(i/e)migracija
Moderator/ica: Moderatori/ce
-
Gigolo
Re: (i/e)migracija
Da se ja prebacin u Makedoniju s mojin primanjima bi živija ki lord, a ode iman za 10 dana života. U socijalizmu nisan moga potrošiti koliko bi mi dali 2x misečno. A 13 plaća, godišnji. plaćeni prekovremeni, regres za odmor, usavršavanje na račun firme.... Bilo je bogovski! Možda bi bilo dobro ići u Kubu, tamo je windows zabranjen i jako volu Linux!
Dosta je bilo o politici i komunizmu na ovoj temi. Nastaviti možeš ovdje: http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =22&t=5706
Dosta je bilo o politici i komunizmu na ovoj temi. Nastaviti možeš ovdje: http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =22&t=5706
Re: (i/e)migracija
Baš sam proučavao CCNA tekstove i ne znam ništa od toga. Morat ću uprijet dosta mozga u ovo. Moram priznati da sam se solidno odvikao od toga da naletim na neku temu iz IT-a o kojoj ovoliko malo do ništa ne znam.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: (i/e)migracija
ovo ti se isplati, ako radiš kao mrežni admin, jer ovako na suho, ne isplati ti se.shrike je napisao/la:Baš sam proučavao CCNA tekstove i ne znam ništa od toga. Morat ću uprijet dosta mozga u ovo. Moram priznati da sam se solidno odvikao od toga da naletim na neku temu iz IT-a o kojoj ovoliko malo do ništa ne znam.
svako znanje dobro dođe, ali......
ako se snalaziš u linuxu, piči dalje po linuxu.
Re: (i/e)migracija
Pa ono, možda i dobijem posao kao mrežni admin. Inače, htio bih naglasiti da mi je struka zapravo energetika, ali se ne osjećam sigurnim stavljati sva jaja u istu košaru pa tražim više opcija.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: (i/e)migracija
Navratio sam danas do ambasade. Stvar je prilično jednostavna i generički u koracima izgleda ovako:
1) Dobiti neku diplomu/certifikat
2) Dobiti posao (točnije ponudu posla) od Kanadskog poslodavca
3) Sa time doći u ambasadu i dobiti vizu
Ovo vrijedi za IEC (International Experience Canada) za ekipu od 18-35 godina, sa time da korak 1 nije nužan ali sumnjam da će nekome bez fakulteta ili certifikata itko ponuditi posao. Ovi koraci opako liče na normalnu proceduru za dobivanje radne vize, ali mi se ovo ipak čini nešto jednostavnijim.
1) Dobiti neku diplomu/certifikat
2) Dobiti posao (točnije ponudu posla) od Kanadskog poslodavca
3) Sa time doći u ambasadu i dobiti vizu
Ovo vrijedi za IEC (International Experience Canada) za ekipu od 18-35 godina, sa time da korak 1 nije nužan ali sumnjam da će nekome bez fakulteta ili certifikata itko ponuditi posao. Ovi koraci opako liče na normalnu proceduru za dobivanje radne vize, ali mi se ovo ipak čini nešto jednostavnijim.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
- Abzeenth
- Site Admin
- Postovi: 6502
- Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
- OS: Kubuntu & Fedora
- Lokacija: Online
Re: (i/e)migracija
Vjerojatno ćeš morati imati položen i IELTS (ili nešto slično), pa to uzmi u obzir. Ako hoćeš tj. ako ga već nemaš, možemo se zajedno pripremati jer i ja to trebam ići polagati što prije.
Što se tiče cijele teme, nemam ti što pametno napisati a da već nije bilo napisano. Osim toga, ionako već znaš kako to sve ide i da nije baš jednostavno, ali vjerujem da ćeš uspjeti jer si pametan i vrijedan. Naravno, podržavam te, kao i uvijek
Najvažnije je da točno znaš što želiš i da se ne daš omesti u postizanju ciljeva, a odustajanje ne dolazi u obzir. Nadam se da nas nećeš zaboraviti i da ćeš mi poslati koju razglednicu 
Što se tiče cijele teme, nemam ti što pametno napisati a da već nije bilo napisano. Osim toga, ionako već znaš kako to sve ide i da nije baš jednostavno, ali vjerujem da ćeš uspjeti jer si pametan i vrijedan. Naravno, podržavam te, kao i uvijek
- Kr1stian
- Postovi: 240
- Pridružen/a: 28 sij 2012, 13:54
- OS: Kubuntu | Debian | Fedora
- Lokacija: Hrvatsko zagorje
Re: (i/e)migracija
Sad kad je Abzeent spomenula IELTS sjetio sam se još jedne mogućnosti. Možeš upisati kakav studij u drugoj zemlji i na taj način otići van raditi. Naravno ovisi imaš li već 3 godine ili 3+2 završeno.
