[RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
HrvojeKC
Postovi: 42
Pridružen/a: 02 vel 2010, 06:59
Spol: M
OS: openSuSE 11.2, OSX, Win
Lokacija: Koprivnica

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la HrvojeKC »

zole052 je napisao/la:Pa valjda ti radi kada pritisnes 'Print Screen'.
Ma ja sam ti naučen na kombinacije tipa CONTROL+SHIFT+1, CONTROL+SHIFT+3 ili CONTROL+SHIFT+4 :D
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la zole052 »

HrvojeKC je napisao/la:
zole052 je napisao/la:Pa valjda ti radi kada pritisnes 'Print Screen'.
Ma ja sam ti naučen na kombinacije tipa CONTROL+SHIFT+1, CONTROL+SHIFT+3 ili CONTROL+SHIFT+4 :D
Znaci radi :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
HrvojeKC
Postovi: 42
Pridružen/a: 02 vel 2010, 06:59
Spol: M
OS: openSuSE 11.2, OSX, Win
Lokacija: Koprivnica

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la HrvojeKC »

Ma radi :) uz cool efekte, začas dodam slike uz rješenje
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la Grof »

pingu je napisao/la:Da, openSUSE ima neke svoje specifićnosti koje druge distre nemaju. :)
Tako je. Npr ako želite promijeniti postavke KDM-a tipa teme, autologina ili passwordless accounta, to se NE može rješiti preko KDE Advanced konfiguracije, nego isključivo preko YaST-a.

YaST nudi zaista vrlo mnogo opcija za administraciju sustava preko GUI-ja!
Avatar
pingu
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la pingu »

Grof je napisao/la:
pingu je napisao/la:Da, openSUSE ima neke svoje specifićnosti koje druge distre nemaju. :)
Tako je. Npr ako želite promijeniti postavke KDM-a tipa teme, autologina ili passwordless accounta, to se NE može rješiti preko KDE Advanced konfiguracije, nego isključivo preko YaST-a.

YaST nudi zaista vrlo mnogo opcija za administraciju sustava preko GUI-ja!
To je jedan od glavnih razloga radi kojeg nisam sklon openSUSE-u jer izmišlja toplu vodu tamo gdje ne treba. Ovaj tvoj primjer zorno pokazuje tu, ajmo uvjetno reći glupost. Čemu toliko orijentiranje na GUI sistem konfiguracije i pogotovo furanje YaST-a za svaki djelić sistema, kada recimo KDE ima svoj System Settings control centar. I još k tome, sada Novell na KDE i GNOME desktopu ima mješavinu GTK i Qt alata za pojedine stvari, u zavisnosti koji je od njih bolje trenutno napravljen.
Ali zato openSUSE radi kolaboracije sa Microsoftom pruža dobru mono platformu i općenito, dobar je za developere. :mrgreen:
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la Grof »

Da slažem se. Ovako nešto jest bedasto. Bilo bi čak prihvatljivije da su KDM modul izbacili iz KDE control centera. Ovako zaista ne služi ničemu, osim da se preko njega SAMO instaliraju teme za KDM, ali ne i naprave zadanima! Za to ti opet treba Yast.

No, meni to i nisu tako strašne stvari da ga ne bih koristio. ;)
Avatar
pingu
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la pingu »

PCLOS isto tako ima svoj control center, Mandriva, mislim da i DreamLinux samo on je Xfce, pa se onda preklapaju mogućnosti KDE-ovog centra sa njihovim. :)
Novell forsira GUI konfiguraciju preko YaST-a, kada pokušam nešto konfigurirati i otvorim YaST, smrznem se od pogleda na hrpu opcija koje ima. Većinu konfiguriranja sistema bi bilo lakše obaviti preko terminala, nego preko GUI-a, no to je Novellova odluka. Valjda znaju što rade. :)
Avatar
HrvojeKC
Postovi: 42
Pridružen/a: 02 vel 2010, 06:59
Spol: M
OS: openSuSE 11.2, OSX, Win
Lokacija: Koprivnica

Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska

Post Postao/la HrvojeKC »

Brinu se za likove poput mene kojima se neda prčkat po terminalu nego žele samo klikat po checkboxevima i dropdownima :)

Je da ima brdo mogućnosti i opcija da si svatko složi kak mu kaj paše, no često sam korisnik nema pojma kaj je dobro za njega - možda ima neku viziju no možda bi mu opcija koje nije ni svjestan bila bolje rješenje.
(Ima dosta štia na tu temu - The Paradox of Choice: Why More is Less i Malcolm Gladwell http://www.gladwell.com/2004/2004_09_06_a_ketchup.html

Te se stvari mogu primjeniti i na GUI kod OS-ova a to kod Linuxa dosta fali. Imaš šumu opcija u kojoj se snalaze samo posvećeni dok Štefica TM nema izglede ni složit da joj printer proradi :(
Odgovori