Predsjednički Izbori

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la iv@n »

Zaokružio. May god help us all.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la zole052 »

Nije to to crkva to su odredjeni pametnjakovici... nikada nisam shvatio kako crkva tolerira one ultradesnicarske i ine svecenike a ima ih...

Uvjek cu pamtiti sto je reko mom frendu njegov zupnik "... najbolji covjek je hrvat i katolik!" :udri
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la 4ndY »

Koliko vidim: najveći je problem što su oni obrazovaniji i informiraniji zapravo apolitičniji nego oni manje obrazovani i informirani.

Zašto?

Dok ovi prvi razmišljaju koji kandidat više odgovara njihovim svjetonazorima, koji bi najviše odgovarao nekom idealnom liku te dužnosti na koju se izglasava, dolaze do zaključka da nema takvih (jer nikad ne postoji 100%-tni match) i kažu da im je svejedno, da ih zapravo nije briga i na kraju ne izađu na izbore (jer nema kandidata s kojim bi se poistovjetili).

Ovi drugi zapravo lako izaberu svog kandidata i na izbore gledaju kao natjecanje na kojima njihov konj za utrku (ma kakav bio) mora pobijediti i izlaze u većem broju nego ovi prvi.

Neke činjenice koje idu na ruku ovom pogledu:
* Kandidati desnog biračkog tijela uvijek postignu bolji postotak na samim izborima nego na predizbornim anketama (HDZ, Hebrang, Bandić), dok kandidati lijevog biračkog tijela imaju isti ili manji postotak u istom odnosu.
* Razvijene zapadne zemlje bilježe puno manji odaziv na izbore nego nerazvijene demokratske zemlje (većina stanovnika zapadnih zemalja niti ne zna tko im je predsjednik).
* Nerazvijeni dijelovi Hrvatske redovito naginju desnom kandidatu (Lika, Gorski kotar...)

:evil:
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
ipernar
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Lokacija: /home/Špansko/
Kontakt:

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la ipernar »

Josip-ović!
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
dalibor.klobucaric
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Spol: M
OS: ubuntu 16
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la dalibor.klobucaric »

Ako ko može pogledajte si film
The invention of lieing
http://www.imdb.com/title/tt1058017/
se bu vam jasno...
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Avatar
Markec
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Spol: M
OS: neodlučan
Lokacija: Croatia/Zagorje

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la Markec »

Neznam dali ste opazili, nakon govora Bandića uglavnom na onom djelu kada čestita Josipoviću je pomalo zacvilio.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la zole052 »

Markec je napisao/la:Neznam dali ste opazili, nakon govora Bandića uglavnom na onom djelu kada čestita Josipoviću je pomalo zacvilio.
Pa od pocetka zavrsnog govora je izgledo ko da ce se rasplakati...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
dalibor.klobucaric
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Spol: M
OS: ubuntu 16
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la dalibor.klobucaric »

l0l
cvilidreta bandić
you may quote on this one bich
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la glaskoncILLa »

jasno da je zacvilio buduci da je u tom trenutku shvatio da je zagrizao vise nego sto moze prozvakati i da je ono sto slijedi marginalizacija njegovog lika i djela..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
dalibor.klobucaric
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Spol: M
OS: ubuntu 16
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Re: Predsjednički Izbori

Post Postao/la dalibor.klobucaric »

koji ste vi likovi...
kak ne shvaćate da je sve to namješteno..
i da su kosorki dozvolili da banuje kanadera
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Odgovori