Jako kvalitetne programe obrazovanja imaju Švedska i Finska. U finskoj čak postoji neka vrsta zakona po kojem svaki student ima pravo raditi ukoliko to želi. Pod tim ne mislim da ti želiš raditi pa si moraš naći posao vel ti ga oni nađu. Jedino što postoji opet nekakvo ograničenje koliko smiješ mjesečno raditi. Ne mogu se sad sjetiti detalja jer je prošlo dosta vremena od kad sam to gledal. Ali kak god da bilo u tim zemljama kompanije često uzimaju ljude sa fakulteta na staž te ih u većini slučajeva ostavljaju raditi nakon završenog fakulteta.
Obrazovanje je besplatno, s tim da ( ako se dobro sjećam) mi iz Hrvatske bi trebali imati na računu nekakav polog tj određenu sumu novaca koja nam ( to jest njima) garantira da ćeš imati dovoljno za uzdržavati se tokom školovanja.
Ovisno o trenutnom stupnju obrazovanja, više detalja možeš pronaći na sljedećim stranicama
http://www.bachelorsportal.eu/ ( Ukoliko tek planiraš upisati fakultet)
http://www.mastersportal.eu/ ( Ukoliko imaš završene prve 3 godine fakulteta)
http://www.phdportal.eu/ ( Ukoliko imaš završeno 3+2 tj 5 godina fakulteta)
Naravno ako si baš zapeo za Kanadu, pogledaj ako postoji što slično i kod njih. Možda ti je lakše na taj način "upasti" tamo.
Jako kvalitetne programe obrazovanja imaju Švedska i Finska. U finskoj čak postoji neka vrsta zakona po kojem svaki student ima pravo raditi ukoliko to želi. Pod tim ne mislim da ti želiš raditi pa si moraš naći posao vel ti ga oni nađu. Jedino što postoji opet nekakvo ograničenje koliko smiješ mjesečno raditi. Ne mogu se sad sjetiti detalja jer je prošlo dosta vremena od kad sam to gledal. Ali kak god da bilo u tim zemljama kompanije često uzimaju ljude sa fakulteta na staž te ih u većini slučajeva ostavljaju raditi nakon završenog fakulteta.
Obrazovanje je besplatno, s tim da ( ako se dobro sjećam) mi iz Hrvatske bi trebali imati na računu nekakav polog tj određenu sumu novaca koja nam ( to jest njima) garantira da ćeš imati dovoljno za uzdržavati se tokom školovanja.
Ovisno o trenutnom stupnju obrazovanja, više detalja možeš pronaći na sljedećim stranicama
http://www.bachelorsportal.eu/ ( Ukoliko tek planiraš upisati fakultet)
http://www.mastersportal.eu/ ( Ukoliko imaš završene prve 3 godine fakulteta)
http://www.phdportal.eu/ ( Ukoliko imaš završeno 3+2 tj 5 godina fakulteta)
Naravno ako si baš zapeo za Kanadu, pogledaj ako postoji što slično i kod njih. Možda ti je lakše na taj način "upasti" tamo.
“Somewhere, something incredible is waiting to be known.” ~Dr. Carl Sagan
Re: (i/e)migracija
Nisam zapeo za Kanadu, otvoren sam za sve mogućnosti osim edukacije. recimo, baš sam danas gledao za Švedsku i ispada da kada uđemo u EU neću morat imati nikakvu vizu ili radnu dozvolu. Imam 24 godine i jednostavno mi se više ne uči u akademskom smislu; želim raditi tako da opcija upisa nečega mi baš ne pada na pamet. Također, ne trebam uzeti IELTS ispit jer sam engleski učio u stranoj srednjoj školi kao materinji jezik (nisam imao hrvatski).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
-
The Acacia Strain
- Postovi: 1464
- Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
- Spol: M
Re: (i/e)migracija
uvijek sam mislio da si stariji od meneshrike je napisao/la:Nisam zapeo za Kanadu, otvoren sam za sve mogućnosti osim edukacije. recimo, baš sam danas gledao za Švedsku i ispada da kada uđemo u EU neću morat imati nikakvu vizu ili radnu dozvolu. Imam 24 godine i jednostavno mi se više ne uči u akademskom smislu; želim raditi tako da opcija upisa nečega mi baš ne pada na pamet. Također, ne trebam uzeti IELTS ispit jer sam engleski učio u stranoj srednjoj školi kao materinji jezik (nisam imao hrvatski).
ovo sa opcijom upisa stvarno nema smisla.. certifikati su po meni way to go.. ali su i skupi zato ;/
Re: (i/e)migracija
Baš sam čitao o CCIE. Ekipa navodno zarađuje 100k godišnje minimalno i posla ko u priči, ali da ga dobiješ pišaš krv.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!