Ma ja sam ti naučen na kombinacije tipa CONTROL+SHIFT+1, CONTROL+SHIFT+3 ili CONTROL+SHIFT+4zole052 je napisao/la:Pa valjda ti radi kada pritisnes 'Print Screen'.
[RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Moderator/ica: Moderatori/ce
- HrvojeKC
- Postovi: 42
- Pridružen/a: 02 vel 2010, 06:59
- Spol: M
- OS: openSuSE 11.2, OSX, Win
- Lokacija: Koprivnica
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Znaci radiHrvojeKC je napisao/la:Ma ja sam ti naučen na kombinacije tipa CONTROL+SHIFT+1, CONTROL+SHIFT+3 ili CONTROL+SHIFT+4zole052 je napisao/la:Pa valjda ti radi kada pritisnes 'Print Screen'.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- HrvojeKC
- Postovi: 42
- Pridružen/a: 02 vel 2010, 06:59
- Spol: M
- OS: openSuSE 11.2, OSX, Win
- Lokacija: Koprivnica
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Ma radi
uz cool efekte, začas dodam slike uz rješenje
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Tako je. Npr ako želite promijeniti postavke KDM-a tipa teme, autologina ili passwordless accounta, to se NE može rješiti preko KDE Advanced konfiguracije, nego isključivo preko YaST-a.pingu je napisao/la:Da, openSUSE ima neke svoje specifićnosti koje druge distre nemaju.
YaST nudi zaista vrlo mnogo opcija za administraciju sustava preko GUI-ja!
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
To je jedan od glavnih razloga radi kojeg nisam sklon openSUSE-u jer izmišlja toplu vodu tamo gdje ne treba. Ovaj tvoj primjer zorno pokazuje tu, ajmo uvjetno reći glupost. Čemu toliko orijentiranje na GUI sistem konfiguracije i pogotovo furanje YaST-a za svaki djelić sistema, kada recimo KDE ima svoj System Settings control centar. I još k tome, sada Novell na KDE i GNOME desktopu ima mješavinu GTK i Qt alata za pojedine stvari, u zavisnosti koji je od njih bolje trenutno napravljen.Grof je napisao/la:Tako je. Npr ako želite promijeniti postavke KDM-a tipa teme, autologina ili passwordless accounta, to se NE može rješiti preko KDE Advanced konfiguracije, nego isključivo preko YaST-a.pingu je napisao/la:Da, openSUSE ima neke svoje specifićnosti koje druge distre nemaju.
YaST nudi zaista vrlo mnogo opcija za administraciju sustava preko GUI-ja!
Ali zato openSUSE radi kolaboracije sa Microsoftom pruža dobru mono platformu i općenito, dobar je za developere.
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Da slažem se. Ovako nešto jest bedasto. Bilo bi čak prihvatljivije da su KDM modul izbacili iz KDE control centera. Ovako zaista ne služi ničemu, osim da se preko njega SAMO instaliraju teme za KDM, ali ne i naprave zadanima! Za to ti opet treba Yast.
No, meni to i nisu tako strašne stvari da ga ne bih koristio.
No, meni to i nisu tako strašne stvari da ga ne bih koristio.
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
PCLOS isto tako ima svoj control center, Mandriva, mislim da i DreamLinux samo on je Xfce, pa se onda preklapaju mogućnosti KDE-ovog centra sa njihovim.
Novell forsira GUI konfiguraciju preko YaST-a, kada pokušam nešto konfigurirati i otvorim YaST, smrznem se od pogleda na hrpu opcija koje ima. Većinu konfiguriranja sistema bi bilo lakše obaviti preko terminala, nego preko GUI-a, no to je Novellova odluka. Valjda znaju što rade.
Novell forsira GUI konfiguraciju preko YaST-a, kada pokušam nešto konfigurirati i otvorim YaST, smrznem se od pogleda na hrpu opcija koje ima. Većinu konfiguriranja sistema bi bilo lakše obaviti preko terminala, nego preko GUI-a, no to je Novellova odluka. Valjda znaju što rade.
- HrvojeKC
- Postovi: 42
- Pridružen/a: 02 vel 2010, 06:59
- Spol: M
- OS: openSuSE 11.2, OSX, Win
- Lokacija: Koprivnica
Re: [RJEŠENO] kako omogućiti automount externog USB diska
Brinu se za likove poput mene kojima se neda prčkat po terminalu nego žele samo klikat po checkboxevima i dropdownima 
Je da ima brdo mogućnosti i opcija da si svatko složi kak mu kaj paše, no često sam korisnik nema pojma kaj je dobro za njega - možda ima neku viziju no možda bi mu opcija koje nije ni svjestan bila bolje rješenje.
(Ima dosta štia na tu temu - The Paradox of Choice: Why More is Less i Malcolm Gladwell http://www.gladwell.com/2004/2004_09_06_a_ketchup.html
Te se stvari mogu primjeniti i na GUI kod OS-ova a to kod Linuxa dosta fali. Imaš šumu opcija u kojoj se snalaze samo posvećeni dok Štefica TM nema izglede ni složit da joj printer proradi
Je da ima brdo mogućnosti i opcija da si svatko složi kak mu kaj paše, no često sam korisnik nema pojma kaj je dobro za njega - možda ima neku viziju no možda bi mu opcija koje nije ni svjestan bila bolje rješenje.
(Ima dosta štia na tu temu - The Paradox of Choice: Why More is Less i Malcolm Gladwell http://www.gladwell.com/2004/2004_09_06_a_ketchup.html
Te se stvari mogu primjeniti i na GUI kod OS-ova a to kod Linuxa dosta fali. Imaš šumu opcija u kojoj se snalaze samo posvećeni dok Štefica TM nema izglede ni složit da joj printer proradi