Ovomjesečni Libre na vaš e-kiosk dolazi s par dana zakašnjenja. No da ga kupujete na pravom kiosku dočekao bi vas zapakiran u plastičnom PVC omotu koji bi vas, kad biste ga otvorili, ugodno iznenadio činjenicom da se u omotu zapravo nalaze dva a ne jedan časopis.
U redovnom izdanju Librea, u br. 18 moći ćete saznati kakav dojam je na autora članka ostavio novi Ubuntu 13.10 Saucy Salamander. Također ćete se upoznati s ArchBang Linuxom 2013.09.01 te doznati što novoga donosi FirefoxOS 1.1. Za djecu je tu obrazovni program pySioGame, a za one malo starije članak o popularnim igrama na Linuxu.

Prvi broj specijalnog izdanja e-časopisa Libre posvećen je Scribusu 1.4. Pripremljen je u vidu priručnika, a sastavljen je od serije tekstova “Mala škola: Scribus 1.4″ koji su u nastavcima objavljivani u redovnim izdanjima Librea od broja 2. do 12.

Kao i dosad, adresa virtualnog kioska na kojem vas čeka vaš primjerak je: https://libre.lugons.org/
Libre br.18 & Libre specijal br.1,
3 Komentara
Dodaj svojHvala vam, LZS, na objavi. Zaista ste je zanimljivo osmislili. Samo tako nastavite. 😉
Hvala i vama na odličnom sadržaju kojim nas uvijek razveselite! 😉
Vazno!!!
http://sr.falkvinge.net/2013/11/17/nsa-je-od-linus-torvaldsa-zahtevala-da-im-na-mala-vrata-omoguci-pristup-gnulinux-sistemima/
Nisam znao gdje drugo da postavim pa zato primite moje izvinjenje unaprijed..