desnog biračkog tijela uvijek postignu bolji postotak na samim izborima nego na predizbornim anketama (HDZ, Hebrang, Bandić), dok kandidati lijevog biračkog tijela imaju isti ili manji postotak u istom odnosu.
* Razvijene zapadne zemlje bilježe puno manji odaziv na izbore nego nerazvijene demokratske zemlje (većina stanovnika zapadnih zemalja niti ne zna tko im je predsjednik).
* Nerazvijeni dijelovi Hrvatske redovito naginju desnom kandidatu (Lika, Gorski kotar...)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- ipernar
- Postovi: 468
- Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
- Spol: M
- OS: Mint 9/Google Chrome
- Lokacija: /home/Špansko/
- Kontakt:
Re: Predsjednički Izbori
Josip-ović!
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
- dalibor.klobucaric
- Postovi: 1278
- Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
- Spol: M
- OS: ubuntu 16
- Lokacija: Čakovec
- Kontakt:
Re: Predsjednički Izbori
Ako ko može pogledajte si film
The invention of lieing
http://www.imdb.com/title/tt1058017/
se bu vam jasno...
The invention of lieing
http://www.imdb.com/title/tt1058017/
se bu vam jasno...
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
--
Sites - Under construction
- Markec
- Postovi: 3865
- Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
- Spol: M
- OS: neodlučan
- Lokacija: Croatia/Zagorje
Re: Predsjednički Izbori
Neznam dali ste opazili, nakon govora Bandića uglavnom na onom djelu kada čestita Josipoviću je pomalo zacvilio.
Re: Predsjednički Izbori
Pa od pocetka zavrsnog govora je izgledo ko da ce se rasplakati...Markec je napisao/la:Neznam dali ste opazili, nakon govora Bandića uglavnom na onom djelu kada čestita Josipoviću je pomalo zacvilio.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- dalibor.klobucaric
- Postovi: 1278
- Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
- Spol: M
- OS: ubuntu 16
- Lokacija: Čakovec
- Kontakt:
Re: Predsjednički Izbori
l0l
cvilidreta bandić
you may quote on this one bich
cvilidreta bandić
you may quote on this one bich
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
--
Sites - Under construction
- glaskoncILLa
- Postovi: 5678
- Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Re: Predsjednički Izbori
jasno da je zacvilio buduci da je u tom trenutku shvatio da je zagrizao vise nego sto moze prozvakati i da je ono sto slijedi marginalizacija njegovog lika i djela..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
- dalibor.klobucaric
- Postovi: 1278
- Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
- Spol: M
- OS: ubuntu 16
- Lokacija: Čakovec
- Kontakt:
Re: Predsjednički Izbori
koji ste vi likovi...
kak ne shvaćate da je sve to namješteno..
i da su kosorki dozvolili da banuje kanadera
kak ne shvaćate da je sve to namješteno..
i da su kosorki dozvolili da banuje kanadera
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
--
Sites - Under construction